zavedenie "využitie nepotrebnej elektroniky"

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

zavedenie "využitie nepotrebnej elektroniky"

Príspevok od používateľa Andrej152 » 05 Mar 2014, 08:06

Ahojte , minule ma napadlo že na tomto Fóre niečo chýba: potom som nad tým rozmýšľal a napadlo ma to :
zavedenie novej témy "využitie nepotrebnej elektroniky" takže ak mám doma nepotrebné haraburdy (rádia televízory....) a chcem z nich spraviť Perpetuum v Mobile :D a neviem ako to spraviť a upraviť tak nato to bude ..... A prosím administrátorov aby to nepresunuli do "elektronické haluze" :D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: zavedenie "využitie nepotrebnej elektroniky"

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Mar 2014, 16:35

Ja som o tom tiež uvažoval,ale čisto elektronika je hlavne v dnešnej dobe dosť špecifikovaná,takže je problém napr. z nejakej dosky z videorekordéra použiť len NF koncový stupeň, ako sa to dalo a dodnes dá z TV DUKLA...kde boli zasúvacie moduly.Dnes je všetko posplietané na jednej doske.
Tiež hovorím ,že je kopa vecí, ktoré sa dajú ešte použiť na niečo iné po nejakej malej úprave a nielen elektroniky, ale aj mechaniky a často to aj sám robím a občas tu aj prezentujem a určite by sa nejaké nápady hodili aj iním.
Je tu už vlákno Dajme veciam druhú šancu /tuším od Boraicha/,takže by sa dalo prevziať na samostatnú tému,ale to je na
VRCHNOM VELENÍ FÓRA, či to bude akceptovať. Možnože by sa to dalo prezentovať aj v ,,môj výrobok mini,,ale dosť by sa to plietlo.
V samostatnej sekcii by to bolo jednoznačne definované.
Ja som obomi -za.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: zavedenie "využitie nepotrebnej elektroniky"

Príspevok od používateľa Thales » 20 Mar 2014, 15:49

Nemám nic proti.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď