Nahlasovanie chýb

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa amater63 » 18 Jan 2021, 21:24

Ten samý problém. Nehorázně pomalé, minutu načítá...
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa rakato11 » 18 Jan 2021, 22:52

I já mám ten samý problém, je to na milou Jarmilu, nějak mně to tu přestává bavit.
2
Obrázok 2
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
Andy99
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 05 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa Andy99 » 18 Jan 2021, 22:55

Tiez pridam moj poznatok vzhladom na rychlost stranky.

Ako tu uz bolo spomenute, "predosla" verzia bola ovela rychlejsia. Nacitavanie aktualnej verzie stranky pri zapnutom uBlocku a noScripte trva enormne dlho, >10s (vid priloha).
Screenshot at 2021-01-18 22-42-31.png
Podla tohto stranka vacsinu casu "caka". Je to naozaj nutne, vykonavaju sa nejake operacie na strane servera?
Ak som vypol uBlock a noScript, tak to trva skoro minutu. Potvrdilo mi to niekolko ludi. Overene na niekolkych zariadeniach.
3
Obrázok 3

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa Mek » 18 Jan 2021, 23:07

Aj u mna to hrozne dlho trva, najma ked kliknem na ikonku "neprecitanej spravy" pri nazve temy, a ma sa otvorit tema zascrollovana na prvy neprecitany prispevok.
A kym cakam, tak nie je ani ziadna indikacia, ze sa nieco deje. Ziadny busy indikator, ani len busy kurzor. Je to user-unfriendly, treba s tym nieco spravit.
Inac to vyzera, ze nestiha databaza, alebo nejaky php skript na serveri.
1
Obrázok 1
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa Andrej152 » 18 Jan 2021, 23:28

Andy99 napísal:
18 Jan 2021, 22:55
Tiez pridam moj poznatok vzhladom na rychlost stranky.

Ako tu uz bolo spomenute, "predosla" verzia bola ovela rychlejsia. Nacitavanie aktualnej verzie stranky pri zapnutom uBlocku a noScripte trva enormne dlho, >10s (vid priloha).Screenshot at 2021-01-18 22-42-31.png Podla tohto stranka vacsinu casu "caka". Je to naozaj nutne, vykonavaju sa nejake operacie na strane servera?
Ak som vypol uBlock a noScript, tak to trva skoro minutu. Potvrdilo mi to niekolko ludi. Overene na niekolkych zariadeniach.
z dna na den aj u mna horsie, a to mam net 15mbs a nikdy nenacitavalo stranku viac jak sekundu a teraz ?
ps. pocas pisania minuleho prispevku ma odhlasilo .. potesi :roll:
Prílohy
SErychlost.png
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Jan 2021, 08:20

Už tomu chýba len cvrlikanie ako pri analógovom modeme a stačila by mi aj 386ka PC. :wink:
Kým zobrazí konečnú podobu stránky, tak to preblikáva cez desať stránok ako v americkom akčnom filme,alebo to zablúdi niekde celkom inde.
Zdielam Otakarov názor.
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2641
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa zawin » 19 Jan 2021, 08:45

Ahojte,
áno to načítavanie už dosiahlo neúnosnú mieru. Dnes bude prebiehať upgrade servera, počas ktorého bude stránka nedostupná. Budem vás informovať keď to bude hotové. Ďakujem za trpezlivosť.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa 21stano21 » 19 Jan 2021, 10:59

Screenshot_20210119-105855.png
0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa Drakoush » 19 Jan 2021, 11:02

Prečo mi pred 4mi dňami zmizli "aktívne témy"? Ako vidím, Tebe fungujú, takže zase to vidím na problém u seba :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2641
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa zawin » 19 Jan 2021, 11:40

Stránka bola presunutá na rýchlejší server :thumbup: Prosím ak evidujete nejaký problém napíšte sem alebo prostrednícvom mailu zawin@svetelektro.com

Ďakujem
1
Obrázok 1
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa amater63 » 19 Jan 2021, 11:45

Už to šlape jak hodinky. Je to zlepšení 100 a 1. :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Jan 2021, 11:59

ide to paťácky :thumbup:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2566
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 19 Jan 2021, 12:06

Tak preto ráno nešla vôbec.

Aj ja som si všimol zrýchlenie. Tak ešte postupne poriešiť tú hromadu chýb, a bude dobre. Vzhľad by mi až tak nevadil, ale v predošlých pár dňoch sa aj u mňa prejavilo odhlásenie.

A potom ešte tá žiarovka hore, niektoré notifikácie neviem zrušiť, aj keď som si to už dávno pozrel. Safari/macOS Big Sur.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa medved » 19 Jan 2021, 13:12

Zatial len na mobile, no pekne citit zrychlenie.

K tej ziarovke a notifikaciam... ja niekedy hadam co som este neodklikol, aby mi to prestalo svietit...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Jan 2021, 13:35

potvrdzujem...
Okrem toho...notifikačný meil na novú SS mi príde, na fóre žiarovka ani obálka nesvieti, kliknem na obálku - nová správa je tam - rozsvieti sa obálka aj žiarovka, prečítam, prejdem inam a obálka so žiarovkou svieti ďalej...kliknem na žiarovku - prečítam upozornenia - prejdem inam - žiarovka s obálkou zhasnú.

V mobile sa mi nedajú do príspevku, alebo SS vkladať prílohy. Keď kliknem na "pridať súbory" otvorí sa mi len foťák . Nedá sa mi prejsť niekam do zložiek v telefóne....
Úložisko mám povolené. Na inom fóre mi dá vybrať - Fotoaparát - Súbory.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Jan 2021, 16:04

Všimol som si, že už je zrušená blokácia úpravy vlastných príspevkov po uplynutí hodinového limitu ,čo srdečne kvitujem.Často sa mi stalo, že som niečo chcel po čase doplniť,alebo len opraviť gramatickú chybu,aby som nevyzeral ako blbec a už mi to tam ostalo svietiť naveky.Zrejme sa už poniektorí provokatéri spamätali,alebo zanevreli,takže nevznikajú také konfliktné situácie ako pred pár rokmi, kedy sa premazávali príspevky a strácal sa zmysel kontextu predošlej konverzácie.Tak nech to takto dlho vydrží. :applause:
Naozaj to prepínanie v témach,či príspevkoch dnes funguje svižnejšie, a záleží len na ktorom PC som momentálne, pretože na jednom je to rýchle, na druhom to trvá dlhšie, ale to je záležitosť mojej strany,nie serveru fóra.Dúfam, že sa čím skôr vyrieši aj to odhlasovanie.

-Zawin, neodpovedal si zatial kedy sa zmení ten kontrast o orámovanie ,alebo aspoň striedavé ,,prefarbenie,,jednotlivých príspevkov uživatelov ,, pod sebou, aby to bolo prehladnejšie.
-stalo sami ,že pri písaní príspevku mi nezobrazilo tabulku so smajlíkami,
-tiež mi blbne tá žiarovka po prečítaní správ,či oznamov, ale nedá sa to v profile upraviť-nereaguje to,
- nastavenie dialogového okna pri ,, odpovedať,, alebo na ,,posledný príspevok,,nastaviť tak, aby sa u kázalo rovno okno s hornou hranou HORE, nie na spodku medzi reklamami a tirážou.Či sa to nedá? :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2566
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 20 Jan 2021, 11:31

Na PC(Safari/macOS Big Sur) mi prestal fungovať prístup ku všetkým kategóriam článkov. Na rozbalenie hlavného zoznamu musím na články kliknúť (pohybom myši sa neotvorí). Keď ukážem na konštrukcie a zapojenia, nič sa nestane. Keď tam kliknem, načíta stránku so všetkými konštrukciami.

Na mobile všetko v poriadku.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Jan 2021, 22:19

Všimol som si teraz jednu "zvláštnosť".
Na "ušku" záložky sa zobrazila jednotka v zátvorkách.... bola to notifikácia na príchodziu SS , pritom žiarovka, ani obálka nesvietila... po prečítaní SS jednotka zmizla . To sú mi novoty :rolleyes: :rolleyes:
Prílohy
se.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Jan 2021, 23:03

Asi by bolo najlepšie, keby Zawin napísal niekde, čo má ako fungovať,čo nové vymyslel,čo vylepšil, či zrušil aby sme zbytočne nematurovali okolo niečoho, čo sa nám zdá divné a ono to tak má ,alebo nemá byť.
Lebo takto by sme potrebovali vešteckú gulu ,či má niečo fungovať, tak alebo onak.

Ondro, najlepšie bude, ak napíšeš svoju predstavu ,ako si chcel čo zmeniť a nastaviť,aby to išlo podla tvojej novej koncepcie, a možno sa niekto pridá a poradí, čo s tým treba urobiť,aby to tak fungovalo,lebo takto nás pri tom najdu aj druhé Vianoce,ak všetci odtialto znechutený nezdupkajú . :wink:
Všimol som si, že už sa občas podarí nastaviť okno posledného príspevku tak, aby bolo na vrchu obrazovky, a dá sa čítať bez naskrolovania zo samého spodku stránky, ale niekedy po prekliknutí na novú tému, nenajde posledný príspevok, ale ukáže príspevok niekde v strede stránky,takže aj tak je treba skrolovať dolu na posledný príspevok.Skrátka chaos ako v parlamente s covidom.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Nahlasovanie chýb

Príspevok od používateľa rakato11 » 22 Jan 2021, 15:39

Mi už pár dní (nevím přesně) přestalo chodit upozornění na email sledované témy i když v nastaveních mám zaškrtnuto.
Při této příležitosti jsem si povšimnul že tam jsou nepřeložené dva řádky z Angličtiny do Slovenčiny, jiné jsou tak by bylo dobré to napravit.
Nastavenia.PNG
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Napísať odpoveď