Pokial radiť laikovi.

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

alois

Re: Pokial radiť laikovi.

Príspevok od používateľa alois » 23 Okt 2017, 15:44

Merak: preto som napísal aj toto: "...., tak preberáš za neho zodpovednosť...."

Drakoush: .....certifikát nemá žiadnu platnosť v zmysle zákona a na nič ma neoprávňuje...... beriem v zmysle zákona, ale ak sa uchádzaš o špecializované pracovné miesto, predloženie certifikátu má vyžšiu váhu ako povedať, že už som to robil.... aj keď zopakujem čo som už napísal, že papier neznamená mať reálne schopnosti.


Ale sme ďaleko od otázky a témy.
Laik sa nemá čo hrabať v elektrických prístrojoch a rozvodoch pod napätím a už vôbec nie bez dozoru.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pokial radiť laikovi.

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Okt 2017, 15:51

:D A už chýba iba odštartovať súťaž, - - Kto rýchlejšie zje polievku a menej rozleje. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Pokial radiť laikovi.

Príspevok od používateľa Marek1975 » 23 Okt 2017, 15:57

alois, reagujem na teba a plne s tvojim prispevkom suhlasim
Laik sa nemá čo hrabať v elektrických prístrojoch a rozvodoch pod napätím a už vôbec nie bez dozoru.
ked sa to tak da povedat a je tomu pravda, som tak isto laikom - a nehambim sa za to, nemam papiere, ale mam aspon ake take teoreticke a rokmi aj prakticke skusenosti, co neviem do toho sa nevrtam a jak bolo spomenute vyssie, tak aj u mna je samostudium zakladom, kazdy z nas pozna metodu "pokus a omyl" a o tom to cele je, ale vo vsetkom pritom dbam na bezpecnost - jak na svoju - nakolko sa nemienim nechat zahlusit svojou chybou, tak aj ostatnych. Ale mam uz ake take dlhorocne skusenosti a viem co si mozem a co nemozem dovolit.

Preto aj ja zastavam nazor, ze vymena ziarovky z nikoho nerobi elektrikara, mna ucil otec, ktory je elektrikar - co som pochytil, to mi z hlavy nik neukradne a co neviem, to sa naucim.

Takze skusajte a "bastlite" ale majte na pameti, ze zivot mate len jeden a rovnako aj vasi blizky :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2441
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Pokial radiť laikovi.

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Okt 2017, 16:01

Drakoush napísal:Hľadať informácie nás učili až na vysokej škole. Presne tak. A to je škoda, pretože toto by mali učiť na strednej, lenže tam dávali prednosť telocviku a svetovej literatúre, referáty sa robili formou wikipédia...
Moja reč, tá literatúra (a aj kopa iných predmetov) je úplne zbytočné učivo na SŠ, aspoň teda na odborných a priemyslovkách, gramatika tým pádom nula bodov lebo u nás bolo cca 80% hodín venovaných literatúre a potom ľudia nevedia písať.. No to už je dosť veľký offtopic takže asi to aj ukončím lebo tak či tak s tým nespravíme nič... :pain:
0

Lukino55555
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 Aug 2017, 16:10
Vek: 28

Re: Pokial radiť laikovi.

Príspevok od používateľa Lukino55555 » 23 Okt 2017, 16:57

Jirka84 napísal:
Lukino55555 napísal:Čo si myslíte? Ako ďaleko možno zájsť pri radení laikovi ako vykonať prácu na ez? Čo je ešte v pohode, a čo už za?
Lukino,
od narození postupně dostáváš rady (školení) , co smíš a nesmíš. Dokonce první opravdové bezpešnostní předpisy (poučení) dostaneš hlavně od svých rodičů, kteří za Tebe odpovídají před zákonem. VPři nástupu do zaměstnání podepisuješ "pravidla firmy" atd atd. Jako lajk si máš přečíst před prvním použitím elektrospotřebiče Návod k použití a zase atd atd. Nevidím teda důvod, proš stále chtít zasahovat do jakéhokoliv zařízení bez patřičných teoretických informací - vše je na vlastní zodpovědnosti vůči sobě samému.
Jirko ja zasahovať do elektrických zariadení môžem nakolko som osoba spôsobilá s vyššou kvalifikáciou.
0

Napísať odpoveď