dedikovana arduino rubrika

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: dedikovana arduino rubrika

Príspevok od používateľa Hinsi » 23 Dec 2014, 01:04

Velmi pěkně si to napsal. Jen mě tak napadá taková zde mimotematická otázka: Co pak s takovým člověkem dělat? Nejprve by měly být znalosti a pak knihovna na zjednodušení práce, opačně to totiž moc nefunguje, jak se mezi *rdujínisty přesvědčujeme každý den...
(bez základních znalostí o funkci USB sběrnice ti ta knihovna na ní bude taky k ničemu...)

Já bych zkrátka celý to ardujíno zakázal. Dělá z lidí blbce až je mi jich skoro líto. :mrgreen:



/* -------------------- */
Washu: OTG knihovna pro řady F2 a F4 je poměrně dobře funkčná, alespoň support na ní běží a věci se aktivně řeší.
A s tím sleepem, tam je problém, že když MCU uspíš, tak ti ho mezitím probudí 10 interruptů od systicku přes DMA až po kdoví co. A ještě jako třešnička na dortě je, že když zavoláš tu funkci na vstup do LP módu a již máš event pending, čili procesor by se neměl uspat, tak se uspí a nikdy nezobudí, neboď v kódu je tam krásné SEV, WFI, WFI, tzn "uspat za každou cenu". Mylsim že to byl Cube pro L0, čili dost soudobý.
Kdyžtak založ extra vlákno. :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: dedikovana arduino rubrika

Príspevok od používateľa Washu » 23 Dec 2014, 01:15

S L0 nemam prilis skusenost. Ale s sleep rezimami som si uzil velku zabavu na L15x. A ja som teda za kazdu srandu ale na low-power by som cube nepouzil. Taky masochista niesom, usetri mi to nas kym "rozblikam ledku" a potom 100x tolko casu stravim pri rieseni problemov ako si pisal vyssie. Vlastne bugy mi stacia, nepotrebujem dalsie ;)
A este k tomu OTG ok ako pouzitelny je celkom OK. Ale co s tym ked koli nemu musis prilinkovat pol tony balastu z cube? To je ta dilema.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: dedikovana arduino rubrika

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 23 Dec 2014, 01:22

Hinsi presne o to ide, tebe ani mne a ani vela dalsim sa nechce pocuvat/citat ta sama pesnicka dookola. co s takym clovekom? proste nic. bud sa nauci duino a riesit duino problemy a bude mu to stacit, alebo si to casom preskace a rad sa zapoji aj do konstruktivnej debaty okolo nejakeho realneho problemu. hlavne ze my tu nebudeme tlacit ludom do gebul, aby to robili inak ked o to nemaju zaujem, popripade ked "to netreba"
Hinsi napísal:Já bych zkrátka celý to ardujíno zakázal.
to mi nieco pripomina :rolleyes:
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: dedikovana arduino rubrika

Príspevok od používateľa Hinsi » 23 Dec 2014, 01:25

No to mi je jasný, že bys Cube na lowpower nepoužil. To asi nikdo. Ale třeba na L0 a L4 je k dispozici už pouze jen Cube. :evil: :crying:
StdPeriph je obsolete (z marketingového hlediska).

//Tribec: Myslíš tu babku a internety? :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: dedikovana arduino rubrika

Príspevok od používateľa Washu » 23 Dec 2014, 01:35

Ked uz spominas tie L4, kedy budu dostupne?
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: dedikovana arduino rubrika

Príspevok od používateľa Hinsi » 23 Dec 2014, 03:13

Nevim, nejsem markeťák. Když mi to připomeneš po svátcích, tak ti to zjistím. Dostupností myslíš tedy kdy to třeba bude na mouseru/farnellu? Velcí zákazníci už čipy mají, už se mi na stole válí i nějaký platební terminál (či co to je) na rozchození dotykových čudlíků. Každopádně aby to nedopadlo tak, že dřív bude F7 :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: dedikovana arduino rubrika

Príspevok od používateľa dxr » 23 Dec 2014, 07:46

Tribec Zacks napísal:dxr, tu nejde o to, kto by dal usb alebo tcp protokol, tiez som na arme bral usb kniznicu ked som videl specifikaciu usb a nechcelo sa mi to luskat a stracat cas. ide skor o to, ako si pisal, vsade sa koli tomu flamuje, niekto zalozi vlakno "pomoc s i2c eeprom" po desiatich prispevkoch sa pride na to, ze sa jedna o arduino a dotycny netusi ako funguje i2c, pak je vymalovane v zbytku vlakna. kto pozna arduino a pozna kniznice urcite rad pomoze a bol by v takej casti fora doma, zbytok si radsej podebati o registroch a ponadava "ved ale to je read only register".... popripade hw problemy typu "aky level shifter k takemu a takemu mcu" rubrika by samozrejme zostala multikulti, len by sa takto oddelilo to co tam nema co robit bo na 99% su to pripady co maju byt v zaciatocnickej rubrike, popripade sa pride na to ze mas pre niekoho pisat cely projekt. potom su z toho hadky a flamewar. btw ja by rubriku velmi rad sledoval, ale vedel by som, ze to je miesto kam nemam chodit vyryvat a presviedcat niekoho, aby sa to naucil poriadne ked sa tomu chce venovat.
Zak: Postate stebou aj suhlasim ak nevidis co je za kniznicou pouzivas to ako blackbox.
Ale zatiatky hovorme o ludoch co si to kupili su proste take.
Donesies si to domov a si rad ked ti aspon ledka blika (*)
Nie kazdy kto bude robit s mikrokontrolerom bude pretekar aj mechanik niektori ostanu iba bezny "sofer".
Takto to beriem ja. Uz toto vlakno dalej nechcem natahovat myslim ze som/sme povedali vsetko.
Zas tu budem mat narano dlhu slohovu pracu a to som nenapisal este ani riadok v projekte nebeska mechanika....

Mne uplne staci ze sa na Arduino nebude nadavat ako na politiku na to IDE a terminologiu to kludne to je otras.
Ked chce niekto PIC/ARM/Arduino lebo uznal ze mu to staci ze to zvladne tak nech to pouzije.

Podobne hadky vidim pri tonerovej metode vs fotocesta. (ja som si zvolil rovno foto)
Niekomu proste staci dierkovana cesticka od toneru a niekto sa este babre aj s maskou + smdcka.
Iba tolko som chcel povedat neklast prehnane naroky na zaciatocnika a zhnusit mu to alebo toto forum.
lebo potom si vygoogli na inej stranke riesenie ktore sice pojde ale bude ako Hinsi hovori "kravin...."
A takych je vela a to zaciatocnik nevie rozlisit jemu staci ze to ide a basta.

Podciarou
ani ja niesom nadseny z niektorych veci pri arduine ale je to bezdebaty teraz a zatial nadostupnejsi ekosystem
pre ludi co su viac SW-isti ako hardweristi ale je to urcite lepsie ako Mindstorm. Mozno casom to zakape lebo
tej Mege uz teraz dochadza dych.
Dlhsie ma zaujimaju ARMy pripadne PIC24 ale Hinsi ma ukecal na Discovery predtym som sa hral iba s malickym LPC8xx.

Som tiez odkazany v ARM zaciatkoch na kniznicu ktora to za mna spravi zakladny init nemam cas a chut pisat
kopu riadkov a poskakovat po DS kym sa dostanem k samotnej logike programu nemam uz na to jednoducho cas.
Toto som chcel tymi libkami povedat.Poznam ATmel ATTiny ATmega ale uz nepoznam xMegy ale neostanem prinom do buducna.
Atmel proste uz zaostava s modelmi periferiami pomaly uz aj vykonom a spotrebou.
Mna banka nepusti este 3 roky musim zarobit na splatky a potom sa mozem hrat a byt hrdy ze som to zvladol
bez cudzej libky cas je proste drahy ked som mal tolko rokov ako Hinsi tak som doma sedel a stepoval v IDA debugeri
dnes dam prednost venceniu rodinky a manualnej praci ktora je nutna pre ako protipol k dusevnej zatazi z prace.

* (odhliadnuc od tych problemov s komunikaciou driver/out of sync problem.
TCP/USB stack som spomenul ako priklad)

PS:Washu nechces si zalozit vlakno skryte nastrahy pri STM nech sa tema nezmeni na vypis internej ERRATY :)
bude sa to lepsie hladat a citat ako tu zasite v Arduino teme urcite to zaujme vela ludi vratane mna aj cusat budem.

Uvaha: Ked tak nadtym premyslam som aj rad ze ten simonHosa nezacal s arduinom lebo by "palnik" zvladol
a mozno by uz nemal obe ruky. Zastavila ho zakladna syntax a tvrdohlavost kompilatora :D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: dedikovana arduino rubrika

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 23 Dec 2014, 12:26

dxr, presne ako pises, ze su to zaciatky a je tym zaprasena rubrika mikroprocesory aj zaciatocnicka, treba to skor vidiet ako taky medzi krok medzi zaciatocnickou rubrikou a mikroprocesormi, alebo ako zaciatocnicku rubriku okolo mcu.
btw cmsis na arme je niekde uplne inde ako duino pseudokod, ale urcite nechceme podobnym flamom zaprasit aj toto vlakno, zato ze sme zacali riesit oddelenie duinobalastu a toho flamu od serioznejsich tem.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok