Spajkovat 230V?

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

PatrikMckane
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Jan 2017, 21:48
Bydlisko: Hadaj

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa PatrikMckane » 01 Sep 2017, 22:37

200 zasuviek za zivot? Ja tolko zrobim niekedy aj za den...
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Mego » 01 Sep 2017, 22:49

Sonata ekopel. Asi 4,50€ za kus.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Sep 2017, 08:32

zase setris tam, kde by si nemal? ked sa ti zavity trhaju pri instalacii, tak nechcem vidiet, ako budu vyzerat po roku pouzivania.
a odpoved: nikdy nepajkovat zasuvky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa hpeter » 02 Sep 2017, 08:56

a to este netusi ze vypinace sa mu vybehaju v kratkom case.
legrand- 7 rokov plieskania na vypinacoch a stale ok. to tesla ani poliak nedokaze
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Mego » 03 Sep 2017, 11:39

PatrikMckane napísal:200 zasuviek za zivot? Ja tolko zrobim niekedy aj za den...
Áno, ale ja nie som elektrikár... robím len po známych a tak; aj to len odkedy neprogramujem (čiže od júla).
pocitujlasku napísal:zase setris tam, kde by si nemal? ked sa ti zavity trhaju pri instalacii, tak nechcem vidiet, ako budu vyzerat po roku pouzivania.
Ja nešetrím, keby som chcel šetriť, kúpim si hnusné schneider asfora za dva ečka dvojzásuvku. Bohužiaľ, na celom slovenskom trhu som nenašiel čierne matné zásuvky a vypínače a ak som sem-tam niečo našiel (niekto tu tuším dával link na ABB), tak to bolo tak, že existovali čierne zásuvky v striebornom rámčeku a pod, čomu som sa chcel vyhnúť. No alebo potom to bolo tak, že napr. existovali zásuvky a neexistovali dvojzásuvky, alebo neexistovali 6kové vypínače a už vôbec nie internetová zásuvka.

Závit skúsim dnes prerezať 4-kou šrubkou závitoreznou a uvidíme, čo to zrobí. Mám na mysli túto šrubku: Obrázok keby ma náhodou zas nejaký expert chcel hejtovať, že tam nedávam M-kový závit.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa sbf » 03 Sep 2017, 15:10

To by som sa chcel spytat ako sa daju pajkovat zasuvky? To ako ze namiesto srobom Cu vodic nejako pripajkuje ku kontaktu na zasuvke?
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa alidedko » 03 Sep 2017, 18:52

Zial, ano ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Merak » 03 Sep 2017, 18:57

Mego: skúšal si Niko Intense s farbou anthracite?

https://www.google.sk/search?q=niko+int ... =524&dpr=2
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa djwiktor » 03 Sep 2017, 19:24

Niko som montoval sefovi cely byt - nikdy viacej!! a o tom ze maju dvojzasuvku, o ktorej ani len zastupca Niko na slovensku netusi.. a je takmer nezohnatelna, radsej pomlcim. Inak vsetko takmer na objednavku. Zasuvky sa od nich este montuju dobre, ale s vypinacmi je utrpenie.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Samanko » 03 Sep 2017, 21:33

Ak vas zaujima nazor cloveka, ktory riesi podobne veci kazdy bozi den...

-Kvalitna zasuvka nieje ani Legand, ani schneider, ani ABB.... Kazda z tychto snaciek ma svoje kvalitne a aj menej kvalitne vyrobky - vacsinou podla konkretnej rady ktora sa vyraba na urcite pouzitie.... Pre priklad, cital som tu o legrande ze je fajn. Ok, fajn je napriklad rada valena, alebo valena life by tiez usla (hlavne jednoducha montaz, ale zato zase plast..) kupte si legrand niloé - absolutny smejd, ktoremu sa lamu koliky po montazi pri vytahovani vidilice, montaz ani nekomentujem, vypinac c.5 ani nieje vypionac cislo 5 ale cislo 2, pretoze vsetupne svorky vypinaca si musi montaznik prepojit, pretoze vo vyrobe na to uplne kaslu..
Videovratniky ABB a ich papierova max dlzka vedenia vs realna je uuuplne mimo, hlavne je napisat viac nez konkurencia, kaslat nato, ze to nefunguje. ABB mal velmi podarenu radu Cariva, ktoru chcel zrusit ale bol po nej taky velky dopyt, ze ju este asi aj robia, moc vsak uz s nou nepracujem.


K tym ciernym zasuvkam, napriklad :
Legrand arteor - dost tazko ho kupis niekde;
Niko - tam si mozes vybrat ale v lacnejsej verzii by to bol Intense - sam ho mam v dome a nemam s tym problem - povazujem to za velmi kvalitny vypinac, aj ked montaz trva dlhsie nez u konkurencie, kedze vsetky prvky su srobovacie (nie samosvorne)... K tomu objednaniu musim vsak povedat, ze nemam problem kupit aj jednu jedinu zasuvku a to hned ako si zmyslim, len treba kupovat tam, kde maju aj nejaky sklad, rsp robim v tom uz roky, tak viem co kde kupit.. Napr nedavno som kupoval asi 12 zasuviek, 4 vypinace 6+6; ramceky, viacnasovne ramceky ....proste len do jednej izby, ... prisiel som do obchodu, kupil som a siel som domov - VEREX ZA. Myslim, teda.. s Nikom som sa stretaval hlavne v inych statoch, na slovensku nieje financne zaujimavy myslim, tento nas maly trh nieje asi pre nich zaujimavy..
Myslim, ze aj ABB nieco cierne robi, ale uz si nepamatam ... ale je naozaj celkom pravda, ze ciernych matnych pristrojov je na trhu nedostatok...


Mego
- ak ti mozem poradit, tak nabuduce nikdy nekupuj presny pocet kusov, ale kup o par naviac ... pre taketo pripady. ked si uz v takej situacii, skor by som siel smerom takym, ze vyberiem zasuvku z nejakeho miesta kde ju nevidno (za kuchynskou linkou,..) a tam supnem nejaku inu, ktoru kupim v obchode namiesto nej. Nehovorim, ze ked to co chces urobit urobis dobre, tak to nemoze byt bezpecne a funkcne, ale zbytocne si robis zdlhave problemy a nakoniec, ked vznikde z toho problem, tak budes vinny len ty + pri tom stracas kopec casu...pritom zasuvka je takaa lacna...
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Merak » 03 Sep 2017, 22:50

djwiktor napísal:Niko som montoval sefovi cely byt - nikdy viacej!! a o tom ze maju dvojzasuvku, o ktorej ani len zastupca Niko na slovensku netusi.. a je takmer nezohnatelna, radsej pomlcim. Inak vsetko takmer na objednavku. Zasuvky sa od nich este montuju dobre, ale s vypinacmi je utrpenie.
Vec da má tak, že Niko je západná značka, a dvojzásuvky sú východoeurópsky výmysel, a je teda len na výrobcovi, či bude takéto veci podporovať vo všetkých svojích radoch, typoch, farbách.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Mego » 03 Sep 2017, 23:21

Merak napísal:Mego: skúšal si Niko Intense s farbou anthracite?
Antracit je antracit a čierna je čierna. Bohužiaľ sú to dve rozdielne farby. Navyše, keď iba glupy rámik stojí 3.58€, nechcem si predstaviť, koľko stojí taký striedavý dvojvypínač?

Asi to urobím tak, že zásuvku, ktorú nevidieť, nahradím nejakou zákernou asforou. Bude mi síce z toho krvácať srdce, ale je to zrejme najlepšie riešenie...
Mne z takýchto vecí krváca srdce, hoci nemajú vplyv na funkčnosť a v konečnom dôsledku ani na kozmetický pohľad. Ale mňa to škrie vo vnútri. Rovnako, ako keď niekto robí vodu a nemá červenú záslepku, tak zaslepí modrou aj horúcu vodu. Ja bych ruky dolamal :D
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa bobo87 » 03 Sep 2017, 23:29

Tak ty nesetris, ale stve ta hlavne ta farba. A to, ze si kupil polsky smejd, co sa rozpadava uz pri montazi je uplne vedlajsie, gratulujem. :lol:
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Sep 2017, 23:34

Nie som zástancom pajkovania zasuviek, ale môže tu niekto vysvetliť prečo nepajkovat?
Ja mám rád odpovede typu "Nerob to, lebo.... (vysvetlenie prečo).

Zatiaľ tu každý písal iba to že nepajkuj to.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Merak » 04 Sep 2017, 00:09

Lebo kontakty v zásuvke sú najideálnejší spoj na prehrievanie, a cín sa ti začína taviť už aj pri nízkych teplotách, nehovoriac o tom, že kým by nahrial kontakt v zásuvke a medený pevný vodič, aby tam dobre chytil cín, tak dôjde k poškodeniu izolácie vodiča a k poškodeniu samotnej zásuvky, lebo určite takýto šmejd nebude mať keramické lôžko.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Sep 2017, 04:45

Diki za vysvetlenie.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Sep 2017, 07:49

Dalsia vec, zasuvka je vec, ktoru casto pouzivas a cin sa zvykne pri mikropohyboch polamat a odlupnut. max. by som zapajkoval niekde v krabici, kde ten spoj sa nehybe, ale neviem, ci by mi to moje ruky dovolili urobit. Proste, co sa tyka mna, tak elektroinstalacia a voda musi byt na 100%.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Mego » 04 Sep 2017, 23:00

Ešte dobre, že plyn nemusí... ;)
Snažil som sa vzkriesiť jednu zásuvku a prerezať ten závit. Ten pliešok, čo zospodu pritláča kábel, je totálna sračka z hliníka, približne hrúbky alobalu. Takže je jasné, že sa to hneď prekrúti. Ale zaujímavé je, že takéto sračkové sú len dvojzásuvky, jednozásuvky sú v phoode, tam môžem doťahovať momentom akým chcem.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Sep 2017, 23:55

Mego napísal: Asi to urobím tak, že zásuvku, ktorú nevidieť, nahradím nejakou zákernou asforou. Bude mi síce z toho krvácať srdce, ale je to zrejme najlepšie riešenie...
Pozri sa, Ty si silná osobnosť, keď Ti nekrvácalo srdce pri zakladaní prekladu 5cm z každej strany, nejaká zásuvka Ťa predsa nevyvedie z miery :mrgreen:

Nabudúce si kúp rezervu, najmä ak si to dovliekol až z Poľska, tam sa predsa tak ľahko nedostaneš (teda dostaneš sa ľahko, ale kto by sa trepal 400km kvôli jednej zásuvke?). To sú zákony schválnosti, ja mám pokúpené aj rezervné a sviňa ani jedna ešte nepustila. Keby som rezervu nemal, tak s utrhnú. Murphyho zákony sú proste dokonalé.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Spajkovat 230V?

Príspevok od používateľa Mego » 05 Sep 2017, 07:35

Preklad bol 9,5 cm fyi :-)
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok