automatické zkracování www odkazů

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa breta1 » 18 Jún 2020, 11:14

Zde v tomto vláknu

"Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?
Odoslaťod SMITH » 18 Jún 2020, 09:57"

se vyskytl problém s automaticky vygenerovaným zkráceným odkazem
https://www.*******.eu/blog/recenzia-kliestoveho-multimetra-aneng-st209
který nelze otevřít. V příloze jsem uvedl celý název odkazu.
Je problém v mém prohlížeči (nový EDGE, WIN10) nebo při automatickém zkracování odkazu?

Děkuji.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Jún 2020, 11:21

Aj ja tam vidím cenzúru. Neviem či je to porucha, alebo sa to takto páči zawinovi?
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa medved » 18 Jún 2020, 11:33

http://www.elektrolab.eu
Takto sa to (ne)paci zawinovi. Je to len tento web.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Jún 2020, 17:34

Predmetnú stránku vlastním ja a toto je zawinova predstava o slobodnom prístupe k informáciám .... no comment
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Jún 2020, 17:42

No tak toto má vážne úroveň. Keď k tomu pridám tie večné spamboty, že tu ja vlastne chodím. Mal by si švihnúť s tým novým webom (ale neodfláknuť to). A k tej cenzúre zameranej proti jednej stránke tiež nemám čo pridať.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Jún 2020, 17:56

audioweb nevadi, ebastlirna nevadi, kopa eshpov rovnako nevadi... zaujimave, ze iba moj web vadi... Admin len roky slubuje zmenu a nove foru, a odrazu dojde niekto, kto za rok da do kopy CZ a SK elektrounzerciu, blog a forum.... pomyselna facka, za tahanie clenov za nos ... Zaver si urobte sami
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Jún 2020, 18:01

No je pravda že tú prerábku už koľko sľubuje. Raz presviedčal že nespí ale tvrdo na tom pracuje, odvtedy feedback zase nič. Tak ja netuším, možno už sú družice také zaujímavé že na toto niet času a nevie si to ani priznať.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Jún 2020, 18:11

na toto niet času a nevie si to ani priznať.
Presne tak, trafil si klinec po hlavicke
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Mek » 18 Jún 2020, 18:13

Mam rovnaky nazor, ale chcelo by to vyjadrenie od zawin-a, inak tu mozeme iba fabulovat...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Jún 2020, 18:15

Stačilo by po toľkom čase vidieť tú novú verziu, a by nebolo treba žiadne vyjadrenie. Človek ktorý na to má času proste za toľko mesiacov musí mať web hotový.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2020, 18:42

V prvom rade by musel niekto chcieť. Ale s týmto fórom sa roky nič nerobí. Nestráži sa komunita, ktorá sem chodí, neurobil sa bazár, verzia novej stránky je len beta (možno aj alfa).

Ja som už rezignoval, nič od tohoto neočakávam, na bazári radšej nepredávam, lebo tie pravidlá verejnej komunikácie a jednej témy - škoda slov. Keď má niekto potenciál a viem mu pomôcť, tak pomôžem, v opačnom prípade radšej moc neriešim, lebo aj komunita sa rapídne zmenila, čo ma najviac bolí. Pár rokov dozadu to malo ešte úroveň. Jednak je to spôsobené aj úpadkom záujmu o elektroniku zo strany mladých, ale určitú časť viny nesie aj Zawinova nedbalosť. Síce s úpadkom neurobí nič, to nám všetkým zostanú len oči pre plač, ale úroveň mohol čiastočne vydvihnúť aj nejakou snahou. Stačilo by optimalizovať stránku pre mobilné zariadenia a urobiť niečo s bazárom.

A čo sa týka cenzúry, je to z Ondrovej strany doslova trápne, môže sa na mňa aj nahnevať. Ja síce nevidím do všetkého, ale cestou mohla byť nejaká dohoda, do prdele, veď obe stránky majú rovnaký záujem. Namiesto toho je z toho iba konkurenčný súboj. Trápne na tom je to, že obe stránky sú neziskové, nemajú predaj ani nič podobné.

Aj toto je elektrotechnická komunita dnes.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Jún 2020, 18:45

maskrtnik01 - inzerciu som mal hotovú za cca 1 mesiac a doposiaľ na nej robím, stále pribúdajú nové funkcie, Blog bol nakódovaný za 2 dni, Fórum cca 1 mesiac, použila sa platforma XenForo, najviac času zabrali preklady, nakoľko slovenčina doň neexistuje, rovnako aj do fóra sa z času na čas dorábajú ďalšie funkcie a myslím si, že po funkčnej stránke a aj obsahovej sa nie je za čo hanbiť.

Nová verzia SE sa "robí" cca 1 rok? .... server bude asi umiestnený na ISS a vynesie ho Muskov Dragon :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Jún 2020, 18:49

Super, a keď náhodou kľakne HDD (SSD je príliš moderné :D), tak náhradný vynesie najbližšia raketa.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Jún 2020, 18:56

maskrtnik01 - si zabil :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Andrej152 » 18 Jún 2020, 20:56

a teraz schvalne, takto uvidite povodny link na stranku ? https://bit.ly/3fD6D6K
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa zawin » 18 Jún 2020, 21:30

Áno, hejtovať je veľmi lahké... Nepovažujem však za korektné využívať zázemie webu SVETELEKTRO na rozbeh vlastného biznisu. Preto som pristúpil aj k blokovaniu priamych linkov na web používateľa Marek1975.

Prezentovanie nového webu je už veľmi blízko, žiaľ moje zdravotné problémy to trocha pozdržali, ale chcem vás poprosiť aby ste ešte chvíľu vydržali a potom sa môžete tešiť na nový bazár aj optimalizáciu pre mobilné zariadenia.

Ďakujeme za dôveru
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: automatické zkracování www odkazů

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Jún 2020, 21:39

slobodný prístup k informáciám v praxi.... Rovnako korektné je potom blokovať linky e-shopov, nakoľko sa tým budujú spätné odkazy na ich stránky - je to tak povediac reklama zadarmo... linky z ostatných fór nevadia???? niekto má slovenský meter a niekto zas bulharský.... no comment
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Zamknuté