Dajako sa to tu zasa serie...

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa divnyjean » 18 Jún 2015, 06:47

Merak napísal:... tak mu daj ignore a vybavené.
Nuž, nie každému vyhovuje, keď mu serú na hlavu...
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Merak » 18 Jún 2015, 06:54

Ale stále neviem, s kým z vedenia si to riešil, lebo so mnou nie.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2015, 12:17

So mnou detto, napriek tomu, že som vyzval užívateľov, ktorých sa to týkalo (konkrétne axwella, lebo on jediný to napísal do vlákna), aby sa mi ozvali s tým, že odobratú karmu vyrovnám a problém s užívateľom budeme ďalej riešiť. Namiesto promtného opisu problému a snahy ho riešiť sme tu potom len natrafili na takéto výlevy, ako nič nerobíme. A ako asi môžeme, keď nikto nič?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2015, 20:08

Drakoush, s toho si nič nerob , buď rázny a kašli na nadávky. Merák to spravil perfektne a ak sa to niekomu nepáči, nech sa na neho sťažuje, ale jasne dal najavo, že tu bude poriadok. Vždy bude druhá strana, a tá sa ti bude vylievať, ale ver mi , že to je len malé percento. Ak budete konať rázne , spravodlivo a bez zbytočných čakaní a dúfaní, že sa niečo zmení a ak nebudete neustále hladať dôvod prečo nezakročiť a dúfať , že sa zmení, tak sa nič nezmení a budú konflikty.
Merák to spravil rázne , jasne , relatívne rýchlo a všetci mu môžu vyskočiť ..... a je po probléme :thumbup:

Vedenie musí byť dospelé inak sa to tu nikdy nezmení. Ak niekto problematicky začal, kľudne može prísť znovu pod iným nickom, ver mi ak je ozaj odborník a chce pomáhať, tak si to uvedomí, ale ak je chujko, čo sa chce pochváliť a ukázať svetu že len ON a iba JEHO veci, tak sa tu aj tak dlhšie neohreje. Človek musí byť v prvom rade človekom a vedieť sa aj sociálne správať, o tom je komunikácia. Žial na to sa akosi na fórach zabúda. V reálnom živote, by si ho často kopol do ..... , proste by si sa s takým ani nebavil, tak prečo sa tu tolerujú ????
Každý niečo vie, každý má nejaké skúsenosti ale to neznamená, že sa mu musí tolerovať idiotské správanie. Treba hľadať takých čo tiež niečo vedia a majú nejaké skúsenosti, ale komunikujú dospelo. Taký žial často opúšťajú toto fórum s odpoveďou, " toto mi fakt netreba k životu.... "
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2015, 20:19

Mato, nerozumieš, čo hovorím? Ja do Vašich SS nevidím a keď mi nikto nedá vedieť, že nejaký parchant mu nadával, vyhrážal sa, alebo iné, tak ja nemôžem automaticky zakročiť. Keby to tu bolo verejné vo fóre, tak kubo poletí, ale ja nemám prístup k internej komunikácii. To je celá veda okolo tohoto, nič viac. Stačilo len hodiť jednu SS - tento a tento mi neprávom odobral karmu a nadával. Hotovo, vyplakaný.

Ja som si tiež vypočul kopec nadávok od užívateľa, aký sme neschopáci, a sku.vená moderátorská banda, skorumpovaný a ja neviem čo... A neplakal som, prečo? Interná komunikácia...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2015, 20:21

:D , jasné , preto ja nemám problém zverejniť takú SSku . Ale ja som sa nesťažoval, ja som ťa povzbudzoval :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2015, 20:24

Ja nehovorím o Tebe, Ty si sa sem neprišiel vyplakať, že nejaký človiečik Ťa, chudáčika, urazil cez SS :D Otoč o stranu dopredu a nájdeš to. A z toho tu vznikla celá veda, že sme nezakročili :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2015, 20:25

ale šak aj mne písal ten nacista , aj som ho poslal kade lahšie :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2015, 20:47

No, tak to treba a nie plakať tu, že som nezakročil :agree:
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa divnyjean » 18 Jún 2015, 23:20

chudacik si medzicasom zistil meno, adresu a telefon spratka a vybavi si to osobne, je to rychlejsie a ucinnejsie...
0

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa zen » 19 Jún 2015, 13:49

Mozno reagujem trocha off-topic:
5ko napísal:Velakrát na túto stránku narazia ludia,ktorí majú nejaký problém s elektronikou, alebo čímkolvek elektrickým ,čo sa doma pokazilo a od takých nemôžeme čakať ,že sa vedia vyjadriť odborne a presne,mýlia si veličiny,alebo pletú ističe s chráničmi
Ja som jednym z nich... Istic a chranic, uz mi to nesvieti, tak aky rozdiel?

Teraz vazne: Kde sa to mam naucit? Co tak urobit FAQ? Viem, je to robota. Ak by to niekto robil, som ochotny a velmi kvalifikovany na proofreading.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa dxr » 19 Jún 2015, 13:53

FAQ: Casto kladene otazky

Potrebujem zapojit istic alebo chranic ako to mam spravit? Som laik ale predlzovacku som uz robil.
Odpoved: Otvor si zlate stranky alebo najdi odborne sposobilu osobu ktora to vie a zachranis si rodinu.
Preco lebo tu elektriku treba vidiet na mieste zistit jej stav a zistit ci nahodou nieje cela zle a spravit dobre.


Sorry nedalo mi. Par dni to tu citam a ja by som tuto temu docasne zamkol nikam to nespeje.
Inak ani ja som si nemenil istic mna to nezabije ale rodicov by mohlo aj ked su to 2 droty.
Takto nesie zodpovednost odborne sposobila osoba a mam na to papier ked pride panak z elektrarni
ze toto a tam to je zle. Chce uplatok sorry chod domov je to ok.... (a mam aj blocek) do loterie :-)
0
Naposledy upravil/-a dxr v 19 Jún 2015, 14:03, upravené celkom 1 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa zen » 19 Jún 2015, 14:02

dxr napísal:FAQ: Casto kladene otazky

Potrebujem zapojit istic chranic ako to mam spravit som laik?
Odpoved: Otvor si zlate stranky alebo najdi odborne sposobilu osobu ktora to vie a zachranis si rodinu.
Coz len posunuje problem (ked uz sme off-topic); ako poznam zposobilu osobu?

http://svetelektro.com/modules.php?name ... 0&p=592159
zen napísal: Elektrikar mi urobil predlzovacku a kolik nie je pripojeny. Povedal, ze netreba, lebo je istic v predlzovacke (coz je pravda). To sa mi zda celkom logicke, aj ked nechapem, preco teda nepouzil dvojzilovy kabel a preco predlzovacka je stavana na trojzilovy kabel.

Otazka: odpovida to normam, alebo to mam prerobit?
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Merak » 19 Jún 2015, 14:13

Zen: už tam máš odo mňa druhú odpoveď
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa zen » 20 Jún 2015, 11:20

Merak napísal:Zen: už tam máš odo mňa druhú odpoveď
Viem. Trocha vyssej, (05.06.2015), som to ihned prerobil a protokoloval.

Citoval som sa v tomto topic ako ilustraciu, ze sa na odbornika neda vzdy spolahnut.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Merak » 20 Jún 2015, 13:20

len jedna vec, nie každý, kto má elektro vyhlášku sa do toho vyzná a je až tak znalý alebo odborník
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Jirka84 » 20 Jún 2015, 13:47

Když už se bavíte na tomto vláknu i "o tom jak poznám odborníka" obecně, tak z vlastní zkušenosti povím následující:
dokonce ne každý i VŠ je natolik zodpovědný, že tu vš nejen "odchodí" kvůli znalostem dané odbornosti = sáhněte si každý (i UŠ či SŠ) Z OBORU , kdo se takto ptá na "odborníka", jaký jste VY opravdový odborník s ohledem na své vzdělání. I takový vodotopoplynař nebo zedník(murár) se cpe do elektroinstalace "věď ja som si zapojil práčku aj zásuvku pre ňu..." a pak zde RADÍ.... Házet do jednoho pytle všechny je snadné, ale být soudný i k sobě umí málo kdo. Vyhláška ALE TAKÉ není patent na rozum.
Stejné je to i v diskusích zde, protože každý se cítí být tím PRAVÝM odborníkem právě proto , že "věď ja som si zapojil...blabla".
Osobně se snažím přispívat tady na SVETELEKTRO k těm dotazům, které řeším v ODBORNÉ praxi nebo jsou mým dlouholetým koníčkem a jsem schopen po odborné stránce diskutovat. Něco jiného se stává v hospodě (OFTOPIC vlákna), kde JSME SCHOPNI všichni umět dokonce radit i "kosmonautům, jak mají přistát bez rakety" :lol: .
Jediné, co neumí mnozí, je přiznat si vlasní neznalost relevantní odpovědi. Proto diskutují ne na dané téma konkrétně, ale o ptákovinách nebo urážejí či sbírají body za jakoukoliv účast v diskuzi.
POTOM VZNIKÁ I TAKOVÉTO VLÁKNO " Dajako sa to tu zasa serie... PRÁVĚ KVŮLI JEDINCŮM, co jsou nejchytřejší a nikdo na ně nemá.
Stačí se podívat na jejich znalosti gramatiky vlasního rodného jazyka v příspěvcích, ... .
Raději bych dál nekomentoval... .
PS přeji všem příjemný víkend a ... :rolleyes:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
samponek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 30 Máj 2015, 09:12
Bydlisko: Laa an der Thaya, Rakousko

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa samponek » 22 Jún 2015, 13:31

Samponik by mohol spravit prispevok ako ziskal taku hromadu trandov.

Popíši to přesně, sednu do Fordu Tranzit, zajedu do sběrného dvora, naložím ho po střechu ( 2.5 tuny ) odvezu do garáže, kde desky upnu mezi dva úhelníky do svěráku a součástky hromadně vyletuju švajcem ( je jedno na kolika místech drží chladiče, stejně z desek vypadne všechno ) akuvrtačkou odšroubuju z plechů polovodiče za účelem zmenšení objemu. Vybrané součástky si vezmu sebou a doma z nich pro zábavu zapojuju zesilovače. 600 monitorů se promění v tohle, kádéčka z C110ST našroubuju na svoje chladiče, k tomu pár odporů a upravených zdrojů ze starých počítačů a další zesilovač je hotový.
Prílohy
007.JPG
003.JPG
002.JPG
002.JPG
008.JPG
002.JPG
0

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa cthulhu » 22 Jún 2015, 13:46

Zase si sa vrátil chváliť sa odpadom zo zberného dvora?

Čo keby si sa vrátil, až sa naučíš svoje výrobky robiť "na úrovni" a naučil sa robiť s počítačom?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Jún 2015, 13:51

a co robis s tym bordelom co ti ostane? to predpokladam spat do zberneho dvora nezoberu, lebo to nie je elektro odpad
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Zamknuté