Dajako sa to tu zasa serie...

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

clarion
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 26 Aug 2014, 07:46

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa clarion » 11 Jún 2015, 15:41

zawin napísal:Kazdy nejak zacinal a prave ulohou tohto fora by malo byt nasmerovat takychto uzivatelov a ukazat im cestu ktorou sa mozu uberat.
Zlaté slová, len do kameňa tesať, akurát je s podivom, že tí, čo niečo vedia a tých začiatočníkov niekam smerujú, tak dostanu vždy, ale vždy po čuni. To je ten paradox, na ktorý sa tu poukazuje, to je ten dôvod, pre ktorí mnohí, rezignovali. Mimochodom, už aj ja...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Jún 2015, 16:13

pepkomas: jasne, suhlasim. len som narazal na to, rypalov odstrihnut hned na zaciatku, aby potom neskor nebolo vela prace :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa cthulhu » 11 Jún 2015, 17:30

zawin napísal:...V prvom rade musim povedat ze nikdy nebudeme a ani nechcem aby sme boli vysoko odborne a vysoko technicke forum...
V tomto ti musím dať za pravdu. Zatiaľ robíš všetko preto, aby ste odborné a technické fórum neboli.
Svojim laxným prístupom ste zatiaľ vyštvali z fóra aj tých, ktorí ešte mali chuť niekomu pomáhať v začiatkoch.
zawin napísal:Kazdy nejak zacinal a prave ulohou tohto fora by malo byt nasmerovat takychto uzivatelov a ukazat im cestu ktorou sa mozu uberat. O urovni fora primarne vypoveda nasa vzajomna komunikacia.
Ano, každý nejako začínal...
Ale tí, čo začínali študovaním kníh, odbornej literatúry majú teraz na fóre učit a smerovať niekoho, ktorý chce hotový výsledok a nemá záujem si vôbec danú problematiku naštudovať?
Potom sa nečudujem, že vzájomná komunikácia vedie k invektívam, hlavne zo strany "tazatele".
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Jún 2015, 17:51

zawin napísal: Kazdy nejak zacinal ....
Ale on neni začiatočník ... len teraz objavil svet internetu. Šak sa pozri na všetky možné konkurečné fóra, všade je s rovnakými vecami za rovnako krátke obdobie a rovnako mu to tam v podstate hodnotia. Ak niečo chce ukázať druhým, na to mu nestačí hodiť sem načmárany kus papiera a povedať k tomu že toto som robil v 13tich. Aby si bol v obraze presne toto dal do sekcie " moj výrobok mini ". Po upozornení že to asi nespĺňa pravidlá, sa začal vkrúcať, .... nechápem na čo robí také príspevky.
Mimochodom on si nežiadal o žiadnu pomoc, on sa predsa postavil do roly toho, čo niečo vyrobil. Takže to čo si písal o pomáhaní je svetá pravda, ale nemá to nič spoločné s ním .....


Trochu ma mrzí, že ak tu niekto spraví poriadok a hneď na neho utok. Ja vy som chcel týmto MERÁKA vyzdvihnúť, že našiel tak rýchlo odvahu , na rozdiel od iných moderátorov a spravil s ním poriadok. Samozrejme sa mu to vysvetlovalo aj cez SS , kde robí chybu a kľudne môže predsa prísť a začať normálne ako dospelý človek.



DXR, to dostaneš kúpiť v recyklačných firmách, ktoré sa zaoberajú kovmi. Sám som mal dávno takú prevádzku a takýto odpad sme produkovali na tony. Ja som sa sústredil na armádnu elektroniku, to by si sa divil, čotam všetko bolo :D

-- Spojený príspevok 11 Jún 2015, 17:52 --

P.S:: MERÁK, máš u mňa dve pivá ako medailu 8)

-- Spojený príspevok 11 Jún 2015, 17:54 --

P.S.2 : akosi sa stratilo v prekalde, že koho vlastne ten nacista propagoval :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa xmilos » 11 Jún 2015, 18:52

Mato
ten nacmarany kus papiera mal vysssiu hodnotu ako ktorekolvek ine pocitacom nakreslene schemy.
Ten kto ich kreslil mal kus chochmesu. Z tych par reakcii sa dalo vytusit ze vie o com pise a kopec ludi sa mohlo dacomu priucit.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Jún 2015, 18:58

To som nikdy nespochybnil a aj som ti to vysvetľoval, takže sa opakuješ :D

Nič to na veci nemení. A vôbec nechápem prečo sa tu o tom bavíme, pokial viem tak nedostal BAN, len boli jeho príspevky zaslené tam kam patrili. Nič mu nebráni namiesto načmáraného papiera v sekcii "moj výrobok Mini" začať debatu vo voľnej téme. A čo povieš na jeho ďalšie príspevky ? A na jeho reakcie, keď niekto prejavil záujem o jeho výtvor ( teda ak bol jeho ) ?
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa xmilos » 11 Jún 2015, 19:00

ktory?
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Jún 2015, 19:21

no tých 10 tém čo otvoril kade tade , bez hlavy a pety. a k ničomu nespravil pokec a ani poriadne foto, na čo to slúži ... proste porušil kopu pravidiel + propagoval nacizmus ( to je pravidlo slušných ľudí a to mu neodpustím, už aj koli svojej rodine , keby bol pri mne, tak ho skopem .... )

Ale nik mu nezakázal spraviť poriadnu tému a spraviť pokec, takže nechápem čo tu riešime. Dostal jasné výzvy od moderátora , za čo ho chválim, keď ho vedenie nepochváli.

Proste ak sa ti páči skladanie z tých soc. vecí, tak ho nauč propagovať svoje výtvory. ALe on tieto snahy ignoruje na všetkých fórach.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Wicker » 11 Jún 2015, 19:29

Heh, som ani nevedel, že táto téma ešte žije. Chlapi ja sa Vám čudujem, že máte čas a chuť tu nad niečím polemizovať. Chcel by som mať toľko času ako Vy, rezignoval som už dávno, na fóre aj reálne. Sem tam tu niečo prečítam a sem tam inzerujem. Ale skúšať treba, to je jasné. Tak držím palce ;). A pozdravujem starých členov, keď to tu ešte bolo o čom o tom ;).
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa xmilos » 11 Jún 2015, 19:31

Propagaciu nacizmu, nasilia nemusim - apropo "skopanie" nie je nasilie ? :--)

Isteze aj mne su jasne jeho pochybenia, moj nazor ze bol zbytocne odstaveny nezmenis. Tos mozna dalsia vec, v ktorej sa nezhodneme.
Co uz.
0

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa cthulhu » 11 Jún 2015, 19:32

Wicker - že Ďakujeme, pozdravujeme ;)
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa xmilos » 11 Jún 2015, 19:34

Wicker - co vies, mozna sme dohodnuti a potrebujeme zvysit pocet kliknuti :--)
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Jún 2015, 19:39

xmilos napísal:Propagaciu nacizmu, nasilia nemusim - apropo "skopanie" nie je nasilie ? :--)
samozrejme, je ale akosi mám pocit, že dohováranie nefunguje ale v ich prípade práve naopak

-- Spojený príspevok 11 Jún 2015, 19:47 --
xmilos napísal:.... moj nazor ze bol zbytocne odstaveny nezmenis.
Nikto ho ale neodstavil, merák ho žiadal ( aj cez SS ) o niečo a on to neustále , tak ako aj inde, ignoroval. K tomu porušoval pravidlá ... čo tu riešime ? Merák spravil to na čo tu je, držím mu palce, bodaj by tu bolo viac tak ráznych. Šak sa to stále vyčíta moderátorom že nič nerobia, tak teraz spravil ... len tak ďalej .... Nik mu nebráni propagovať svoje vec , ale v správnej sekcii a bez porušovania pravidiel.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Merak » 11 Jún 2015, 21:52

xmilos napísal: Isteze aj mne su jasne jeho pochybenia, moj nazor ze bol zbytocne odstaveny nezmenis.
Odstavil sa sám svojim prístupom, porušovaním pravidiel a ignoráciou na výzvy moderátora
A toto zasa ty už konečne pochop
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Jirka84 » 11 Jún 2015, 23:00

Můj názor:
web se jmenuje "svetelektro", čtou ho nejen na SK ve sklepu , ale na celé Zeměkouli, proto sem nepatří takové "výlevy po xy pivech". Osobně bych byl ještě rasantnější v hodnocení :wink:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa divnyjean » 12 Jún 2015, 07:21

Chlapík dá inzerát do zoznamky: Mám 35 rokov, značné úspory, vilu v Karibiku, dom na Morave, chatu na Slovensku, akcie, účastniny, najnovšie modely Ferrari a Porsche, každý rok 5x dovolenka, ale nikoho nehľadám, len sa tak chválim...

A takto nejako sem vpadla tá "nemecká ríša", prišiel, pochválil sám seba a keď mu bolo naznačené, že tá samochváľa dobre zaváňa, tak sa urazil.

Ale proti gustu, žiadna dišputa, niekomu ten puch celkom šmakoval.

Ozaj, tento poznáte? Aký je rozdiel medzi šampónom a policajtom...
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa dxr » 12 Jún 2015, 08:08

Ziaden obaja su nahlavu.... (vtip) ?

Sampon: Zle zacal este stale dost zvlastne pokracuje ale nedostal ban dostal sancu to zmenit je to nanom.
Je nanom ci ju vyuzije taky Hinsi ju dostal min 3x ani raz ju nevyuzil.
Vcera som to pisal mato30000 ze keby tie konstrukcie schoval do nejakej skatule zo zberneho dvoru aj
by to mozno bolo pekne alebo aspon vyskrabal klincom plosak.
By ma zaujimalo comu sa profesionalne venuje a ako sa dostal k elektronike a kolko rokov zbieral
taku suciastkovu zakladnu.

(inak uz sme si vsetci poplakali nieje lepsie zase umlcat tuto temu a venovat sa niecomu pozitivnemu :)?
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Merak » 12 Jún 2015, 08:27

Áno, ja idem pozitívne pracovať ;)
Prajem príjemný a pokojný piatok
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Jún 2015, 10:28

Hmm,čítam a dumám... a zisťujem , akí sme rôzni ludia ,či už v odbornej alebo ludskej stránke.
Niekto je študent v odbore,chce sa zdokonalovať,číta, hladá, počúva,dá si poradiť a je to vidieť aj na jeho výsledkoch.
Niekto je študent v odbore, nevonia mu moc teoria ,tak si dá najdradšej všetko vyrobiť či napísať niekomu, čo sa na to podujme a najradšej by to dostal už aj v koženej väzbe,zatial čo on si bude v krčme dymiť plúca a ak mu niekto aj poradí,neunúva sa ani poďakovať.
Niekto je odborník, len to nevie inému vysvetliť polopaticky aby to každý pochopil.
Niekto je odborník a čuduje sa, že to niekto nechápe tak ako on.
Niekto je odborník,ktorý z nadhladom zhodnotí podla vyjadrovania pýtajúceho sa,o čo vlastne ide,vie vhodne zareagovať a poradiť alebo aspoň nasmerovať. Neberte si to nikto osobne, je to len taká úvaha vo všeobecnej rovine.
Každý sme nejaký,každý sme iný,niekto je kluďas ,niekto je prudký a preto sa ani nečudujem, že sa tu často z banality rozvinie takmer boj na nože ,našťastie len vo verbálnej podobe,ale aj to dosť bolí,ak sa rozkmotria normálny ludia ,kôli niekomu, ktorý si to ani nezaslúži.
Občas sa tu objavia típkovia, pri ktorých je ťažko identifikovať ich dôvod prihlásenia ale po čase sa to vykryštalizuje a ked sú odhalení, tak je zaujímavé sledovať ich reakcie.Alebo sa bez slova stiahnu,alebo naopak začnú útočiť na všetko a všetkých a narobia len zbytočne zlú krv.
Je rozdiel, ak má niekto ,,blbé ,,otázky/z neznalosti/,pretože to ináč vyjadriť nevie,
alebo ak dá blbú otázku len kôli tomu, aby sa rehotal, ako dokázal pár ludí ,ktorý mu chceli pomôcť, vytočiť.
Vtedy rozmýšlam, či je to naozaj primitivizmus, alebo vyslovená provokácia.Viem, že moderátori nestihnú všetky provokácie zachytiť, preto by mal každý normálny člen zakročiť a ,,zahamovať,, problém hneď v začiatku.

Práve kôli takýmto debilinám vela šikovných ludí odišlo, lebo stratili trpezlivosť čítať a strácať čas reagovaním na niekedy ťažko pochopitelné otázky,na ktoré často ani nečakal nikto odpoveď.

Je pravda , že je toto elektroforum a mali by sa tu riešiť odborné témy,ale všimol som si, že často sem zablúdia ludia, ktorí hladajú niečo iné -práve kôli zaujímavým názvom tém.Už aj s toho dôvodu je potrebné udržiavať úroveň fora na takej úrovni, aby sa nedehonestoval jeho prínos pre široké vrstvy aj neodborníkov,a aby tu každý návštevník našiel niečo čo ho zaujme a rád sa sem vráti.

Velakrát na túto stránku narazia ludia,ktorí majú nejaký problém s elektronikou, alebo čímkolvek elektrickým ,čo sa doma pokazilo a
od takých nemôžeme čakať ,že sa vedia vyjadriť odborne a presne,mýlia si veličiny,alebo pletú ističe s chráničmi,ale na to sme tu, aby sme podla svojich najlepších schopností vedeli poradiť aj laikovi a nie ho hned zvoziť pod čiernu zem, že nerozozná fázu od nuláku.

Všímam si tiež, že vyrastá generácia mladých ,,elektrotechnikov,, ktorí by chceli za hodinu postaviť zariadenie naskladané z modulov kúpených z eBay,a ked im to nefunguje, tak sa čudujú, že im tu nikto neporadí.Pritom nemajú ani šajnu o elektrine a jej zákonoch.
Ale načo by sa učili, stačí najsť forum a vytočiť pár ludí do nepríčetna svojimi blbými otázkami.
Je však aj pravda, že každý nejako začínal,niekto sa teší aj s fungujúceho bzučiaku postaveného na pavúka a pochváli sa tu s tým, ale niekedy je ,,úsmevné,, vzhliadnuť také hniezdo od človeka, ktorý podla všetkého nemá vymetené, ale vie čo robí.
Skrátka u niekoho je dôležitejšia funkčnosť ako estetika a nie každému sa to dvakrát páči.Ale netreba hned lámat palicu nad niekym,kto má len trochu svojský prístup ku konštrukcii.Mám rád ludí s fantáziou, ktorí dokážu vykúzliť nemožné z čohokolvek,ale zase treba poznať mieru ako to odprezentovať.Bohužial ako čítam, namal záujem niečo zmeniť na svojom prístupe a správaní, tak to skončilo tak ako skončilo.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Jún 2015, 11:09

5ko :potlesk: , pekne napísané a plne súhlasím, ale nemá to nič spoločné s týmto človekom. On vie prečo sem prišiel a je možné že to už tuší/vie nejaká časť miestnej populácie. Mám pocit , že sa ale nejedná o elektroniku a ani o rady ohľade elektroniky. No nič čas ukáže ako to vlastne bolo :D


Ozaj, tento poznáte? Aký je rozdiel medzi šampónom a policajtom...
divnyjean. neviem či si to dal cielene, alebo je to náhoda, ale rozhodne si sa asi trafil ...

Ziaden obaja su nahlavu.... (vtip) ?
DXR, asi nie .....
0

Zamknuté