kompenzacia poklesu napetia v sieti

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: kompenzacia poklesu napetia v sieti

Príspevok od používateľa marioo » 19 Sep 2017, 21:32

ONLINE SMART UPS... ale to je to najdrahšie riešenie...
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: kompenzacia poklesu napetia v sieti

Príspevok od používateľa djwiktor » 19 Sep 2017, 21:50

ano ONLINE UPS by bola riesenie... ALE.... preco by som ja mal investovat a minat svoje vlastne peniaze na to, aby som kompenzoval to, za co si platim ? Je predsa STN , ktora hovori o kvalite siete, a na tej STN si zaklada aj zmluva a vsetky haluze od distribucky... No nic, uz som sa bavil osobne u nich na pobocke s vysledkom takym, ze im budem naozaj kazdy vikend volat na poruchovku !! Vecsiu aroganciu a mamvp**izmus om este nezazil, ako ked som bol tam.

Takze maju to mat ako chcu oni - kedze zo zakona musia kazdu poruchu nahlasenu presetrit, tak uvidim ako ich bude bavit minat peniaze na vyjazdy poruchovky, ktora nieco stoji.

Je mozne, ze to asi aj posuniem dalej ako podnet a staznost, len netusim kam, ci na SOI, alebo kam.. To este musim prezistit.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: kompenzacia poklesu napetia v sieti

Príspevok od používateľa rudko » 19 Sep 2017, 22:37

djwiktor s kym mas zmluvu o odbere elektrickej energie? to je tvoj primarny bod kontaktu a jediny subjekt s ktorym ty mas riesit reklamacie. ak mas napriklad zmluvu o odbere zo zse (sse, vse...), prides k nim na pobocku, alebo zavolas alebo napises mail a podas reklamaciu, ktoru su oni podla zakona a aj podla ich reklamacneho poriadku povinny vyriesit do 30 dni. ak ju nevyriesia podas u nich staznost a rovno pises na SOI, ktora je zase povinna toto riesit. ver tomu ze oni uz distribucku do riti kopat budu kym sa to nevyriesi. oni ta dokonca ani nemozu odbit aby si si to riesi s distribuckou sam, nakolko ty mas zmluvny vztah s nimi, a iba s nimi....
ak budes mat od podpisany reklamacny protokol ktory bude "expirovany" a problem nebude vyrieseny tak si dokonca mozes narokovat vsetky vzniknute naklady a skody (znicena elektronika, cestovne naklady ...)

ja som mal napriklad problem s tym ze som kupil byt vnovostavbe a po istom case som zistil ze cislo elektromeru ktore mam na zmluve nie je moj elektromer lebo boli nejkako do kriza pozapajane byty. riesil som to osobne v kancelarii zse kde sa ma snazili odbyt s tym ze to je vec distribucky a mam to riesit tam. tak som im ukazal zmluvu podpisanu s nimi a pochopili ze ma nemozu odpalkovat tymto sposobom. podal som reklamaciu, ktoru do 30dni nevyriesili, podal som druhu ktoru tiez nevyriesili, tak som prisiel na pobocku znovu a pani si ma pamatala lebo som tam narobil celkom bordel. tak sa so sikorym usmevom pytala ze ci uz je vsetko v poriadku. povedal som jej ze nie, ze este sa mi ani nevyjadrili k reklamacii. hned som zacal riesit staznost na porusenie ich vlastnych reklamacnych podmienok s tym ze veducej pobocky som dal do ruk kopiu listu ktory uz som poslal na SOI. pozerala na mna ako "zensky pohlavny organ" a zacala byt oprskla ze co som hned taky agresivny. tak som jej povedal ze este mam na stole druhy taky podobny kedze mi uz medzicasom (vec sa tahala tri mesiace) poslali vyuctovaciu fakturu so zlym odpoctom a nedoplatkom asi 600eur kedze sused ma elektricke kurenie. v tom sklapla a povedala ze to budu urgovat na najvyssich miestach. za tri dni prisiel pan z distribucky, prezistil ako su zapojene elektromery a o dalsie dva dni bola reklamacia vybavena aj s novou vyuctovacou fakturou

takze viem ze takyto postup funguje :-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: kompenzacia poklesu napetia v sieti

Príspevok od používateľa djwiktor » 19 Sep 2017, 22:42

Super diky moc :) Budem ich tam teda s tym kopat do prdele :)
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: kompenzacia poklesu napetia v sieti

Príspevok od používateľa Merak » 20 Sep 2017, 08:36

STN EN 50160
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: kompenzacia poklesu napetia v sieti

Príspevok od používateľa Merak » 20 Sep 2017, 08:58

djwiktor napísal: Ak to vezmem len tak z okraja, pri pouziti bezneho vzorca pri zosikoch sa bezne dava na kazdy 1A odberu 2000uF ( ako take rule of thumb).
Pre bezny odber by mi to potom vychadzalo pre 10A na svetlo 20000uF/450V

Ak by som cerpal odtialto : http://www.dmaster.wz.cz/postupy/filtr/filtr.htm tak priblizne by mi to potom vyslo 3500uF na 10A a pokles max 10%.

Nenapada niekoho teoreticky ako to teda vypocitat spravne ? ( priznavam, zo skoly som uz velmi dlho vonku)

Chcel by som redukciu poklesu max 10%. Iba pomocou kondenzaotra na AC, odber max 10A. Pripadne sa rovno spytam , je toto vobec v teoretickej rovine mozne ?
Vieš si predstaviť, aký obrovský AC kondenzátor by ti vznikol? Asi ako skriňa.
A energetici by ti tiež poďakovali, by si im takú jalovinu vygeneroval do siete, že by ťa hneď prišli odpojiť.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok