Nový web SVETELEKTRO

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Wicker » 16 Sep 2020, 19:57

Už len to, že tá kolonka FORUM je taká malá je úplne na chuja, hlavne, že všade na okolo sú články a reklamy, človek sem ide prímarne asi kvôli tomu, že to je fórum nie, prečo to neni aspoň 5x väčšie ?!
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa zawin » 16 Sep 2020, 20:49

TomasNM: môžem sa spýtať, čo konkrétne ti príde viac svetlejšie? Domovská stránka, či fórum? Potrebujem viac informacii aby som pochopil tvoju kritiku.

Wicker: Prosím môžeš uviesť viac info, kde je ikonka fórum malá? V hornom menu?

Nebránime sa aj negatívnej spätnej väzby (inak by sme sa rozkmitali :-D ) ale prosím nech je konštruktívna, inak si z nej nevieme veľa zobrať a potom aj na základe nej niečo zlepšovať.

Ďakujem
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa TomasNM » 17 Sep 2020, 00:06

Pardon, ked som videl obrazky, ktore si sem dal, nemal som ani chut kliknut na ten novy odkaz.
Som sa odhodlal a vidim tam aj tmavu temu, co je OK.
Stale vsak nechapem, preco v "modernom" svete nemoze tlacitko vypadat ako tlacitko, ale iba akysi tukatelny napis.
A v case, ked mame 32bitove farby na pixel, preco je logo trojfarebne? Ved take som dokazal nakreslit na Didaktiku.
Aktualne je to designovo OK. Tlacitka su tlacitka, logo je pekne 3D farebne, vsetky informacie a odkazy pekne poruke na jednej stranke. Nic tomu nechyba.

A nesuhlasim s nazorom YellowJacket.
Preco si niekto stale mysli, ze ked nieco spravim nepohodlnejsie, tak je to lepsie?
Stari uzivatelia si MUSIA zvykat na nieco nove? Z akeho dovodu?
No, ja by som Ta posadil do auta bez volantu, napr.s kniplom, a ukaz sa, ako budes jazdit.

Dalsia vec, co mi vadi je to, ze ked teraz je vyuzita plocha monitora na uzitocne odkazy, po novom budem muset rozklikavat nejake trojciarkove menu tlacitko. V casoch PDA bola filozofia mat co najviac informacii na displayi a bolo to vsetko poruke. Potom prisla "revolucia" v podobe Applu, ktori sa snazili "zjednodusit" ovladanie a cely svet sa zacal po nich opicit. Google prisiel s akymsi debilnym materialom a zial, obmedzenost ludstva to pretlaca aj na PC, kde z principu to nema co hladat. Nikdy som nepochopil benefit pol prazdnej obrazovky a obrovskym fontom si dokazem precitat akurat tak nadpis bez skrolovania. To plati vseobecne pre "responzivny" design. Na co je toto dobre?
0

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa 21stano21 » 17 Sep 2020, 09:24

@TomasNM to prázdne miesto budú predsa reklamy :roll:
0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Sep 2020, 09:30

Máš snáď nejaký lepší nápad, ako financovať fórum? Platiť si členské?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa 21stano21 » 17 Sep 2020, 10:10

Len som chcel ukázať na to že tie plochy nebudú až také prázdne.

Edit: ale keď už si pri tom existujú aj fóra bez reklám a členského...viď vcely.sk
0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa medved » 17 Sep 2020, 10:44

TomasNM napísal:Nikdy som nepochopil benefit pol prazdnej obrazovky a obrovskym fontom si dokazem precitat akurat tak nadpis bez skrolovania. To plati vseobecne pre "responzivny" design. Na co je toto dobre?
No dufam, ze nove forum nebude tohoto stylu, ze vsetko velke jak krava s velkym fontom, velkym vsetkym a neuvidim tam nic bo vsetko sa roztaha a nekonecne scrollovanie... ako novy FB. Clovek aby si kupil 4K monitor lebo na 1080p mi tam uz pomaly nic nevojde. Akosi mi unika tento moderny dizajn.. dufam, ze tam nesmeruje aj nove forum.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa zawin » 17 Sep 2020, 10:58

medved: videl si screenshoty s nového webu? https://svetelektro.com/modules.php?nam ... age&pid=14
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Sep 2020, 11:04

21stano21 napísal:Len som chcel ukázať na to že tie plochy nebudú až také prázdne.

Edit: ale keď už si pri tom existujú aj fóra bez reklám a členského...viď vcely.sk
Existujú, ale najprv musí byť ochota platiť. A to pri tomto zložení fóra moc nebude. Ja som myslel, že narážaš na to, že je to zahltené reklamami. Ja si myslím, že reklama tu nikomu neublíži, vyskakovačky nie sú, zopár bannerov sa dá prežiť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa TomasNM » 17 Sep 2020, 13:20

Ja som za to, vyuzit ten volny priestor na uzivatelsku listu a listu odkazov v ramci fora.
Nevidim dovod to zahrabavat pod dalsie tlacitka.
Na vrchnej tlacitkovej liste som za tlacitka, nie iba za klikatelne, nijako opticky nerozdelene napisy.

Som sam s tymto nazorom, alebo sa niekto prida?
Prílohy
1.png
2.png
3.png
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Sep 2020, 14:10

Jaj..... to logo sa neda ponechat povodne?
To nove logo je podla mna z pohladu farebneho dizajnu strasne...

Farebny design mal ostat povodny, nemenit ho a mali sa vylepsit len funkcie sustemu/webu. Tato bledo modro zelena farba je pre mna ukludnujuca. Ta nova farna je pre mna moc bleda. Ale snad si zvyknem. Alebo sa mi to len zda kvoli tomu novemu dizajnu celeho webu?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Nov 2020, 22:32

Pôvodné logo už nie je moderné. V súčasnosti fičí flat design a ten sa tu naozaj podaril.
Z pohľadu designu je stránka moderná, ale s mobilnou verziou mešká 15 rokov.
3
Obrázok 2 Obrázok 1
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Nov 2020, 09:06

Najprv to bol šok,ako pri skoku do tmy...ale pomaly sa zorientuvávam.Mám zapnuté aj tmavú aj svetlú verziu ,ale stále v tom vidím chaos,pretože mi tam chýba hrubšie orámovanie jednotlivých príspevkov,takže sa stráca prehlad čo k čomu či komu patrí.Uvítal by som ,keby písmo v príspevku bolo značne väčšie, alebo farebne odlíšené ,ako písmo v podpisoch užívatela pod príspevkom, pretože niekto tam má hrubo vytlačené písmo a potom je to neprehladné.Pomohlo by práve to hrubé orámovanie jednotlivých príspevkov,alebo striedavé farebné pozadie ako to bolo pred tým.

Taktiež už v predošlej verzii mi vadilo, že počet písmen v riadku pri písaní príspevku v okne -napísať odpoved-nezodpovedal počtu písmen skutočne zobrazených v odoslanom príspevku, takže ak som chcel niečo evidentne napísať tak, aby to bolo nejako logicky usporiadané v stlpcoch,odsekoch ,alebo opticky zdôrazniť podstatnú časť vety,tak po odoslaní príspevku , to bolo rozhádzané a musel som to editovať znovu.
-Ešte mi chvílu potrvá, kým odhalím, čo všetko znamenajú nové ikonky či tlačítka,pretože pri niektorých nevyskočia vysvetlivky.
Tiež mi vadí, že v súkromných správach je takmer celý popis v slovenčine, iba odoslané správy sa zobrazia ako SAVED, to nemáme na to ekvivalent?
- Niekedy pri pripojení mi stále vyhodí hlášku, že web je nedostupný ale po kliknutí na roletu v hamburgeri sa normálne zobrazí navolená téma.
-Ešte ma napadlo, či by bol velký problém urobiť aj šípku dolu, nielen hore, pretože niekedy je už popísaná celá stránka a ak hladám nejaký príspevok ktorý chcem citovať, alebo na niečo reagovať, tak hore sa síce dostanem rýchlo,ale nazad už musím skrolovať posúvačom na boku,kým sa vrátim na koniec.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 11 Nov 2020, 09:45, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa TomasNM » 11 Nov 2020, 09:22

Drakoush napísal:
10 Nov 2020, 22:32
Pôvodné logo už nie je moderné. V súčasnosti fičí flat design a ten sa tu naozaj podaril.
No to je teda argument...

Este by som poprosil vysvetlit to zabrzdene pisanie prispevku.
Je to otrasne pomale a to teraz pisem na notebooku s i7 CPU, 16GB RAM atd.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa YellowJacket » 11 Nov 2020, 09:46

Ahojte. Chvilku som cakal, ci nahodou nema niekto tiez tento problem, a zatial nic. Ked kliknem na nejaku temu v zozname na hlavnej stranke, ukaze mi posledny prispevok, nie prvy neprecitany ( z tych vsetkych neprecitanych oznacenych oranzovou ikonkou ). Mozno je len problem u mna, ale neviem ako to odstranit. Deje sa to este niekomu?

Inak za mna, mne sa forum paci. Ano, su chyby, ale pokial je snaha ich riesit, tak treba byt trpezlivy a tolerantny.
0

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa zen » 11 Nov 2020, 16:55

Ja nemozem najst funkcie:

- Nove prispevky
- Prvy neprecitany prispevok
- Oznacit vsetky fora ako precitane.

Kde su schovane?
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa breta1 » 11 Nov 2020, 17:28

toto hledáš?
Prílohy
tl.PNG
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Nov 2020, 19:54

Diku breta1. Aj ja som to hladal...
:applause:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Nov 2020, 09:17

5ko napísal :Tiež mi vadí, že v súkromných správach je takmer celý popis v slovenčine, iba odoslané správy sa zobrazia ako SAVED, to nemáme na to ekvivalent?

Beriem späť, nemyslel som tým odoslané správy, ale ten riadok SAVED, pretože som nezistil na čo vlastne slúži.
Čo sa tam dá stiahnuť či uložiť?
Neviem, v čom je problém ponechať v čiernom riadku domovskej stránky všetky tie položky ktoré sú skryté v hamburgeri,keď sa tam v pohode vmestia,prípadne to urobiť na dva riadky,alebo orámované tlačítka,aby to nebolo ukryté a mnohí to dlho nevedeli objaviť.
Prípadne, aby si samotný užívatel mohol do nejakého prázdneho tlačítka sám navoliť čo s tej ponuky mu tam najviac vyhovuje,ale to by bol asi zase programátorský problém .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Nov 2020, 14:46

5ko, ten hamburger napravo bude nieco ako v PC hrach tajna miestnot. Ked ju objavis mas z toho dobry pocit. :D

Ja som ju neobjavil, musel som pouzit "cheat" (info od inych).

Som tu nahlasoval ze to tu chyba a pritom to tu bolo, breta1 mi to ukazal. :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok