Dajako sa to tu zasa serie...

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa divnyjean » 17 Jún 2015, 07:36

Drakoush napísal:Tak za odobratie karmy mu BAN asi nebudeme môcť dať, v pravidlách nie je nikde uvedené, za čo sa smie/nesmie pridávať/uberať karma, takže je to prakticky na užívateľoch, aj keď mne osobne sa nepáči znižovanie karmy za nejakú komunikáciu v SS, alebo za oprávnenú pripomienku.

Druhá vec je, že všetci doradu tu teraz porušujeme pravidlá. Ak nemáme záujem, nemáme tu ani čo prispievať, moc sa nesmieme čudovať, že je nám tu uberaná karma, keď sme sa "nasrali" niekomu do vlákna.

Zo strany autora je tu hneď dvojité porušenie pravidiel - chýba fotka na serveri svetelektro.com, cena a údaje o výrobku nie sú pravdivé - čo jednoduchou matematikou zistíme hneď - 120VA toroid a 80W na kanál - 2x80 je 160, takže pri 100% účinnosti zosíka je to nereálne.

Axwell, napíš mi, prosím, v SS, o čo šlo. Ak by Ti neoprávnene ubral karmu, JA osobne Ti ju doplním a môžeme to poriešiť ďalej.

Toľko z mojej strany.
Ano, znižovanie karmy nie je na BAN, to je pravda, akurát, že ani pchanie hlavy do piesku nie je žiadna sláva, že? Takže maník porušuje pravidlá? A čo sa stalo? Bu-bu-bu, ty zlý, urob s tým niečo. A čo urobil? Nadal do SSiek ľuďom (mňa nevinímajúc), pourážal, pospomínal všetky pohlavné orgány, nabrýzgal a ušiel. šak čo, tam sa to môže, veď sme zakázali vylepiť na plochu ss-ky. však čo nevidíme, to srdco nebolí, šak ti karmu pofúkame, neboj.

Na grc!

Namiesto toho, aby ten priblblý inzerát, porušujúci pravidlá zmizol v koši a jeho autor skončil za urážky a vulgaritu s BANom, tak sa tvárime, že sa nič nestalo, že však sme mu zamkli tému. Naďalej mu robíme support s inzerátom, naďalej sa tvárime, že je všetko OK. NIE JE! Aj toto je vec, pre ktorú vznikla táto téma, aj toto je vec, pre ktorú sa na to mnohí vykadili, aj toto je vec, pre ktorú má toto fórum nálepku Sopelweb.

Preberte si to ako chcete.
0

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa cthulhu » 17 Jún 2015, 10:32

S uvedeným sa dá len súhlasiť.

Miesto promptného riešenia problému sa tu budú teraz upravovať odobraté Karmy, no to kde sme?
Ako som už niekoľkokrát naznačil, treba niečo robiť s pravidlami. A taktiež by som poznamenal, že daný stav vedenia je nevyhovujúci.
Musím pochváliť Meraka, psichaca a mirosneho, ich prácu je na fóre aspoň vidieť, aj s ich obmedzenými právomocami. Klobúk dole, za takéhoto stavu by som to zanechal aj ja, ako to spravil jaromir.

Zároveň by ma zaujímalo, dokedy sa tu budú trpieť moderátori, ktorí sa tu celý rok neukážu? Tí sú tu dobrý asi akurát tak na "tabuľkové doplnenie stavu". Detto administrátor, ktorého momentálne zrejme zaujíma iba "jeho" stratosférický balón.

Pokiaľ sa daný stav nezmení, tak tu také témy, príspevky budú stále aj s následnými "sťažnosťami".
Nečudo, že za daných okolností sa užívatelia odhlasujú, alebo odmietajú prispievať a pomáhať menej znalým.

PS: Svoj názor na Karmu som nezmenil. Som stále presvedčený, že to je blbosť, ktorá o danom človeku vypovedá veľké "kulové".
PS2: Drako, teba som nezmienil úmyselne, môj názor na tvoje moderovanie je stále rovnaký.
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 17 Jún 2015, 10:36

Detto administrátor, ktorého momentálne zrejme zaujíma iba "jeho" stratosférický balón.
:biggrin:

Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa platon.rado » 17 Jún 2015, 10:45

Zdeno si jednotka... :applause: :applause: A to som od rána zamračený.ďakujem
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Merak » 17 Jún 2015, 11:23

Divnyjean
Ak ti takéto veci písal do SS, riešil si to vtedy s nejakým moderátorom alebo s adminom? Lebo so mnou nie. A to, že sa nič nerobilo, tiež nie je až tak pravda, odo mňa išlo dotyčnému varovanie.
Ďakujem za porozumenie a pochopenie. Prajem príjemný deň :thumbup:

P.S.: páni,my čo sa tu rozčuľujeme, a my sme čo spravili? Namiesto toho, aby sme daný príspevok riadne nahlásili, sme dotyčnému do vlákna vypisovali OT a provokovali ho.
Neriešme čo sa stalo, ale riešme ako predísť do budúcna takýmto veciam.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa cthulhu » 17 Jún 2015, 11:44

Marcel - Koľkokrát sme spolu debatovali, že tie pravidlá treba zmeniť?
Koľkokrát sme spolu debatovali, že daný stav moderátorov/vedenia a ich právomoci nevyhovujú?
Koľkokrát ...

Ale škoda riešiť. Kde nie je vôľa, nie je ani cesta.
Takže sa zase len budeme rozčuľovať v tejto téme a skutek - utek.

Divím sa Vám, že máte chuť a vôľu tu ešte niečo upratovať, za takých podmienok.
Zrejme je naozaj súdené fóru sa stať druhým h(n)ojkom.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa dxr » 17 Jún 2015, 12:05

Ak by neupratovali bolo by to horsie takto je tu jeden alebo dvaja co podvihnu niekomu zlc.
(ok mozno viac ale to je teraz jedno) teraz si predstav ze by bolo opacne score.
Sampon uz neprispieva mozno preraba prezentaciu. Len tato tema zije a pritom ludia maju aj otazky
kde by sa zislo nejake pismenko (temy bez odpovedi) :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa zawin » 17 Jún 2015, 12:31

Ahoj cthulhu,
mohol by si nam prosim objastnit dôvod tvojho navratu? Podla tvojich nazorov je stav fora absolutne nevyhovujuci, tak potom nerozumiem, preco taketo forum navstevujes?
Ak chces nieco zmenit, ja sa nebranim diskusii, ale poprosim nech je konstruktivna. Zatial vsetko pises len v hadankach.

Dakujem
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa cthulhu » 17 Jún 2015, 12:45

Mohol. Dokonca som to tu už raz písal. K návratu ma priviedli traja užívatelia fóra.
Resp. mi z neviem akého dôvodu fungovalo prihlásenie môjho dávno zabudnutého a vymazaného konta, keď som na na základe debaty s Radom (psichacom) skúšal prihl. údaje. Zrejme preto mi nefiguruje mail. adresa v db.

Konštruktívne? Čo je nepochopiteľné z mojich postov?

Úprava moderátorov/vedenia - načo je na fóre toľko modov, keď minimálne polovica z nich sem nechodí, alebo nič nerieši? Resp. poriadok tu robia traja/štyria z nich, menujem: Merak, psichac, mirosne a Drakoush.
Detto aj je ešte zeleným označený Robio, ktorý už moderátorom nie je hodne dlhú dobu. A to nehovorím o Thalesovi, ktorý mal byť pre jeho pochybenie zverejnený v Nedôveryhodných osobách (doteraz sa tak nestalo, stále je dokonca moderátor). Sbôsob rozdelenia vedenia a právomocí som naznačil Merakovi, neviem či sa o tom zmienil v moderátorskej téme (ano, viem čo to je, bol som moderátor aj admin).

Ďalej pravidlá - ak ma pamäť neklame, tak jaromirovi aj tebe som posielal jeden návrh pravidiel, ktorý ste po úpravách mohli na fóre použiť. Jaromir sa vzdal funkcie, ty si neriešil. Mám pokračovať?

Ohľadom riešenia užívateľov typu samponek, kuba94 ...
To je v réžii vedenia, no len reportovaním témy (bez viditeľného náznaku chyby,porušenia pravidiel), príspevku to ostatným úžívateľom situáciu neobjasní. Na margo toho OT v témach v Bazári.

Alebo ti mám pripomenúť aféru jackob989 alias. JakubMarek? Všetci vieme, ako to potom dopadlo.
Alebo počkáme, či sa situácia nezopakuje a neodíde aj ten posledný zvyšok ochotných pomôcť a usmerniť?

Na čo som zabudol, spýtaj sa.

PS: Po rozhovore s Radom, po odchode jaromira, som uvažoval o návrate. Hlavne po otázke, prečo to Rado ešte nevzdal ako Jaro.
Povedal, skúsim ho citovať: "Nechcem odísť z fóra preto, aby to neskončilo ako hojko, chcem tam aspoň nejakým spôsobom udržať poriadok".
Takže moje možno "nasrdené" pripomienky a trocha horlivých narážok ber ako usmernenie/návod pre zlepšenie úrovne fóra.
Ak s tým máš problém, nevidím dôvod naďalej pôsobiť na fóre.

PS2: A že sa obujem aj do teba? Nečuduj sa.
Tiež prídeš na fórum raz za "uherský rok" a riešite tu graf. "udělátka" a zbytočné doplnky php miesto toho, aby sa riešili podstatnejšie veci.
Mám skrátka v povahe vysloviť a napísať nahlas to, čo si podaktorí iba myslia a boja sa povedať.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa zawin » 17 Jún 2015, 14:21

Ahoj,
tak dakujem za pripomienky, uz je to jasnejsie. Spolocne sa nato pozrieme s moderatormi a potom sa sem vyjadrime.

Dik
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Jún 2015, 16:26

divnyjean napísal: Ano, znižovanie karmy nie je na BAN, to je pravda, akurát, že ani pchanie hlavy do piesku nie je žiadna sláva, že? Takže maník porušuje pravidlá? A čo sa stalo? Bu-bu-bu, ty zlý, urob s tým niečo. A čo urobil? Nadal do SSiek ľuďom (mňa nevinímajúc), pourážal, pospomínal všetky pohlavné orgány, nabrýzgal a ušiel. šak čo, tam sa to môže, veď sme zakázali vylepiť na plochu ss-ky. však čo nevidíme, to srdco nebolí, šak ti karmu pofúkame, neboj.
Žiadal som axwella, aby mi do SS napísal, o čo v komunikácii šlo a čo Vám kuba písal... Dodnes som nedostal SS, na základe čoho som mal teda reagovať?
Ozval sa mi len Merák a cthulhu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa psichac » 17 Jún 2015, 16:41

zaujimavé že mne odpísal do 5minút...

aj to možno o niečom vypovedá

/Ok, aby som nekecal, do 20minút. Koniec koncov si si to mal možnosť prečítať vedľa...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Jún 2015, 16:45

To vypovedá o ničom, ak teda nechcem s niekým problém riešiť, tak sa ani následne nebudem sťažovať, že sa neriešil, nie?
Alebo ho riešiť chcem a poskytnem informácie.

/Ja som si to vedľa prečítal a je jasné, že za to by som Kuba vyrazil aj s topánkami skôr, než by povedal švec. Ale ťažko som mohol reagovať, keď sa mi nikto neozval.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
balki
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa balki » 17 Jún 2015, 20:25

divnyjean, ja sa ti divím, že sa vôbec nad tým rozčuľuješ...
Práca s ľuďmi je ťažká, preto sú v ústavoch odborníci :wink:

SS sú pre teba a dotyčného. Snáď sa nevrátia opäť tie časy kedy, bolo veľké hrdinstvo vylepiť tu ten správny výťah :roll:

Ak by to tak malo byť potom názov témy jasne vystihuje toto fórum :potlesk:
0
Naposledy upravil/-a balki v 17 Jún 2015, 21:03, upravené celkom 1 krát.

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa cthulhu » 17 Jún 2015, 20:37

Celá Karma je na dve veci, hádam nemusím vypisovať na aké.
O danom užívateľovi vypovedá "houno" a vedie len k nezmyselnému vyplakávaniu, že bola dotyčnému neprávom znížená.
A to nahadzovanie kamarátmi a moderátormi.... Ťažko nájsť slová.

Ohľadom SS-iek. Je to možnosť fóra rýchle interne komunikovať, miesto vypisovania mailov, alebo komunikácie cez iné IM protokoly (skype, FB, twitter, yahoo, icq, irc ...).
Takže ak niekto niekomu v SS vynadá, je to len Vaša súkr. komunikácia, ktorá nemá s fórom nič spoločné.
Tak aj žiadanie moderátorov na udelenie BANu, alebo varovania za nejaké invektívy je nemiestne.

Alebo sa budete sťažovať operátorovi, aby dal BAN alebo varovanie volajúcemu, ak Vás niekto pošle cez telefón do 3,14če ?

Nebudťe smiešny.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa alidedko » 17 Jún 2015, 21:37

Noa? Ban na telefon.
Poniektorym aj ban na internet :lol:
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa divnyjean » 17 Jún 2015, 21:46

ked ma niekto posle do pitsche, tak nech to urobi verejne, ak je taky hrdina, nie zakerne, cez ss-ky. ked mu budem mat moznost fyzicky prijedrbat, tak pptom nebudem hladat moda, aby on zjednal napravu. a nemiestne mi prijde, ked sa pouziva dvojaky meter...
0

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa tomel » 17 Jún 2015, 21:47

BAN na život ? :D
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Merak » 17 Jún 2015, 22:07

divnyjean napísal:ked ma niekto posle do pitsche, tak nech to urobi verejne, ak je taky hrdina, nie zakerne, cez ss-ky. ked mu budem mat moznost fyzicky prijedrbat, tak pptom nebudem hladat moda, aby on zjednal napravu. a nemiestne mi prijde, ked sa pouziva dvojaky meter...
Ak ťa niekto uráža cez SS, tak mu daj ignore a vybavené.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 17 Jún 2015, 22:16

balki napísal:
SS sú pre teba a dotyčného. Snáď sa nevrátia opäť tie časy kedy, bolo veľké hrdinstvo vylepiť tu ten správny výťah :roll:

ale niekedy aj tá SS vykresluje záujem pisateľa SS, napríklad tu sa tvári verejne chrumkavy a vzdelaný a na SS to ja úplne opačne, tak prečo by si si ju mal nechávať len pre seba ? Ak má s tebou problém, trak to môže hádam napísať verejne a nie ťa cez SS poslať do tej čiernej diery ...
Ak to uznám za vhodné, tak kedykoľvek zverejním SSku, ak to niekto považuje za porušenie jeho súkromia, tak nech mi nevypisuje a hotovo .... Správať spoločenskay sa máme stále a nie skovávať sa za niečo.
0

Zamknuté