Zrušiť tlačítko HLADAŤ

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Jan 2011, 00:16

Neviem ako vy ste spokojní s jeho funkciou,ale už velakrát som sa pokúšal využiť jeho údanú funkciu,ale vždy bezvýsledne.Viem že to už bolo riešené ale ak to nemá fungovať ako naozajstný vyhladávač nejakých výrazov alebo spojení, tak je tam zbytočné.Schválne skúste ked napíšete trebárs také slovo ,čo tu na fóre ešte nikdy nebolo možno napísané, kolko hlúpostí uplne od veci vám vyhodí av tisícoch príspevkoch ,kde absolutne nie je spomenuté.

Dám napríklad hladať niečo uplne mimo elektroniky.....PODBRADNÍK...

A teraz som zvedavý, kolko príspevkov mi vygoogli tlačítko HLADAŤ.
Stavím sa že najmenej 1000 a práve tento príspevok tam nebude.

Idem na to .

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 minútach:

Ahaho a sme doma ..žiadna tema ani príspevok s týmto obsahom nebola najdená.
Takže skúsim inšie...názov témy ...zrušiť tlačítko..
Som zvedavý.. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 12 Jan 2011, 00:18

Takže slovíčko "PODBRADNÍK" mi to našlo iba jednu tému a to tvoju :D

Ono to funguje dobre..len si to treba nastaviť.

A tak tiež je ťažko hľadať tu niečo pretože každý serie na názvy a potom ti to vyhodí 100 tém s LM1875 a teraz čo...
Prílohy
SE.png
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Jan 2011, 00:28

No práve,teraz mi našlo 190 článkov so slovom tlačítko,ale vždy je to tam celeé od založenia témy až do konca to slovo sa bjavilo iba raz .Takže kto to má čítať a hladať.
Viem že sú nastavenia v tej tabulke,ale ani to nepomáha,pretože ak chcem niečo najsť, tak nechám žaškrtnuté políčka všetky a všade a neobmedzím sa len na konkretnu kategoriu,lebo možno práve tam to nie je ale našlo by to inde.
Neviem či je to technicky možné,ale stačilo by ,keby vytiahlo len ten jeden príspevok,kde sa to slovo nachádza a nie celú stranu.Tá by sa potom dala najsť podla toho príspevku ak by bola pre mňa zaujímavá a k veci.
Čím presnejšie popíšem čo hladám tým viac vecí od veci to najde. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 12 Jan 2011, 00:32

Áno, je to nepraktické že ti to vyhodí celú tému ale to slovíčko je zvýraznené... ja to robím tak že v Mozille stlačím CTRL+F a napíšem to čo v téme hľadám a ono mi to nájde...takže keď to má napr. 5 stránk..tak to mám prezreté za pár sekúnd.

Nevravím že to je dokonalé alebo čo...tiež som sa na to niekedy rozčuloval pretože to ziavne nič nenašlo...ale čo už. Nevyznám sa to doho akým spôsobom to prehľadáva, takže neviem povedať či by to nešlo nejako zlepšiť.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Jan 2011, 00:34

Asi s tým nič nenarobíme hold nie je to Gooogl,aj ten vie občas naštvať.
Zatial dík za pozornosť a ochotu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 12 Jan 2011, 03:39

Robio napísal:Ja to robím tak že v Mozille stlačím CTRL+F a napíšem to čo v téme hľadám a ono mi to nájde...takže keď to má napr. 5 stránk..tak to mám prezreté za pár sekúnd.
A když je to v threadu Zbytečné otázky všeho druhu? :lol:

No jinak to vyhledávání zde mi také spíš nepomáhá než pomáhá. Google je proti tomu luxus.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 12 Jan 2011, 07:16

Robio napísal:A tak tiež je ťažko hľadať tu niečo pretože každý serie na názvy
Toto je základný problém!!! Preto často spamujem, v zmysle "oprav si názov témy". Veď po vyhľadaní vidíte názvy tém... takže by som zaviedol oveľa prísnejší prístup ku názvom.
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa remusator » 12 Jan 2011, 08:11

Keď si ale dáš rozšírené vyhladávanie, zaškrtneš príspevky, nie celé témy, tak ti hodí priamo príspevok v ktorom sa to slovíčko spomína :supz:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 12 Jan 2011, 10:27

Jo ale nehodí tě do toho threadu na patřičnou stránku takže si nelze přečíst příspěvky před i za.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 12 Jan 2011, 11:14

zawin už dlho vraví o facelifte fóra. Ak je to naozaj v blízkej dobe v pláne, možno by nebolo od veci spraviť zároveň upgrade phpBB. :? Lenže to je asi DOSŤ veľa roboty...
0
Obrázok

Tuf
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1249
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: cz

Príspevok od používateľa Tuf » 27 Jan 2011, 20:08

5ko napísal:Neviem ako vy ste spokojní s jeho funkciou, Takže skúsim inšie...názov témy ...zrušiť tlačítko..Som zvedavý.. :wink:
Hľadať je veľmi užitočné, ale treba vedieť s ním narábať:
ak hľadáte tému LCD monitor a do Hľadať napíšete LCD monitor, objaví sa nájdených 275 výskytov, kde je samotné LCD, samotné monitor aj dvojica LCD monitor.
Pri cielenom hľadaní podla nápovede vložíte spojku AND, tedy
LCD AND monitor a ... máte iba 14 presne vyhľadaných slovných spojení.
Po 2 minútach hľadaní mám presne to, čo hľadám, ako opraviť LCD monitor (vďaka Bretovi aj funkcii Hľadať)
0

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Príspevok od používateľa raden » 27 Jan 2011, 21:35

Ja som chcel predvčerom nájsť tému - Vtip za 20 slov. Nevedel som ako sa presne volá tak som do vyhľadávača napísal "vtip". A našlo mi síce veľa tém ale nebola tam vôbec tá ktorú som hľadal. Asi to celkom korektne nefunguje. :(
0

johnson
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: BA - paštekár

Príspevok od používateľa johnson » 27 Jan 2011, 21:40

ked hladate viac slovny vyraz tak treba dat pred tie dalsie slova znamienko +
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Príspevok od používateľa straciam » 27 Jan 2011, 21:50

ono to funguje korektne :) dal som napr. hladat nezmyselne tri pismena "cel" co by mohla byt cast slova(napr. celkom).. a na moje prekvapenie naslo 42 vysledkov.. nahodne som otvoril asi 5 z nich a v kadom naslo slovo vo vete "cel by som..." pokial sa nenaucime pisat po slovensky a pisat spravne nazvy tem tak vzdy najdeme vysledky ktore nechceme.. mozme si za to "sami" .. sami preto v uvodzovkach lebo za to mozu niektori jedinci, ktori VYRAZNE narusuju obsahovu hodnotu fora...
tlacitko hladat funguje spravne.. to co hladate, vzdy najde.. ono by sa zislo, keby to umoznilo zobrazit prednastavene ako prispevky v ktorych to slovo naslo.. keby to bolo defaultne zaskrtnute, hned viem ktore temy ma nezujimaju...tam by sa uz zislo pridat odkaz na konkretnu sranu ako pisal thales aby som mohol precitat prispevky pred/po co ma zaujimaju :)
co sa tyka prehliadania po stranach.. tiez pouzivam ctrl+f ale je to neprakticke a pri 12-20 stranovych temach sa to neda.. nehovorim o tom ze i takych tem najde niekolko..
nevidim dovod upgradovat na vyssiu verziu phpbb, snad len kvoli hackerom..
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok