Karma a všetko okolo nej

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Uberanie z karmy

Príspevok od používateľa dxr » 07 Feb 2014, 15:28

Celkom dobre na zaciatok - dokonca je to AJAxovite nebude to refresovat stranku :)
uz sa tesim ze budem cistom minuse :) len bacha aby Simonovi nepretieklo pocitadlo :D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

El_Chupacabra

Re: Uberanie z karmy

Príspevok od používateľa El_Chupacabra » 07 Feb 2014, 15:32

...
Naposledy upravil/-a El_Chupacabra v 23 Feb 2014, 22:05, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Felix
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 568
Dátum registrácie: 09 Sep 2013, 13:36
Bydlisko: Košeca
Vek: 24

Re: Uberanie z karmy

Príspevok od používateľa Felix » 07 Feb 2014, 15:45

Nahodou ja som proti zruseniu.. Ved aspon vidis ze ci ti radi nejaky tululum alebo profik... To suhlasim/nesuhlasim je dost dobry napad, ale to menenie farby je podla mna hovadina, zralo by to...

Skor, mohlo by este byt ze ked ma niekto viac ako 10 K-, tak Ban...

Mato, ja som mu pridal K+ nechtiac, a ked ma na to dxr upozornil tak dom mu dal -

SH :D
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Uberanie z karmy

Príspevok od používateľa boraicho » 07 Feb 2014, 16:20

len žeby sa aj potom niekomu chcelo na tie lajky a dislajky klikať
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Uberanie z karmy

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Feb 2014, 17:50

Neviem, či som tomu dobre porozumel, ale mám pocit, že tak nejako vyzerala prapôvodná stránka SE,pred zmenou dizajnu.
Neviem, či by bolo vhodné zase meniť vzhlad stránky,ked sme si už konečne zvykli ako čo a kde funguje/teda aspoň ja/
a zdá sa mi to trochu prekomplikované.
Napadlo ma, keby sa rozčlenili sekcie fora tak,
-aby tie, ktoré sú naozaj odborne zamerané a má význam ohodnotiť nejakým spôsobom kvalitu ,,rady,,alebo trebárs vysloviť uznanie za dobrú a peknú prácu- tam by bola karma v nejakej forme zanechaná,/+ aj -/
-ale sekcie, netýkajúce sa poriamo elektrotechniky /volná téma,záluby...../ by nebola hodnotená štýlom karmy -/ +,ale každý by mohol
len napísať svoj názor k príspevku.
Tým by sa oddelili odborné veci od všeobecných.Tam by sa možno hodilo rozlíšiť to farebným podkladom či rámikom, resp. s upozornením, že v tej téme nie je možýné pridávať karmu.

/Myslím ,že dávať ,či dostávať karmu za udenáče,či nejaký politický názor,či vtipnú poznámku....je zbytočné ,to sa dá vyjadriť normálne reakciou na príspevok./

Ale za pomoc pri riešení problému odbornou radou, či aspoň nápadom a tiež vyjadrenie pochvaly za peknú konštrukciu, tam je forma karmy namieste.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Uberanie z karmy

Príspevok od používateľa kubo150 » 07 Feb 2014, 19:59

voodoo400 napísal:Keď ti to chýba k životu K+
Pôvodne som mal v názve napísané manipulácia s karmou..... No prepísal som to len na uberanie, ale rovnako to platí aj pre pridávanie.

Pravdepodobne si tu nový a prd o behu fóra vieš, možno si si nechal zrušiť nick alebo si dostal ban, a preto si tu regnutý znovu? no pochybujem že niekto z tých čo si nechali zrušiť nick by reagovali takto.

Taktiež remidermi, a petter, asi ste si nevšimli čo som napísal do prvého príspevku. Neohlasujem sa za seba. Nechápem, akože načo ste mi pridali karmu? Ste trápny aj so svojimi myšlienkami, pretože ste vôbec nepochopili pôvodný zámer toho čo som napísal. Ste preto hlupáci. Sami to máte napísané v prvom príspevku, píše sa tam presne o užívateloch ako ste vy. Nesprávne ste pochopili, čo som chcel povedať a reagujete neadekvátne. Iste ste si ani nepozreli historiu mojej karmy, kedy by ste zistili, že ak by som sa ohlasoval za seba a fňukal za svoju karmu, bolo by to bezprednetné, pretože jednak sa to napravilo, a druhak, bolo to dávno...

Asi ste si len prečítali prvých pár viet a už aj ste klikali na karmu+ Ale ako som povedal, pôvodne bol názov témy manipulácia s karmou, a tak ho aj zmením, pretože ako vidno, niekto môže aj blbo karmu pridať.

Zaďalšie, asi vám uniká hlbší zmysel tohoto ohlasu. To že som založil vlákno/tému, spôsobilo, že sa niečo rieši, a možno sa niečo zmení k lepšiemu, možno to pomôže vylepšiť fórum, a aj to bol zámer, ale jasne, nechápavý napíšte radšej bez pochopenia, že keď ti to chýba tu máš +..... Ja som žiadné plus nechcel.

Užívatel, ktorý mi dal hlavný dôvod, resp mi dal odhodlanie, aby som založil tému to iste vie, a možno sa k téme vyjadrí.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
Felix
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 568
Dátum registrácie: 09 Sep 2013, 13:36
Bydlisko: Košeca
Vek: 24

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa Felix » 07 Feb 2014, 20:46

Podla mna sa pravo ku rozdavaniu karmy dostava velmi moc skoro..

Stacilo by, aby sa karma dala pridavat, ak si na fore viac ako rok/pol roka a aspon 300 prispevkov... Tak by sa predislo vsetkym nezmyslom, pouzivatel by uz bol pouceny ako to tu chodi :) Tiez by som bol za to, aby sa karma dala posielat niekomu len raz za mesiac (cca 30 dni).. A zneuzitie karmy/nezmyselny komentar - trest... Keby sa toto urobilo, alebo pripisalo do pravidiel tak nemusite ani vymyslat nejake extensiony a ccska :)
0

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa troodon » 07 Feb 2014, 20:55

zase tu z toho nerobme facebook, hadam tu nebudeme lajkovat kazdu volovinu.
0

El_Chupacabra

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa El_Chupacabra » 07 Feb 2014, 20:56

...
Naposledy upravil/-a El_Chupacabra v 23 Feb 2014, 22:04, upravené celkom 1 krát.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa mato3000 » 07 Feb 2014, 21:12

takže toto je blbosť ? http://svetelektro.com/modules.php?name ... nts&u=4097

prečítaj si zopár riadkov, ja som na to hrdý, lebo som pomohol každému , komu som mohol a na koho som mal čas ....

čo neskúsiš to aj ty ? nebudeš musieť závidieť iným, chche to len dostatok času, a kopu bezodplatnej ochoty :wink: tak pridaš sa ?
0

El_Chupacabra

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa El_Chupacabra » 07 Feb 2014, 21:38

...
Naposledy upravil/-a El_Chupacabra v 23 Feb 2014, 22:04, upravené celkom 1 krát.

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa pettter » 07 Feb 2014, 21:50

Maťo3000! Nik Ti neberie Tvoje filantropické úsilie o nápravu sveta!!! Je chválihodné, že pomáhaš a o to viac že nezištne. Ale karma je blbosť. Na tom nič nezmeníš.

Stačí malá kampaň medzi spolužiakmi a hockto na fóre bude mať takú, ale takú karmu, že sa posereš. A tie texty v tých komentároch ku karme... no by si iba čumel aké zásluhy sa tu môžu nahnať jednodňovému užívateľovi... a to do 24hod... a keď sa naseriem, v pondelok počas práce sa s každého PC za ktoré sa posadím nanovo zaregistrujem a zdvihnem Ti karmu... uvidíš ten nárast!

Takže to je pravá a obnažená hodnota toho, čo tu tak vehementne obhajuješ.

PS: A nehnevaj sa, zverejňovať, či podsúvať na nazeranie Tvoje pochvaly mi príde trochu úchylné. Ešte sem zaves diplomy z PO a Zväzarmu, metály za úspechy v socprc a ROH a bude to dokonalé... buď to robíš dobrovolne, potom sa tu neoháňaj úžasnými príspevkami. Inak to vyzerá presne naopak.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa mato3000 » 07 Feb 2014, 21:58

no to sa môže stať , ak o to niekto stojí. Prezraď mi pre čo si v svojom profile nevypneš karmu ? A máš po probléme ...
Ja nič nezverejňujem, je to predsa verejné, každý si na to môže kliknúť a presvedčiť sa o tom druhom. Ty si nikdy nepozrel na iného karmu, aby si si overil čo je to zač ? Nechápem čo je na popiskoch ku karme úchylné ? Keby som ju tak naháňal tak zverejním každý projekt a keby mi mali dať len 3aija tak má K200 :wink: . Takže nerob to zo mňa debilka.

Ale vieš čo, ja ti budem preposielať tých ľudí, čo sa ozývajú, ty im asi budeš vedieť lepšie poradiť ....
0

oravan

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa oravan » 07 Feb 2014, 22:08

môžem sa spýtať vlastne k čomu to je dobré

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa mato3000 » 07 Feb 2014, 22:10

napríklad, ja som si akurát kukol tvoju a vidím, že by si mi vedel poradiť pri oprave TV. Mýlim sa ?
0

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa pettter » 07 Feb 2014, 22:18

Úprimne, ani neviem, že sa to dá pozrieť inému karmu. Došiel som max po moje ss. Ďalej som nikdy nepátral a trvalo mi pár mesiacov, kým som došiel na to, čo to tá karma vôbec je.
A nerobím z Teba debilka. Na to si väčšinou vystačíme sami. V živote by ma ale nenapadlo a hamba by mi nedovolila zavesiť tu odkaz na moje pochvaly. Sorry.
A kľudne ich pošli, čo budem vedieť pomôžem... a K si nevypýtam.

VF ma nikdy neoslovila, takže s TV nie, hoci dnes je to pasé čosi opravovať. Všetko je v smd a moje oči.... Živím sa správou IT, PSN, EPS, OES, kamerami a ostatnou slaboprúdou elektrikou... samozrejme pri tom musím aj silu, hoci nerád. Občas si zafušujem, ale konštruktér so mňa nikdy nebol a nebude.

PS: kde sa to K kua vypína?

EDIT: už viem, môj účet / nastavenie fóra / nastavenie karmy, tak voľáko...
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa mato3000 » 07 Feb 2014, 22:30

vidíš a keďže nevieš ako sa karma dá použiť, a teda ani nevieš že je verejne prístupná, aby sa dala prečítať a zistiť za čo je , tak by si nemal sem vôbec do tohoto vlákna prispievať. Neber to v zlom, ale je hodne ľudí čo ju využívajú a vedia je využívať.
Vidíš si ma tu opísal ako egoistického jeba, a pri tom je to úplne verejné ... Trochu ma to mrzí, ale aj tak sa vždy poteší ak mi niekto povie ďakujem a že sa to zrovna volá karma, tak to mi je úplne fuk ... si ju kukni a prečítaj a nie len u mňa, nôžeš kliknúť na každý príspevok v nej a hodí ťa to do daného článku ak ešte existuje. Mimochodom dá sa tak dokonca aj orientovať v tunajších príspevkoch ak niečo hľadáš, ale to chce trochu prax.
0

oravan

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa oravan » 07 Feb 2014, 23:00

mato3000 ano viem ale k čomu je to dobré vieš aj ja sem tam trepnem hlupost a ostatný ma zotru ja by som skorej sekcie rozširil naprikad na profi ,amater a tak ale karmu uznavam ešte kolegu jedneho a to je všetko lebo po večine su tu tlachanice o TV technike a vôbec o servise, ale to je môj názor a ak sa to niekomu nezdá pokojne nech mi vezme k už som to zažil a vzali mi to uplny začiatočnici v pohode nech si ju nechaju i im pridá aj tak nemaju mpravdu v pohode , vieš tak preto som chcel servis rozširit na profi sekciu a na amaersku sekciu a potom to rozdelit na TV alebo video a ostatatne napríklad biela technika čierna technika no len zrejme to nepadlo na urodnu pôdu tak v pohode pokial nejaky problém dah SS rád poradím omluvám sa za pravopis

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa mato3000 » 07 Feb 2014, 23:12

pozri ja nevravím že je to najsamfajn a nedá sa to vylepšiť, vždy sa to dá .... ale kukni toto vlákno je úplne scestné, je to v duchu " nezáleži mi na tom , tak to zrušte ... " ak by ti na tom nazáležoalo, tak sem perispievaš ... ani nik iný.
kubo to jsne a pervfektnenapísal :
kubo150 napísal:Ako, na karme si nezakladám, a myslím, že to takto napíše každý, ale každému kúsok na tej karme záleží, a iste sa vám nepáči, ak vám niekto uberie karmu.
takže čo sa tu rieši? čo je zbytočné ? Ty a aj ostatný, čo tvrdíte že je zbytočná a nezaujíma vás riešite aj iné veci čo vás nezaujímajú ? Nepametám si že by som ťa videl v sekcii o procesoroch, pre čo ? no lebo ťa to nezaujíma ... chápeš ? Toto vlákno je úplná somarina okrem toho čo sem dával Kubo, ale on sem nedával návrh o zrušení :wink: , on chchel len nejaké riešenie daného problému čo popísal.
Vy hneď do toho , že vás to nezaujíma ... pre to som sem dával tie príspevky, ja sa nehanbím za to čo ma ozaj zaujíma, aj keď toto to úplne nieni :D . Nerobím nič pre to aby som mal vyššiu, nenaháňam ju a dokonca som bol dosť prekvapený, keď som teraz kukal, že ešte stále som s najvyššiou karmou a pri tom niesom žiaden odborník na elektroniku, práve naopak , ja sa venujem úplne iným veciam.

Úplne parádne sú príspevky petttra, nevie čo to je, na čo , za čo , ale má v tom jasno a ja som úchlák :D . Takže nedehonestujete prácu iných, ale venujete sa svojej práci .....
0

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: Manipulácia s karmou

Príspevok od používateľa pettter » 07 Feb 2014, 23:29

pettter napísal:...a trvalo mi pár mesiacov, kým som došiel na to, čo to tá karma vôbec je...
Tak teraz tu robíš zo mňa debila Ty... Ja tu svoje pochvaly kamarát netlačím iným pred nos. Myslím, že už pekne hysterčíš nad nesúhlasom s Tvojím stanoviskom. Si snáď jediný, čo má správny názor? :finga:

Kubo založil toto vlákno z rozhorčenia, že niekto niekedy niekde niekomu dal K-. Nasierať sa nad tým, že niekto niekde... dá K- mi príde scestné. Je to predsa to isté ako dať K+! Ak ale dosiahneš zrušenia K- tak je celá karma nahovno. Takže Kubo rozmýšľa ako ukrivdené decko, ktorému zobrali jednu kocku z lega!!!

Ak už chceš vyjadrovať kvalitu prispievateľa, tak mnou navrhnutý spôsob je ďaleko smerodatnejší. Ak Ti Tvoje príspevky chvália viacerí, ako Tí čo Ti príspevky hania, máš koeficient v + a svet je krásny. Žiadny jednorázový kazisvet Ti to neposere. Ale ak budeš mať dokola podjebávacke príspevky, príspevky mimo témy, či odborne či inak nekvalitné, tak ťa drtivá väčšina hlasujúcich prekliká do koeficientu -. Lenže ich musí byť väčšina. Čím starší člen, tým väčšia väčšina. Čiže Ti za deň dva nik nezoberie + koeficient ani Kubovi nebude vadiť, že komusi kdesi chýba K. Tým sú všetky Tvoje a obavy a argumenty, obavy a argumenty ostatných zástancov na obhajobu karmy rozbité.
Ak chceš mať vyjadrenie kvality prispievateľa, tak toto je cesta. Ak si chceš hladkať ego pochvalami, pestuj si karmičku.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok