Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Split

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Split » 05 Sep 2012, 15:10

Vieš čo Drakoush, poďme sa hrať na puntičkárov.

Chyby v tvojom poslednom príspevku:

1. Za prvou vetou chýba bodka.

2. Slovko "aj" v druhej vete použité.

3. Tretia veta detto.

4. Nevidím význam slova ani vo vete: "Ja ani nepijem.".

5. Za džubať má ísť čiarka ( slovko lebo ).

6. Chýba dĺžeň v slove zle vo vete: "To nie je zle.".

7. Vetička s GTA, správne sa napíše a pod. a nie a pod, .

K obsahu: maturita zo SJ vždy obsahuje literatúru. Ak ti je cudzia, tak sa hanbi, že sa považuješ za Slováka. A možno by si radšej mal hrať GTA a CS. Pochybujem, že štýlom "Vodu káže, víno pije" presvedčíš niekoho o tom, že má písať spisovne.

P.S. Možno sú tam ešte chyby.

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Jozko95 » 05 Sep 2012, 16:24

Aj ja vyrastam a zijem medzi ludmi roznych vekovych kategorii ako aj mnohi ostatni, takze na toto by som sa moc neobracal. Tak isto pocuvam, ci uz od rodiny alebo znamych vseljake veci, taktiez sa s nimi aj rozpravam, co je podla mna uplne normalne, ale nerobim zo seba machra s tym, ze viem ako to v zivote chodi na zaklade pocuteho. My dvaja urcite nemame taky vek, aby sme mohli s prehladom hovorit aky je zivot a ako to v nom chodi.
To, ze som napisal, ze si "mudry", som napisal hlavne kvoli tomu, ze si sa vyjadroval k veciam a hned poucoval ostatnych vo veciach, v ktorych mas ty sam este "gulas". Napriklad Split to jasne vystihol, nechcem ta tym urazat alebo nieco podobne, chcem len poukazat na fakt, ze tu zo seba robis cloveka, ktory ma gramatiku minimalne v malicku, poucoval si vsetkych a hovoril, co sme to za ludi, ked nezvladame vlastny jazyk a ty sam mas s nim problemy, ale beriem to, vsetci sme omylni, nikdo uceny z neba nespadol, ale nebudem zo seba robit deda vseveda a moralistu a takychto veci som od teba videl viacej. Ja som vzdy hovoril, ze machra budem zo seba robit vtedy, ked viem, ze som tak dobry, ze ma nikdo nedokaze potopit a ked viem, ze na to nemam, byt tak dobry, tak ho zo seba robit nebudem.

Neber to osobne.
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Nomen

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Nomen » 05 Sep 2012, 16:46

Drakoush napísal: Ale nebudem ťa džubať. .
dakujem , si mily , bodky davam , ked sa mi uz nechce viac pisat a ciarky , podla toho kolko myslienok a viet ma napadne ..... :D :D :D

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Sep 2012, 17:24

Na jednej FunPage:

"K hudbe som mal mám pocit od narodenia dosť veľký vzťah. Kde som bol musela hrať hudba. Či už len v telefone alebo v rádiu. Keďže ako malý chlapec to bolo iba počúvanie a tancovanie hudby. Ako ešte malý som sa hrával na "DJ" tak že som púšťal hudbu aj keď na malej rodinnej oslave. Samozrejme som s toho vyrástol a v 13stich rokoch som už začal strkať nos oveľa hlbšie. Počítač program a snažil som sa vytvoriť ešte v tedy pre mna nemožné. Aj s toho som vyrástol lebo ovela viac ma fascinoval Mixpult a Prehrávače. Neviem ani povedať prečo nie gramofóny ale tak prehrávače ma ovela viac lákali. Pamätám si ten deň keď som si kúpil svoje prvé prehrávače. Boli to PIONEER CDJ 100S. poviem vám naučiť sa na tom hrať nebolo umenie. Dlhé mesiace pokým som sa do toho dostal. Porozumel hudbe a zistil čo naozaj znamená slovo DJ! Prvý dotyk s hudbou samozrejme nebol hneď za mixážnym pultom. Ale za PC pri počúvaní setov môjho idola ROGERa SANCHEZa. Nebolo to ľahké sa do toho dostať no predsa sa mi to podarilo, no nie za krátky čas. Keď už bol čas prejsť na vyššiu radu prišla výmena mixpultu na NUMARK M4. Mať doma naozaj MIXPULT bola paráda naučiť sa dolaďovať výšky stredy basy hrať sa s tým no paráda. Keďže mixpult bol 3Kanálový lákalo ma to na 3tí prehrávač. Prišiel na rad o jednu radu no predsa PIONEER CDJ 200. S 3ch prehrávačov hrať bola paráda no zbytočnosť. Prišiel čas vymeniť CDJ 100S za CDJ 200. Dostal som sa k ním. Mali už viac funkcii naučiť sa s tým narábať, hrať poriadnu muziku no nebíčko v ušiach. Samozrejme už nemám 13 rokov ale viac a každým rokom viac a viac. Snažím sa viac a tak tiež sa vrtám aj v hudbe stále viac a viac."

Po druhej vete som si vytvoril vlastný názor... Gramatika hovorí za všetko.

Split: V tej 6-ke nemá byť dĺžeň - to nie je zle. Nie to nie je zlé. Zle.
Nevidím, čo je na slovku "aj" zlé, no mohol by si mi to objasniť (ja sa neurazím, možno ani nebudem mať prečo). Ostatné chyby som si všimol.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Split

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa Split » 05 Sep 2012, 18:23

pretoze mi to znie ako keby si hovoril nejakym dialektom, co hovori skoro kazdy... a interpunkcii ma nenaucis, nemam preco... ak pouzivas jazyk, dolezite je aby rozumeli tebe, a ty im, o nic viac nejde... prisna gramatika patri do oddeleni byrokracie a nie na beznu konverzaciu ako tu na fore...

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa Jozko95 » 05 Sep 2012, 18:45

Split musim len suhlasit, konecne normalny nazor na vec.
Co z toho keby niekto nieco potreboval a pisal by spickovo po slovensky bez akychkolvek chyb, keby sme nevedeli, co od nas ten clovek vlastne chce. Radsej nech pise s chybami a neviem s cim este, ale podstatne bude, ze vieme, co ten clovek chce a o co sa jedna...
Tod moj osobny nazor.
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Sep 2012, 20:11

Drakush, 99% toho čo napíšeš nemá absolutne nič spoločné s elektronikou. Kedy to už prestane?
Možno je Michal Kolesa tvoj idol a opičíš sa po ňom.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa mato3000 » 05 Sep 2012, 20:26

Drakobijec,normálne som si po prvýkrát vyroloval tvoje príspevky a ..... no nič rovnaké nič ako predtým. že ťa to baví. kedy sem dáš niečo ohľadne toho čo si vyrobil ? mal by si dostať medailu za najväčší počet nič nehovoriacich príspevkov. podľa mňa si momentálne jednoznačný víťaz na tomto fóre. lepší bol už len ujoarmagedón a na iných fórach - Kolesa.

no nič nechám ťa pekne zarolovaného :D a ušetrím kopu času čítaním nezmyselných príspevkov .
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa eurobastler » 05 Sep 2012, 20:33

Ja mám neodbytný pocit, že Drakoush je bývalý ujo testosterón.
0
Obrázok

Wicker

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa Wicker » 05 Sep 2012, 20:36

Minule sem dal majl, ktorý sa skladal z takých slovíčok podobných tým ujo-elektrón...

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa Jozko95 » 05 Sep 2012, 20:46

boraicho napísal:Drakush, 99% toho čo napíšeš nemá absolutne nič spoločné s elektronikou. Kedy to už prestane?
Možno je Michal Kolesa tvoj idol a opičíš sa po ňom.
Ked to bude pokracovat takymto tempom, tak aj Kolesa sa bude za dva tyzdne hanbit :lol: :lol: .
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Sep 2012, 20:49

Áno? :D :D Aj číslo OP som sem dal a bolo také isté, ako uja elektróna... Predstav si!
Len pre zaujímavosť, ujo testosterón, kokotrón, pragotrón, armagedón, či jako ste ho volali, so mnou komunikoval cez mail vendetakotle@gmail.com a túto schránku vlastní dodnes. Asi by som bol idiot, keby som mal dva maily a písal si z jedného na druhý. Ale budíž. Na tieto teórie som si zvykol, už som okrem pragotróna aj kolesa. Fíha, mám to ja veľa podôb.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa Thales » 06 Sep 2012, 01:40

Nechte Kolesu spát nebo sem fakt přijde a co pak s ním? Jednoho takového na F. jsme tu už měli.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Wicker

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa Wicker » 06 Sep 2012, 01:54

Prečo ASI ?

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa Thales » 06 Sep 2012, 22:10

No pověz :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď