Časopis SVETELEKTRO.com

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Crazz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 01 Nov 2011, 20:30
Bydlisko: Šaľa
Vek: 26

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa Crazz » 07 Apr 2012, 22:32

Nooo mato3000 ma vlastne pravdu, aj ked s tymi rodicmi to nieje celkom tak. No nehovorim ze by mi niekedy nedaly to € do vacku ale vacsinu si platim sam a keby fakt ten casopis stal okolo 15€ tak by som si velice rozmyslel ci si to kupim abo si to pohladam na webe.
0

Používateľov profilový obrázok
JanoL
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 797
Dátum registrácie: 19 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 25

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa JanoL » 07 Apr 2012, 22:35

uvítal by som keby savydával takýto časopis aj by som si ho predplatil ak by sa dalo :D
0

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa 24mato » 07 Apr 2012, 22:45

Spravte hlasovanie na hlavnej stranke s moznostami co ste spomenuli, nech lud rozhodne. Nezabudnite na moznost nie nemal by som zaujem.
Zaujem o tlacenu verziu by sa zdvihol , keby sme agitovali na strednych priemyselnych skolach.
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 07 Apr 2012, 23:44

Jaxexko napísal:uvítal by som keby savydával takýto časopis aj by som si ho predplatil ak by sa dalo :D
Nekecej, do měsíce by ses sháněl po pdf verzi zadarmo...
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Apr 2012, 00:24

ja vás stále nechápem, čo chcete ? však všetko je tu a lebo na nete, tak prečo by ste za to vyhadzovali peniaze ?
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa Peťus » 08 Apr 2012, 00:25

když už teda chcete teda dělat časopis, tak proč né na způsob open-magazin jako má linux/ubuntu?
http://blog.ubuntu.cz/clanek/openmagazin-32012
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Nomen

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa Nomen » 08 Apr 2012, 10:40

Gavin Milarrr napísal: Nekecej, do měsíce by ses sháněl po pdf verzi zadarmo...
uplne s tebou suhlasim , v priemere je tu okolo 100 dopisovatelov , 200 - 300 navstevnikov , naozaj by som rad vedel kto si kupuje pravidelne PE /ja od roku 80 mam vsetko , aj KTE , ti tiez vlastne skoncili na peniazoch /

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Apr 2012, 11:05

Moje skusenosti, co sa tyka tlaceneho casopisu. Vydavali sme rockovo/metalovy casak. Plnofarebny, kopec rozhovorov, infosiek, redaktori nevzali ani euro, cena casopisu 2e (ledva zaplatenie tlace), predajnost minimalna. Predavalo sa to v roznych obchodoch s cdckami, alebo s cimkolvek, kde chodili metlaci :) Ked sme chceli cez pns, tak bolo povedane: 45% ceny casaku chcu oni. Ok, skuska a vela ludi sa stazovalo, ze ten casak jednoducho nebol napr. v celych Michalovciach, Humenne atd. Pricom my sme si nemohli zvolit kolko kusov kam pojde. Ale kazdy mesiac ich bolo dost vratenych. Teda, podla zakona ich nemohli poslat nam spat, ale museli ich skartovat. (a samozrejme zaplatit sme museli my).

Tolko asi k vydavaniu vlastneho casopisu. Osobne by som isiel do varianty pdf+dobrovolny prispevok, alebo urobit z toho normalne clanky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa staffy » 10 Apr 2012, 13:39

Ja si myslím, že by sa to neujalo, dnes majú problémy aj lepšie a pútavejšie časopisy ako by bol SVETELEKTRO.com
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa lucky62 » 17 Apr 2012, 19:39

Ja osobne som za vydávanie nejakého občasníka (povedzme raz za dva mesiace), každé číslo zamerané na nejakú konkrétnejšiu tému..
Samozrejme nie v tlačenej podobe ale elektronickej, či už ako webový magazín, PDF alebo iný elektronický formát, to je jedno..
Tlačená verzia nemá šancu prežiť... Kto by chcel mať tlačenú verziu, stiahne si PDF a vytlačí doma na svojej tlačiarni...

Výhoda toho občasníka by bola v tom, že by boli na jednom mieste sústredené poznatky ku konkrétnej téme, teda kondenzovaná informácia, ktorú netreba pracne hľadať po nete a dávať dohromady.

Povedzme, že by sa dopredu vyhlásila téma (prípadne aj viac tém dopredu), prihlásili by sa prispievatelia, v deň uzávierky by sa príspevky dali dohromady a vydanie na svete...

Myslím, že by sa za to dal aj vyberať nejaký malý poplatok, povedzme 1€... tak aby cena nenútila potenciálnych záujemcov zháňať to niekde free... Teraz ma napadá, že by sa to prípadne dalo ošetriť nejakým digitálnym podpisom, aby sa obmedzilo neautorizované rozširovanie, v podpise by bolo zakódované meno toho, kto si to zaplatil.

Takto by som si to určite kupoval, bolo by možné kupovať aj staršie čísla... povedzme, že sa rozhodnem skonštruovať si digitálny teplomer, tak pohľadám v číslach, či tam taká téma je, ak áno buchnem 1€ a stiahnem časák... a mám všetko, čo chcem..
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa lubbo7 » 17 Apr 2012, 19:54

tiez si myslim ze casopis by sa neujal,pritom by mohol byt kvalitny,pretoze v dnesnej dobe je doslova vsetko na webe

ale niekto tu pisal o stavebniciach+cd/dvd navodoch a pod
aj profak nam asi pred rokom hovoril ze na trhu je vela stavebnic na rozne zosiky,robotov a pod,ale dostanete k tomu navod ,popajkujete a tym to hasne
islo by o to ze by tam bolo napisane nieco k teme,a napr.nejake hodiny s PIC alebo nieco podobne,tak ze by tam bol aj navod ako ten pic naprogramovat/ako je naprogramovany a vysvetleny program ktora cast co robi a pod,hlavne pre zaciatocnikov by to bolo podla mna lepsie ako sa to ucit a vysledok nevidno

vlastne mam na mysli normalne stavebnice,ale nie iba ze tu mas suciastky(zevraj castokrat aj nejake suciatky chybaju/su chybne/niektorych je tam navyse a ine zas chybaju a pod),tu mas plosak,tu mas krabicku,napajkuj,strc do krabicky a mas,ale aby sa pri tom aj nieco ten dotycny naucil,pohral sa

mozno je moj prispevok zbytocny a taketo stavebnice sa predavaju,ale ja to nesledujem a nemam prehlad co stavebnice obsahuju,ja si vsetko robim diy :D
0

Split

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa Split » 17 Apr 2012, 20:48

lucky62 napísal:Ja osobne som za vydávanie nejakého občasníka (povedzme raz za dva mesiace), každé číslo zamerané na nejakú konkrétnejšiu tému..
Samozrejme nie v tlačenej podobe ale elektronickej, či už ako webový magazín, PDF alebo iný elektronický formát, to je jedno..
Tlačená verzia nemá šancu prežiť... Kto by chcel mať tlačenú verziu, stiahne si PDF a vytlačí doma na svojej tlačiarni...

Výhoda toho občasníka by bola v tom, že by boli na jednom mieste sústredené poznatky ku konkrétnej téme, teda kondenzovaná informácia, ktorú netreba pracne hľadať po nete a dávať dohromady.

Povedzme, že by sa dopredu vyhlásila téma (prípadne aj viac tém dopredu), prihlásili by sa prispievatelia, v deň uzávierky by sa príspevky dali dohromady a vydanie na svete...

Myslím, že by sa za to dal aj vyberať nejaký malý poplatok, povedzme 1€... tak aby cena nenútila potenciálnych záujemcov zháňať to niekde free... Teraz ma napadá, že by sa to prípadne dalo ošetriť nejakým digitálnym podpisom, aby sa obmedzilo neautorizované rozširovanie, v podpise by bolo zakódované meno toho, kto si to zaplatil.

Takto by som si to určite kupoval, bolo by možné kupovať aj staršie čísla... povedzme, že sa rozhodnem skonštruovať si digitálny teplomer, tak pohľadám v číslach, či tam taká téma je, ak áno buchnem 1€ a stiahnem časák... a mám všetko, čo chcem..
ja stale nevidim dovod preco to robit. Co si od toho slubujes?

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa lucky62 » 17 Apr 2012, 20:53

Split napísal:
lucky62 napísal:Výhoda toho občasníka by bola v tom, že by boli na jednom mieste sústredené poznatky ku konkrétnej téme, teda kondenzovaná informácia, ktorú netreba pracne hľadať po nete a dávať dohromady.

... povedzme, že sa rozhodnem skonštruovať si digitálny teplomer, tak pohľadám v číslach, či tam taká téma je, ak áno buchnem 1€ a stiahnem časák... a mám všetko, čo chcem..
ja stale nevidim dovod preco to robit. Co si od toho slubujes?
asi to zaniklo v ostatnom texte...
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2641
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa zawin » 17 Apr 2012, 21:41

Lucky62 mne sa tvoj napad velmi paci. Casopis by bol teda tematicky a v jednom cisle by sa riesila len jedna dana problematika. Ake temy by ste si v casopise radi precitali? Dik
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa 24mato » 17 Apr 2012, 22:00

Temy najdes velmi lachko, pozri sa do fora a ked najdes viacero podobnych tem tak mas temu do casopisu.
Teraz sa tu dost casto objavuje PWM a mosfet. Potom zosilovace na hudbu. A nejake upgrady niecoho co nejak fungovalo , teraz funguje lepsie alebo inak.
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa Robio » 17 Apr 2012, 22:06

Split napísal:nechcem ti kazit iluzie ale sanca ze by sa takyto casopis uchytil je nulova.. je to v mentalite ludi.. lahsie predas noviny s titulkom SKLENARIKOVA JE ZASE V TOM!!! ako s titulkom 100W ZOSILNOVAC S PREDZOSILNOVACOM...
Presne...

Máme tu rádioamatér, ten má akú veľkú históriu a kto to kupuje...zarytí fanúšikovia možno. Však už ho stiahli aj z najväčšieho tesca v Bratislave.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2641
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa zawin » 17 Apr 2012, 22:06

Bavime sa tu teraz ale o online casopise v PDF, klasicky tlaceny sme uz prave pre tieto dovody zavrhli.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa Peťus » 17 Apr 2012, 22:23

Nechci nějak buzerovat, ale byl tu nápad o seriálu AVR a lidi se mohli hlásit na korekturu. Kolik nás je? 3? Kolik myslíte, ze by bylo lidi na časopise? Lidi jsou líný a dávat do časopisu to co je ve fóru je docela k ničemu. Stejně se lidi budou ptát jak zapojit led a jak udělat vodíkovou babetu...
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa lucky62 » 17 Apr 2012, 22:33

Tém by sa našlo neúrekom...

od VF, (prijímače, oscilátory, zmiešavače, demodulátory...) cez povedzme Domácu automatizáciu (osvetlenie, stmievače, vetranie, vykurovanie, ...) k MCU (široké pole pôsobnosti - typy MCU, programátory, programovacie nástroje, rutiny - knižnice, periférie - A/D, D/A prevodníky, čítače/časovače, komunikácia, PWM, ...) ďalej k HiFi, Meracie prístroje, atď...

Aktuálne asi každého zaujíma taká téma, ktorá súvisí s tým, čo práve stavia alebo hodlá postaviť.. Takže bude ťažké nájsť nejakú zhodu.
Možno by bolo dobre vytipovať niekoľko tém a nechať hlasovať v ankete... pravidelne...

Moja predstava je, že by tam vždy malo byť aj kúsok teórie, aj stavebné návody...
Osobne by som preferoval nie príliš široko koncipované témy, radšej úzko špecializované, ale hlbšie rozpracované. Nech to má aj nejaký vzdelávací efekt...

A najbližšia téma by mala byť "Teslov transformátor" - ten totiž v lete hodlám postaviť... :D
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Časopis SVETELEKTRO.com

Príspevok od používateľa Robio » 17 Apr 2012, 22:38

Pokiaľ by za to bola odmena tak by som bol ochotný prispieť svojím časom.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Napísať odpoveď