Správny výber stykaču pre nočný prúd

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Správny výber stykaču pre nočný prúd

Príspevok od používateľa Jirka84 » 17 Dec 2020, 19:20

Goyr napísal:
08 Dec 2020, 15:21
Hladal som lacne riesenie a nakoniec aby to malo asi zmysel financny, tak sa mi oplati dat casove rele na DIN.

Jirko-to by som musel kupit obe zariadenia? Teda to co vysiela od elektromeru + HDO spínač levného proudu na DIN lištu? Ci to za 1610czk uz robi celu ? Teda jedene vysielac + 7x spinac...podla poctu zariadeni.

Ano stranku o casoch som pozeral,ale nebolo mi jasne z mojho elektromeru ktore he HDO cislo$ tak som si zavolal na ZSE,ci mi vedia povedat na zaklade odberneho miesta vysoku a nizku tarifu...ano vedia,ale potrebuju hdo :)

Posielam foto elektromeru...pripadne viete ktore to maju byt tie 3 cisla?
Omlouvám se za pozdní odpověď, měl jsem trochu "súrnejší" záležitosti.
Nicméně přiznávám se, že s tímto modelem elelktroměru jsem zatím neměl čest se obeznámit. Jsem už mimo procovní proces.
Pokud jde o to , jestli je ten kód tarifu "149" ( https://www.zsdis.sk/Uvod/Online-sluzby ... ify#Krok-2 ), pak jde o základní sazbu pro bojlery "D3ů. Mělo by to být uvedené ve Smlouvě s dodavatelem elektřiny.
Co se týká "bezdrátového" přenosu signálu VT/NT, pak mnou uvedené přístroje (můžeš si vybrat ale principiálně i jiné "wifi") musí být "do páru" = vysílač 1x/+ přijímač podle počtu samostatných rozvodnic (7x) = jak jsi uvedl. Nevím ale dosah vysílaného signálu případně citlivosti přijímačů. Příchodem signálu NT = N vodiče se sepnou v přijímačích příslušné blokované (vypnuté stykače) kabely daných spotřebičů. Je veliká chyba, že se nikdo nezamýšlel při montáži silových kabelů k jednotlivým rozvodnicím nad rezervou kabelů pro klasický signál (HDO).
PS1 Hledal jsem marně výkresovou část podmínek ( https://www.zsdis.sk ) nenašel jsem, budeš se muset teda obrátit přímo na danou prováděcí firmu .

PS2 pro:
zero1711 napísal:
08 Dec 2020, 18:55
Ja by som sa len chcel opýtať k téme, nedávno mi elektrikár tvrdil, že "po novom" už elektromer počas vysokého tarifu spína fázu ktorú stačí priviesť na cievku prepínacieho relé ktoré potom odpája "N" vodič z cievok stykačov pripojených na dané relé.
Může Ti doložit z Připojovacích podmínek" potřebnou dokumentaci, jako příklad dávám níže já od ČEZ distribuce? Ptám se proto, že 2tarifní elektroměr "míval" vždy kontakt - viz příklad zapojení:
Prílohy
Bez názvu1.png
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

zero1711
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Sep 2020, 08:56

Re: Správny výber stykaču pre nočný prúd

Príspevok od používateľa zero1711 » 20 Dec 2020, 21:38

V pripojovacích podmienkach nič také nie je. Každopádne vypýtal som si revíznu správu a tam som našiel čo som potreboval. Podľa toho čo je v schéme, HDO síce spína N vodič, ale ten ovláda iba externé relé (umiestnené v plombovanej časti ER) ktoré spína L vodič. Už mi je to jasné, aj keď výhoda toho externého relé na spínanie L vodiča mi uniká, na tej tvojej schéme mi to pripadá jednoduchšie.
5.strana.JPG
0
Naposledy upravil/-a zero1711 v 20 Dec 2020, 22:21, upravené celkom 1 krát.

martin15
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 15:04
Bydlisko: PN
Vek: 26

Re: Správny výber stykaču pre nočný prúd

Príspevok od používateľa martin15 » 20 Dec 2020, 22:08

Zdravím, podľa predpisov vydaných ZSD je možné ovládanie stýkača iba vodičom N, tak ako je uvedené v priloženom linku. file:///C:/Users/ew/Downloads/ZSD_Pravidla_pre_prevadzkovanie_a_montaz_merania_1807.pdf
0

zero1711
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Sep 2020, 08:56

Re: Správny výber stykaču pre nočný prúd

Príspevok od používateľa zero1711 » 20 Dec 2020, 22:28

To čo si sem pridal nie je link, vyzerá to skôr ako umiestnenie pdf súboru v tvojom PC pravdepodobne ti ten súbor nepridalo ako prílohu, ale nič také ako píšeš som v podmienkach pripojenia SSE nenašiel.
0

martin15
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 15:04
Bydlisko: PN
Vek: 26

Re: Správny výber stykaču pre nočný prúd

Príspevok od používateľa martin15 » 20 Dec 2020, 22:39

Ospravedlňujem sa, ale potom som sa opravil a pridal link na aktuálny súbor od ZSD. A do akej distribučnej oblasti spadáte som nevedel. :(
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok