Izolační odpor stojanu rychlovarné konvice

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Izolační odpor stojanu rychlovarné konvice

Príspevok od používateľa elmara » 26 Jún 2015, 15:24

Pánové potřebuji poradit. Včera jen tak jsem měřil Riso u podstavce rychl. konvice a vůbec se mi nelíbí hodnoty Riso. Měřeno přístrojem Fluke 1652C mezi L-PE, L-N a N-PE. Hodnoty se pohybovaly cca od 3 do 8 MΩ. Sice jsou dle naší ČSN 33 1600 ed.2 v pořádku, ale podle mne by měly být hodnoty maximální. Podotýkám, že jsem měřil samostatný stojan bez konvice. U stojanu jsou pouze pracovní a ochranný kontakt, bez jakékoliv elektroniky a podobně. Bohužel se mi stojan nepodařilo otevřít, abych viděl příčinu. Jak jsem psal výše, dle normy je u konvice s třídou I a nepoužívaného spotřebiče v ruce max. Riso 1MΩ. V práci jsem zkoušel měřit i další dva stojany od konvic a u nich bylo vše v pořádku. Jinak přístroj Fluke 1652C je zcela v pořádku a měření jsem zkoušel na rozsazích 250/500/1000V.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Izolační odpor stojanu rychlovarné konvice

Príspevok od používateľa rudko » 26 Jún 2015, 15:59

pokial by sme predpokladali ze konstrukcia je v poriadku tak by som ako moznu pricinu videl usadeniny z vody. hoc je podstavec suchy, tak rozne latky vo vode mozu po vyschnuti sposobit povlak ktory moze byt slabo vodivy. ale je to samozrejme iba teoria...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Izolační odpor stojanu rychlovarné konvice

Príspevok od používateľa elmara » 26 Jún 2015, 20:03

Taky mám spíš podezření na špínu, ale jak jsem psal, nejde bez zničení demontovat stojan. Divné je, že v práci jsem zkoušel dvě konvice na izolaci a ty jsou v pořádku. A že už něco pamatují.
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 532
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Izolační odpor stojanu rychlovarné konvice

Príspevok od používateľa dudoo » 27 Jún 2015, 03:58

Keď to nemôžeš rozobrať a identifikovať problém, tak odstrihni šnúru a zachrániš si život.
Môj názor pre rýpalov je taký, že revizák sa musí vedieť jednoznačne a rázne rozhodnúť čo prejde a čo nie a žiadne nič medzi tým, čo nie je zodpovedané nemôže existovať. Ja som teraz chytrí ako televízor :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2501
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Izolační odpor stojanu rychlovarné konvice

Príspevok od používateľa Jirka84 » 27 Jún 2015, 09:04

Krom špíny, jak vypadá samotný plast? Není solidně vyhřátý do uhlové kvality? Dokáže snížit hodnotu Rizol až na hranici vodivosti.
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Izolační odpor stojanu rychlovarné konvice

Príspevok od používateľa spin90 » 27 Jún 2015, 09:07

dudoo napísal:Keď to nemôžeš rozobrať a identifikovať problém, tak odstrihni šnúru a zachrániš si život.
Môj názor pre rýpalov je taký, že revizák sa musí vedieť jednoznačne a rázne rozhodnúť čo prejde a čo nie a žiadne nič medzi tým, čo nie je zodpovedané nemôže existovať. Ja som teraz chytrí ako televízor :biggrin:
Striktne vzate da sa na to pozerat aj takto: Riso > norma ==> spotrebic je plne funkcny, netreba riesit. Viemz e to ne je najspravnejsie, ale casto sa to tak robi...
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Izolační odpor stojanu rychlovarné konvice

Príspevok od používateľa elmara » 28 Jún 2015, 19:49

Jirka84 napísal:Krom špíny, jak vypadá samotný plast? Není solidně vyhřátý do uhlové kvality? Dokáže snížit hodnotu Rizol až na hranici vodivosti.
Plast vypadá v pohodě. Ona konvice je docela dobře zachovalá, ale již letitá.
spin90 napísal:
dudoo napísal:Keď to nemôžeš rozobrať a identifikovať problém, tak odstrihni šnúru a zachrániš si život.
Môj názor pre rýpalov je taký, že revizák sa musí vedieť jednoznačne a rázne rozhodnúť čo prejde a čo nie a žiadne nič medzi tým, čo nie je zodpovedané nemôže existovať. Ja som teraz chytrí ako televízor :biggrin:
Striktne vzate da sa na to pozerat aj takto: Riso > norma ==> spotrebic je plne funkcny, netreba riesit. Viemz e to ne je najspravnejsie, ale casto sa to tak robi...
Konvice je dle normy v pořádku, jen se mi moc nezdá ten snížený Riso.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok