Ovládanie krokového motora cez Web Server

Sekcia určená pre Arduino nadšencov

Moderátor: Moderátori

boro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 10 Nov 2010, 00:00
Vek: 80

Ovládanie krokového motora cez Web Server

Príspevok od používateľa boro » 17 Okt 2021, 18:00

Dobrý večer.Skúšal som ovládanie krokového motora pomocou programu:Random Nerds Tutorial:ESP32Web Server:Controll Stepper Motor(HTML Form).Všetko fungovalo ako malo fungovať.Ale program ESP32Web Server:Control Stepper Motor(WebSocket) sa mi nedarí rozhýbať.Treba tam nejako a niekam vložiť index.html,style.css a script.js.Bez toho len hlási ,že Web stránku nevie nájsť.Chcel by som poprosiť,komu tento projekt funguje,aby mi poradil ako na to.
Ďakujem boro :pain:
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Ovládanie krokového motora cez Web Server

Príspevok od používateľa dan21 » 17 Okt 2021, 20:47

Zdravim,
ak si precital a pochopil navod na stranke Random Nerds, tak by nemal byt problem to spojazdnit.
Linka v texte
"These files will then be uploaded to the ESP32 filesystem (SPIFFS) using the SPIFFS Filesystem uploader plugin."

presne hovori ako postupovat. Skratena verzia je ze treba vytvorit adresar data a tam nahrat vsetky spominane subory. Alebo (tiez spominane v clanku) pouzit premenne na obsah tychto suborov.
Neviem ake vyvojove prostredie pouzivas (Arduino ID, platformio .....) tak je tazko presne poradit.
DS
0

boro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 10 Nov 2010, 00:00
Vek: 80

Re: Ovládanie krokového motora cez Web Server

Príspevok od používateľa boro » 18 Okt 2021, 11:05

Zdravím,mám Arduino IDE verzia 1.8.12.Návod som čiastkovo pochopil,ale mätie ma to,že v návode sa píše:"Stiahnite si všetky súbory projektu Arduino".V stiahnutých súboroch sa mi objaví:Data (priečinok súborov) a sketch ESP32-Stepper-motor-websocket.Ďalej sa píše:"Skopírujte nasl.kód do Arduina IDE.Zadajte svoje prihlasovacie údaje a hneď to bude fungovať".Ale nefunguje.Nevie nájsť web stránku.
Prosím o bližšie vysvetlenie ako nato.Som len začiatočník.
boro
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Ovládanie krokového motora cez Web Server

Príspevok od používateľa dan21 » 18 Okt 2021, 12:41

1. potrebujes plug-in do Arduino IDE pre podporu ESP32
2. potrebujes plug-in do Arduino IDE pre FileSystem uploader

Ako to urobit je popisane v clanku. Dalej (ako som uz spominal) treba vytvorit adresar data a tam nahrat vsetko co sa tyka webu (*.html, *.css, *.js .....)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok