gude mig 155/6 vybavuje istič

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Bizo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25 Máj 2015, 18:35
Bydlisko: Nitra
Vek: 39

gude mig 155/6 vybavuje istič

Príspevok od používateľa Bizo » 17 Jún 2015, 22:53

Dnes som dostal otázku ohľadom zváracieho agregátu mig 155 jednalo sa o to ,že sporadicky vyhadzuje istič 3xB16A predpokladám že tam má spomínaný istič a z toho rozvetvené zásuvky prípadne aj 3f zásuvku ale toto neriešim pričom sa dušuje že to vyhadzuje aj keď ide iba sólo bez iných spotrebičov .MIGa je 1f a počas zvárania ,sporadicky vyhadzuje istič pričom je lautr jedno akým prúdom pečie.Pridám aj link na konkrétnu zváračku, v popise ma zaujalo že výrobca píše výkon 5700kVA čo jest 25A čo by som si tiež zdôvodnil tým že je to jeho max prúd a potom by došlo k poškodeniu Tr.Istenie 16A-poistkou.Moja otázka znie stačilo by zmeniť istič na charakteristiku C16A? pred ističom má ešte neaký iný istič čo hodnotu zatiaľ nepoznám ale predpokladám že B25A alebo poistky gG?A ,už si to nepamatám.http://www.nay.sk/gude-mig-155-6-w-zvar ... -atmosfere
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2501
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: gude mig 155/6 vybavuje istič

Príspevok od používateľa Jirka84 » 18 Jún 2015, 09:57

Nejprve si zjisti, jaká charakteristika původní pojistky byla doporučená výrobcem. Měnil bych jistič také až podle charakteristiky pojistky. Také bych se zamyslel nad "Zapínací dobou" - viz Návod SK str.50 a dál.Obvykle jsou třífázové zásuvky konstruovány na 5x16A max (nebo 5x32A podle konstrukce), i když mohou být jištěné 16(...32) C i D charakteristikou jističe( u jednofázové pouze do 16A max). Následuje selektivita hlavního jističe, který bývá v RD obvykle jen 25B/3. Prohlídni si jejich charakteristiky a zaujmi vlastní stanovisko a riziko možné úpravy i s ohledem na jištění elektroinstalace (kvůli které jsou především použité jističe).
PS1 Jistě jsi "osoba znalá v elektro oboru" a dovedeš toto zodpovědně posoudit...
Pokud je agregát v záruce, pak reklamace u prodejce :wink: .

PS 2 proč máš na 3fázovém jističi rozvětvené jednofázové zásuvky? Který odborník Ti takovou zhovadilost poradil?
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: gude mig 155/6 vybavuje istič

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2015, 12:14

Som nevedel, že NAY predáva aj zváračky, dobre vedieť :D


To bude neriešiteľný problém. Je to niečo ako s mojou PPčkou, jednofázka, ale Bčkový istič jej proste nesedí, občas ho vybaví. Distribúcia Ti D25A nedá, možno by si ich ukecal na C, aj to len vtedy, ak máš el. kúrenie.

Ja mám rovnaký problém, je jedno, akým prúdom tečie, či je to na 1., alebo poslednom stupni, dokonca aj naprázdno. Ako jedniné riešenie vidím nejaký mäkký spúšťač, čo je problém, lebo by zváračka mala dlhšiu odozvu, pri začatí by lepil drát... Toto treba asi len dôkladne analyzovať tie dynamické javy a na základe toho navrhnúť riešenie. Ja som do mojej PP narval odrušovaciu tlmivku so svedomím, že to hádam pomôže - uvidíme. Ostatne som Ti o tom hovoril. Ale jedno je isté - ak by som sa rozhodoval teraz, určite len trojfázový aparát.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Bizo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25 Máj 2015, 18:35
Bydlisko: Nitra
Vek: 39

Re: gude mig 155/6 vybavuje istič

Príspevok od používateľa Bizo » 18 Jún 2015, 14:45

Jirka zoberiem to od konca.
-Tá fušerina ohľadom toho 3f ističa nie je moje dielo z hľadiska bezpečnosti sieti je to jedno použil 3xB16A bola to jeho voľba pokiaľ dostane skrat na jednu fázu tak je bez akejkoľvek zásuvky v dielni a spadne všetko,horšie by bolo keby na nej mal aj svetlo to by bol aj po tme a hrozilo by zvýšene riziko pádu,nehovoriac o tom že istenie by bolo predimenzované ohľadom na vodiče.
-od agregátu neviem či má neaký doklad kupoval to nové ale myslím že bloček neriešil bol rád že trošku ušetrí aj na úkor záruky.Pokiaľ ide o prostredie tak by som tých 16A nezvyšoval podla opisu má vodiče ťahané volne medzi stenou a OSB doskami a tiež predpokladám že sa neunúval ťahať nič iné ako CYKY 2,5
-priebežne som mu navrhol aby z jestvujúceho prívodu 3f ističa natiahol poistku na e27 gG16A a za to jednu zásuvku ,uvidím čo na to povie agregát tým pádom by bol vyriešený problém s charakteristikou pretože pokiaľ viem tá ma Cé-čkovú a keď tu neuspejem a chlapec sa ozve že to pretrváva tak potom sa tam pôjdem pozrieť a riešiť izolačný stav Tr. a vlastne ako to má riešené s inštaláciou.
-ohľadom 3f zváračiek tam problém nevzniká Tr. sú vinuté na 2-3f a výkon sa rozdelí tieto 1f sú neštastné riešenia na domácu sieť.
Drakoush
NAY ma všetko a ešte aj na splátky keby si náhodou potreboval páliť na splátky :lol: :lol:
ale vážne aj k Cé-čku sa dá dostať len potrebuješ mať oblastného za kamaráta a najma ide to na jeho triko alebo legálne ale zase nedávajú to bežne.Na tú tlmivku som zvedavý či to vyrieši tvoj problém ale nepredpokladám keďže ti to zhodí aj bez záťaže Tr.Ale tam ma nič nenapadá iba merať a merať a potom sa bude dať určiť diagnóza
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok