Pripomienky a vylepšenia

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa zawin » 05 Jan 2021, 09:06

5ko tu môžeš nastaviť, kedy má žiarovka svietiť a kedy nie :-)
ucp.php?i=ucp_notifications&mode=notification_options
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Mek » 05 Jan 2021, 20:06

zawin napísal:
04 Dec 2020, 14:29
Update opráv k 4.12.2020

Čo sa podarilo fixnúť (ak sa niektorý problém stále prejavuje, prosím napíšte):
  • bazár si nezapamätá polia - pri pridávaní inzerátu pribudlo tlačidlo "Nastaviť kontaktné informácie", následne sa vám už budú polia (adresa, telefón..) vypĺňať automaticky
Toto bohuzial nefunguje. Nastavil som si PSC, stat, mesto, web v profile a aj napriek tomu formular na novy inzerat je predplneny iba ciastocne, takto:
Capture.JPG
Mimochodom, v profile sa neda nastavit aj pole Kraj. No teoreticky by sa mohol zistit aj sam podla PSC a predplnit.

Dalsia vec - pri volbe ceny "K jednaniu", je pole Cena povinne. Prosim doplnit polozku Dohodou, tak aby pole s cenou nebolo povinne.

A este na jedno som narazil - pri prekroceni 2 MB (asi, ale aj to je zalostne malo v dnesnej dobe, vsak nech si to server zmensi a po zmenseni ulozi)
Capture2.JPG
Capture2.JPG (19.06 KiB) 3912 zobrazení
Ja sice ako vyvojar rozumiem, co to znamena, ale predsa len, by to chcelo nejaku rozumnu user-friendly hlasku.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa pajky » 05 Jan 2021, 20:39

Zawin.. Ku konstruktivnej tej.. Napr. Bazar uz nieje sucastou fora ako som postrehol. Co tak dat ako ma okno forum aj okno bazar, kde bude co pribudlo?
Nestudujem to, ale ked otvovorim stranku, tak co chcem, chcem mat poruke.
Ako vravim, sorry ak je to inak, ale v bazare je snad kazda dioda osobitne? Chcem mat pokope co predava jednotlivec, nech viem ci sa oplati posta, vidim co ma.. Heeej, kdesi sa k tomu asi snad preklikam, ale.. No niesom datel.
Vsimol som si ze vo fore na main screen nieje kto kedy dal posledny prispevok a od koho je prvy.. Tiez brzda, to co tam je zabera viac miesta, menej info a menej citelne.

Ber to ako prve postrehy, nie kritiku. Mozno je to bomba super, len nezvyk.
A tlacitko aspon aktivne temy.

Uz teraz sorry ak pisem sprostosti. :-)
Edit.. Oo uz vidim ten bazar pod forom.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Mek » 05 Jan 2021, 22:04

Dnes vecer som pridaval inzeraty. Pridal som inzerat so ziarovkou do mikrovlnky, ale po pridani som si vsimol, ze som zabudol uploadnut obrazok. Tak som dal upravit inzerat, uploadol fotku, a odoslal tlacidlom Aktualizovat. Po dokonceni sa mi v zoznamoch mojich inzeratov objavil aj "RTCL Auto Temp" 8O Nie je to moj inzerat, a nie je ani z dneska. Jeho hyperlink smeruje sem a fotka v prehlade inzeratov je ta, ktoru som odoslal pri editacii mojho inzeratu.
Prílohy
Capture.JPG
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Mek » 06 Jan 2021, 11:20

Na stranke Moje inzeraty dole strankovanie nefunguje. Po kliknuti na stranku 2 alebo 3 sa otvori zase len stranka 1.
image.png
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa juraj77 » 06 Jan 2021, 15:52

zawin napísal:
04 Jan 2021, 16:45
Update opráv k 04.01.2021
Ako písali viacerí, fórum na úvodnej strane je slabé, nevýrazné, v predošlej verzii to bolo lepšie....
3
Obrázok 3
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa 21stano21 » 06 Jan 2021, 19:46

Nezdá sa aj vám že nový web je výrazne pomalší?
0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa medved » 06 Jan 2021, 19:50

No ono to nie je len zdanie, on je pomalší.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Jan 2021, 19:55

21stano21 napísal:
06 Jan 2021, 19:46
Nezdá sa aj vám že nový web je výrazne pomalší?
Nedávno bolo prezentované, že web má vlastný server (ale to bolo na starom systéme), vtedy bol výrazne rýchlejší, teraz tomu však nieje, nakoľko sa všetko vyčítava zo starého obsahu a načítava do nového vzhľadu, čo znamená v praxi oveľa vyšší čas načítania..... a vyššiu náchylnosť na chyby dopytov z databázy (čo je tiež občas vidno).
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa 21stano21 » 06 Jan 2021, 20:20

A to sa nedá nejako prekonvertovať jednorázovo a nie až pri odosielaní konkrétnej stránky? Mne osobne dlhé časi načítavania vadia viac ako občasná chyba.
0
The power of Linux.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 06 Jan 2021, 20:39

Lenže obsah fóra je značne dynamický, takže cachovať to nie je až taká sranda.

Škoda že to zawin takto riešil, to sa nedalo vo wordpresse spraviť celé fórum aj s backendom, a zmigrovať databázu?
0

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa 21stano21 » 06 Jan 2021, 20:48

Veď celé sa ta deje na strane servera. Neviem ako toto presne funguje, ale prečo by sa ten obsah nedal celý vytiahnuť jednorázovo?
0
The power of Linux.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Jan 2021, 20:59

maskrtnik01 :
]Škoda že to zawin takto riešil, to sa nedalo vo wordpresse spraviť celé fórum aj s backendom, a zmigrovať databázu?
Fórum vo WP sa dá spraviť, rozšírenia na to sú, ale to by znamenalo "blank page" - čiže prázdne fórum bez obsahu. Databáza phpBB (starého systému) má niekoľko 100viek MB (ak nie GB), naviac tabuľky, ktoré používa phpBB a WP sú nesúrodé, takže tadeto cesta nevedie.

21stano21 :
Neviem ako toto presne funguje, ale prečo by sa ten obsah nedal celý vytiahnuť jednorázovo?
Stará stránka v podstate funguje stále - WP je iba grafická nadstavba. Celé to funguje na plugine WP, ktorý zapisuje a ukladá a následne zobrazuje dopytovaný obsah. V jednoduchosti - ak píšeš príspevok v editore na WP (terajšia verzia stránky), ten sa po odoslaní prostredníctvom pluginu (connectora) uloží do phpBB (jeho databázy) a pri následnej požiadavke na zobrazenie ho opätovne načíta do WP. Celé je to tým pádom dlhšie trvá, čo spomaľuje načítanie ako také.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa zawin » 06 Jan 2021, 21:12

Stará stránka v podstate funguje stále - WP je iba grafická nadstavba. Celé to funguje na plugine WP, ktorý zapisuje a ukladá a následne zobrazuje dopytovaný obsah. V jednoduchosti - ak píšeš príspevok v editore na WP (terajšia verzia stránky), ten sa po odoslaní prostredníctvom pluginu (connectora) uloží do phpBB (jeho databázy) a pri následnej požiadavke na zobrazenie ho opätovne načíta do WP. Celé je to tým pádom dlhšie trvá, čo spomaľuje načítanie ako také.
Prosím ukáž nejaký dôkaz tvojej hypotézy. Zdá sa mi dosť scestné aby užívateľ Marek1975, ktorý sa nijakým spôsobom nepodieľal na vývoji nového webu sa vyjadroval k tomu ako to tu akože funguje.
2
Obrázok 1 Obrázok 1
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa 21stano21 » 06 Jan 2021, 21:18

0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 06 Jan 2021, 21:20

zawin a ty by si nám nemohol vysvetliť ako to teda funguje a prečo je to teda také pomalé?
2
Obrázok 2
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Jan 2021, 21:24

Scestné?? Ošetri si zdrojový kód.
Prosím ukáž nejaký dôkaz tvojej hypotézy.
Stačí ti to takto?

obrázok.png
nijakým spôsobom nepodieľal na vývoji nového webu sa vyjadroval k tomu ako to tu akože funguje.
Akože už zakazuješ aj nahliadať do kódu? :biggrin: Mám viac odkódované (myslím stránky) než ty nachodené :biggrin:


Link na plugin : https://sk.wordpress.org/plugins/wp-w3a ... tegration/

PS: Nezabudni opäť odstrániť môj komentár :biggrin:
1
Obrázok 1
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 06 Jan 2021, 22:24

Marek1975 napísal:
06 Jan 2021, 20:59
Databáza phpBB (starého systému) má niekoľko 100viek MB (ak nie GB), naviac tabuľky, ktoré používa phpBB a WP sú nesúrodé, takže tadeto cesta nevedie.
Určite neočakávam, že sa proste nastaví na wordpresse login do databázy a pôjde to. Ale skutočne nie je možnosť to tabuľku po tabuľke prekonvertovať? Program by načítal hodnoty zo starej db, a uložil ich do novej db v súlade s jej schémou.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Jan 2021, 22:34

Ale skutočne nie je možnosť to tabuľku po tabuľke prekonvertovať?
čisto teoreticky by to aj možno šlo, no nie je to práca na jeden deň pri tak obsiahlej databáze, ale netuším, ako by sa to správalo vo výsledku.... stačí jedna chyba a je po paráde
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Mek » 06 Jan 2021, 22:48

Pri prechadzani stranok v ramci temy sa to zascrolluje niekam doblba (alebo tam kde bolo zascrollovane predtym) a nie na prvy prispevok na novej stranke.
image.png
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď