Nový web SVETELEKTRO

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 14:07

josek napísal:A vyhovárať sa, že "lebo píšem z mobilu", tiež nie je najmúdrejšie. Tam sa správne slová doslova "podsúvajú" a o diakritike ani nehovorím. Myslím že každý mobil dnes umožňuje písať so správnou gramatikou, ak pravda majiteľ o tom vie. Písať iba v EN je až na malé výnimky ignorovanie vlastností zariadenia
Ani tomu priznám sa nerozumiem. Dnes už nie je problém písať na mobile s diakritikou. Jablko napríklad má hneď pri písmenách mäkčen a dĺžeň, to už väčšia otrava sú zátvorky.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Máj 2019, 14:14

To je iba lenivosť. Nič iné. Aj toto píšem z mobilu, mimochodom. Neviem, ako android, ale Apple to má vyriešené super, pretože mäkčeň a dĺžeň sú ako samostatné znaky, tak netreba mačkať každé písmeno, proste ho napíšem a v druhom kroku doplním dĺžeň alebo mäkčeň.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Milos66 » 08 Máj 2019, 15:14

AlbertEinstein napísal:Fakt je ťažké stlaciť Alt+Shift ? ja mám na klávesnici predvolenú angličtinu a slovenčinu a kedykoľvek potrebujem tak iba Alt+Shift a je to. Ale častejšie takto trollujem manželku :lol: :lol:
Lenže keď je tá klávesnica aj fyzicky Egn, tak to proste magorí človeka. My vo firme máme iba Eng klávesnice a ani firemné maily nepíšeme s diakritikou. To by som sa naozaj asi zbláznil keby som to mal písať gramaticky správne.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 15:21

Keď človek vie aspoň ako-tak prstoklad(nemusí to byť žiaden štandard), tak mu je nápis na klávese “ukradnutý”. Pred jablkami som normálne používal Razerku s eng, a pritom v systéme nastavené sk tak ako som zvyknutý.

Kto chce, nájde si svoj spôsob ako písať gramaticky správne. Kto nechce, na všetko nájde výhovorku.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Máj 2019, 15:48

josek: ja mam napr. na mobile to automaticke doplnanie a navrhy a neviem este co vypnute. jednak mi to dost casto dava nezmysly a len to zbytocne zdrzuje a otravuje. Ja sam najlepsie viem, co chcem napisat.
Co sa tyka diakritiky, tak su ludia, ktori su proste zvyknuti pisat na klavesnici bez, lebo je to rychlejsie a ked 12-14 hodin denne programujes, tak si proste tak zvyknuty pisat a sk klavesnica je nocna mora programatora. uz len pre absenciu roznych zatvoriek a specialnych znakov ktore pises stale.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 15:52

To nie je pravda, Alt Gr+X,C,V,B,F,G,Q,W a kľudne môžete programovať.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa medved » 08 Máj 2019, 16:17

Písať s diakritikou na mobile je nonsens, automatické dopĺňanie mám taktiež vypnuté, len to otravuje, píše sa pomaly.. jedná vec je i/y, čiarky a bodky to je o nervy.. ale mäkčene a dĺžne to je len detail, to mne osobne nikdy nevadilo a na mobile to len zdržiava. Podľa toho hneď viete aj či píšem od PC alebo mobilu :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa josek » 08 Máj 2019, 17:26

Drakoush napísal:To je iba lenivosť. Nič iné. Aj toto píšem z mobilu, mimochodom. Neviem, ako android, ale Apple to má vyriešené super, pretože mäkčeň a dĺžeň sú ako samostatné znaky, tak netreba mačkať každé písmeno,
Android to má vyriešené inak, ale tiež logicky a prehľadne
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa straciam » 08 Máj 2019, 17:48

https://sk.wikipedia.org/wiki/Netiketa

je rozdiel pisat bez diakritiky, bez interpunkcnych znamienok alebo gramaticky nespravne. vetu bez diakritiky precitam v pohode, pokial su ciarky, bodky a pravpois spravne. ale je tu par jedincov co nepoznaju ani slovosled a o interpunkcnych znamienkach ani nehovorim. to sa v takom pripade neda citat ani keby pouzil diakritiku.. ja pisem bez diakritiky ci na PC alebo mobile. kazdemu vyhovuje nieco ine.. kazdy nech si pise s diakritikou alebo bez nej.. ale nech sa to da suvisle precitat..
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa josek » 08 Máj 2019, 18:24

Mal som na mysli napríklad mladého človeka, ktorý sa chystá maturovať. Ako a kedy si vryje do pamäti pravidlá gramatiky, keď ju neovláda ani mesiac - dva pred maturitnou skúškou zo SJ? Potom už bude na to úplne ..... a okolie ho podporuje :(
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 08 Máj 2019, 20:29

Chalani, ale v tomto vlakne sa namiesto gramatiky mohli riesit veci typu ako "kupit pivo" autorovi zaujimaveho clanku, alebo projektu atd. :idea:
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 09 Máj 2019, 12:43

ahojte tak mi napadlo že možno by bolo super keď niekto píše do nejakej témy (napríklad) tak by bola možnosť ho "tagnúť" napríklad @jožkoferko , aby si ten dotyčný to pozrel a vyjadril sa ku konkrétnej téme? otázke? alebo pod... jasné že by som dotyčného označil keď viem že už mi v minulosti radil a veľmi mi pomohol tak by som tú pomoc možno potreboval zase od daného človeka (keď sa vyzná v konkrétnej téme ) a tým ako ho označím @jožkoferko tak mu príde upozornenie na svetelektro že bol spomenutý v tom a tom príspevku... poprípade tým, čo by to nevadilo dať aj v nadstaveniach účtu políčko na zaškrtnutie že dostávať upozornenia na mail že napríklad /janko123 vás spomenul v príspevku Prečo sa zem točí/ :D príklad.. bol by som rád čo si o tom ostatný myslia
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa zawin » 23 Máj 2019, 10:35

Priatelia,

chceli by sme Vás informovať o aktuálnom stave príprav nového webu svetelektro.com

Nakoľko je Fórum a komunika fungujúca na ňom pre nás veľmi dôležitá, tak sme sa rozhodli, že pri tvorbe novej grafiky začneme práve ním. Hlavnou motiváciou bolo vytvoriť responzívny design, tak aby bolo možné fórum pohodlne prezerať aj na mobilných zariadeniach. Taktiež sme chceli aby bola nová grafika čistejšia a mala modernejší design, ktorý by mal byť pre členov príjemnejší a prehladnejší.

Spätná väzba:
Chceme čím skôr vychytať všetky muchy nového webu, tak aby ste sa na ňom cítili príjemne. Preto je váš názor pre nás veľmi cenný. Prosím berte na vedomie, že fórum nieje ešte plne funkčné a má určité obmedzenia:
1) nefunguje nahrávanie príloh
2) niekedy nefunguje prihlásenie - problém vyrieši režim inkognito
3) databáza na novom fóre je stará 1,5 roka.

Prosíme teda o spatnú väzbu viazanú na vizuálnu stránku fóra, konkrétne funkcionality ešte budeme doľaďovať a meniť (v danej fáze určite spustíme ďaľšie kolo spätnej väzby).

Pripravili sme pre vás nástroj, pomocou ktorého nám na novom webe môžete zanechať spätnú väzbu (aj z mobilných zariadení):
1) v ľavom hornom rohu kliknite na tlačítko "Feedback"
2) Vyberiete možnosť "Leave feedback about a specific element on this page" - Vyjadriť sa k špecifickému prvku na stránke.
3) Spravíte dvojklik na prvok na stránke o ktorom sa chcete vyjadriť (napr. zle umiestnenie, chybné zobrazenie, výrazná farba a pod).
4) počkáte cca 10 sec po dvojkliku na zobrazenie hlášky
5) napíšete textovú odpoveď s vašim vyjadrením a mailovú adresu
6) váš feedback zaevidujeme a pokúsime sa čo najskôr reagovať

Nové Fórum 4.0 Beta:
http://wp.svetelektro.com/Forum/

Dúfame, źe sa Vám nový design bude páčiť a vopred ďakujeme za spätnú väzbu!
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa TomasNM » 27 Máj 2019, 09:39

Dufal som,ze sa tohto nedozijem a ze sucasny stav vydrzi co najdlhsie. Holt asi som v mensine.

Osobne som radikalne proti "responzivnemu" designu. Je to mor sucasnej doby.
Je to narocne na vykon hlavne na starsich zariadeniach(co je potom paradoxne NEresponzivne),nie vo vsetkych browseroch sa zobrazuje korektne a design je otrasny.
Mne to vyhovuje 100% tak ako je,aj grafika sa mi paci.
Tento "moderny" designovy trend sa mi hnusi,ked mame tych 16milionov ci kolko farieb,preco sa vyuzivaju 3 v logu?
Na mobile to stale chce odo mna prihlasenie a cez to nejde sa dostat,takze si to neviem ani pozriet ako to bude vypadat.
Vsade sa hovori o "cistejsom" designe. Ked chcete nieco cistejsie,vyperte si to v Arieli,ale nekazte nieco,co roky funguje a je prehladne!
A co tak to dat do tmavsich farieb? Na SAMOLED-och biela svieti do oci ako zvaracka,hlavne vecer.
Konecne aj v Googli dostali rozum a pomalicky prefarbuju na tmave temy svoje veci.

Rad by som sa zucastnil hlasovacky,ci zachovat sucasny design,alebo prejst na novy - ak by taka bola.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa breta1 » 27 Máj 2019, 10:08

Na tom novém foru jsem nenašel tu stávající horní lištu:

Vaše príspevky • Vaše témy • Témy bez odpovedí • Nové príspevky • Aktívne témy

Ta lišta by tam měla být vždycky nahoře, aby ji bylo možnio okamžitě použít, ne aby byla někde skryta
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Máj 2019, 11:13

Nechcem dopredu nič negativne hovoriť nakolko je este priskoro, ale keď mi na novom fóre systém vypíše "Zadane heslo nie je platné" a pritom je platné a heslo som napísal spravne a aj inkognito som zaškrtol, tak vidím že tu budú problémy.

To inkognito zrušte. Nevidím dôvod prečo by mal byť niekto skrytý.

Chýba mi na úvodnej stránke posledných 10 príspevkov. Počet by som zvýšil na 15 alebo aj 20.

Nemente vzhľad. Zmeňte len platformu.alebo čo to potrebujete zmeniť..Vzhľad po nechajte pôvodný. Inak so všetkým ostatným sa prikláňam k nazoru TomasNM.

Budem úprimný, ak mi nový dizajn nebude sedieť A nezvyknem si tak tu budem absolútne minimalne. Ale nebudem predbiehať. Počkám si na finálnu verziu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Máj 2019, 11:41

Mne tiež chýba prihlasovacia lišta na vrchu, pretože na spodok sa musím prešmátrávať cez celý zoznam fóra.
K logu len tolko,že keby sa báza tranzistora spojila s kruhom, mohol by sa vyfarbiť vo farbách trikolory ako bol pôvodný československý znak, samozrejme s prehodenými farbami,kedže sme aj takpovediac slovensko-české forum,
alebo by som použil farby vodičov ,teda čiernu, modrú a zelenožltú , čo by vystihovalo zameranie fóra.
K ovládacím prvkom sa ťažko vyjadrím,kedže neviem, ako to bude fungovať aj na mobiloch,lebo teraz tam takmer nič nefunguje.
Ešte by ma zaujímalo, čo znamená hore ten rad farebných Stanlyho pohárov či čo je to. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa medved » 27 Máj 2019, 12:45

TomasNM napísal:Osobne som radikalne proti "responzivnemu" designu. Je to mor sucasnej doby.
...
Tento "moderny" designovy trend sa mi hnusi,ked mame tych 16milionov ci kolko farieb,preco sa vyuzivaju 3 v logu?
..
Vsade sa hovori o "cistejsom" designe. Ked chcete nieco cistejsie,vyperte si to v Arieli,ale nekazte nieco,co roky funguje a je prehladne!
A co tak to dat do tmavsich farieb? Na SAMOLED-och biela svieti do oci ako zvaracka,hlavne vecer.
presne tak, hlavné veci sa už napísali, ja sa len pridávam k ostatným s názorom.. graficky a tento nový dizajn aký tam je, je to len krok späť.. je síce fajn, že to má nový lepší systém, ale vzhľad pre užívateľa je katastrofa... celkovo takto vnímam aj iné "moderné" weby.. prvý dojem, že viac ubudlo, ako sa pridalo a nemám z toho dobrý pocit

Cez mobil viem fungovať aj na aktuálnom dizajne webu a XY krát radšej uprednostňujem aj na iných weboch ak to je možné normálnu PC verziu a nie pre mobily.. zvyčajne to končí úplne zle
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa E001 » 27 Máj 2019, 13:02

5ko hore na lište je pod tými tajomnými pohármi piktogram vypínača, keď naň klikneš, môžeš sa prihlásiť. / teda možno :) /
Tiež mi na začiatku chýba tá lišta s novými príspevkami. Chodím na jednu nemeckú stránku, kde po privítaní / ak som prihlásený / sa objaví nápis s uvítaním a údajom kedy som bol naposledy na fóre a tlačítko, kde sa objavia príspevky od mojej poslednej návštevy. vyzerá to takto:
https://forum2.magnetofon.de/index.php?page=Index
S tým farebným pozadím by nebolo možné, aby si v nastaveniach každý mohol nastaviť farbu písma a pozadia podľa vlastného vkusu?
Tvorcom držím palce a želám pevné nervy s nami - užívateľmi.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa jenda23 » 27 Máj 2019, 15:52

Hmmm musím přiznat že jsem z nového webu sklamaný, ten vzhled je aspoň pro mě šílenost, nechápu proč podléháme moderním trnedům a přede vše se staví mobilní verze :( za mě palec dolů.

PS: a nejde se mi lognout.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok