Staré rozvody v byte

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Staré rozvody v byte

Príspevok od používateľa Feneon » 30 Jan 2018, 13:25

Tak tu asi máme tvrdší betón. Tiež používam Hilti a sú to galeje. Diamantové kotúče 20-40€ do 230ky flexky prehriate po 5 metroch. Neviem čo môže mať kto proti sadraču.... Dobrý majster vie natiahnuť Rifino Top bez nutnosti brúsenia. Oprava po poškodení je banálna záležitosť a v najhoršom prípade ja vždy možné ho nasieťkovať a natiahnuť štuk. Mnoho bytov má nenormálne krivé steny + dilatačné praskliny, to všetko sa dá sadráčom vykryť.
Každý má svoj názor, nemá zmysel tlačiť druhým kaleráby do hlavy. Nech si každý sám rozhodne pre a proti.
0

skapo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 08 Jan 2016, 10:03
Vek: 56

Re: Staré rozvody v byte

Príspevok od používateľa skapo » 30 Jan 2018, 14:01

Aj ja som pred veľa-veľa rokmi prerábal byt v paneláku a radšej ako drážkovanie do stien som zvolil potiahnutie horizontálnych rozvodov v podlahe - predsa len do poteru to veľkou zbíjačkou v mieste veľa káblov, resp bežnou drážkovačkou (mal som Makitu so 115mm kotúčmi) tam kde išlo málo káblov celkom išlo. Na zvislé trasy som sa snažil využiť v paneloch predpripravené priehlbiny pre vedenie káblov a kde neboli, tak nabehla ručná práca - buď odvŕtať, alebo vydrážkovať. Výsledok je celý byt v medi a už takmer dvadsať rokov bezproblémovo fungujúca elektrika.
0
Kto sa hraje, ten nehnevá!

tadejasko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 28 Jan 2018, 18:23

Re: Staré rozvody v byte

Príspevok od používateľa tadejasko » 30 Jan 2018, 14:09

Ako tak pozeram, tak si Vas vsetkych objednam a pridete mi pomoct to spravit kvalitne a bezbordelovo :D :D :D
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Staré rozvody v byte

Príspevok od používateľa Jerry19 » 30 Jan 2018, 17:07

Drazkovackou sa to celkom da... Ked neni drazkovacka da sa aj flexkou a treba si aspon dva kotuce pripravit na ten trojizbak, jeden sa znici urcite minimalne... Priklepku som si kupil ked som prerabal makitu za cca 150 a dostavala tam riadne zabrat, no stale funguje bez problemov... Cakal som ze maximalne prezije tu jednu prerabku a skonci... No vobec nic jej neni... A to fakt dostavala zabrat, sekal som s nou, omietku som s nou celu dal dole atd... Kazdopadne potrebuje clovek minimalne slusnu flexu a kotuce na beton a zbijacie kladivo nie nejaku blbost s rapkacikovym priklepom...

J som mal po odstraneni starej omietky take krive tie panely/steny, ze hore bola stena o 6cm inde ako dole, resp nie krive, panely su relativne dobre a rovne, ale su krivo polozene, tak to som sa rozhodol ze kaslem na to, ze to nevyrovnavam, ze to zrovnam len sietkou a lepidlom do stratena, nebudem o 6cm plus hrubka kartonu a lepidla pod nimzmensovat miestnost z kazdej strany a pridavat kopec materialu na steny... Kupelna bola ina sranda, ked dole je pod obkladom 4mm lepidla a hore 4cm aby bol v rovine...
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Staré rozvody v byte

Príspevok od používateľa Patriky » 30 Jan 2018, 20:58

Jerry19 napísal:
Rudko: ano pisal som ze neni tam vsetko, chranic som tam daval len do kupelne, a neni v zozname. Do kuchyne zalezi co vsetko chces dat, 3 zasuvkove mozu uplne do kuchyne stacit. Ja napr nemam v kuchyni umyvacku (spravil som nejake stavebne upravy a zvacsil som kuchynu, ale aj tak ja tam na to ani nemam miesto a ak by som to nezvacsil tak uz vobec nie). A pokial das na jeden zasuvkovy max 10 zasuviek co ti norma umoznuje tak kolko chces v trojizbaku spravit zasuvkovych obvodov ? chces na kazdu zasuvku zvlast istic alebo co ? Ja mam v dvoch izbach spolu 8 zasuviek plus jedn an achodbe a jedna je v dlasej izbe presne oproti na druhej strane steny to mas desat zasuviek na jeden istic a mas poriesene dve a pol izby co sa zasuviek tyka, dalsie veci kuplena a kuchyna a ano 5 zasuvkovych okruhov plus jeden v kupelni ide cez chranic kombinovany s isticom... Bez problemov...
Neni to podla normy, na kazdu zasuvku ma byt chranic. Takze kupelna- prudovy chranic s isticom na kupelnu. Ok dalej v kupelni ma byt aj svetlo cez chranic. A v izbach dat treba chranic na zasuvky. Cize ked das jeden chranic na istice, vypadne chranic nepojde nic. Ked das chranic s isticom potrebujes zasa skrinu ako krava a vyjde to draho. Cize ja to robim tak, ze dam 2 chranice jeden na kupelnu + kuchynu a druhy na ostatne izby. Aj ked neni mycka spravim predpripravu. Pracka + zas nad umyvadlom jeden istic, mycka druhy, truba treti, nad linkou stvrty, chladnicka + mikro piaty. Obyvacka siesty, izba siedmy. 2 svetelne to je chodba wc kupelna, kuchyna a ostatne druhy. To je 9 modulov, 2 chranice to je jedenast. Vypinac hlavny 1 modul, zvoncek 13 takze 18 modulovy rozbadzac pohoda.
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok