problem s pc (emi, rfi, harmonicke?) POPROSIM LOCK

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa technikus110 » 09 Jan 2021, 10:26

Dr. Martin:
Z kamier viem, ľudské oko nevníma viac ako 18fps, preto klasika 20fps je dostačujúca na plynulý náhľad. Rýchlejšia zmena je iba optická ostrosť pre obraz, hlavne v spomalenom prehrávaní. Nie v reálnom čase. To je tá istá sprostosť, ako keď mi niekto povie, že mám "bedne do 23kHz", chcem dobre počuť výšky. A pri 18kHz je hluchý ako starý pes....


Len ak sa niekto opýta a zároveň už má riešenie aj s odpoveďou, tak je zbytočné hovoriť o tom, čo treba.
1. zoberiem PC k susedom a tam majú inú fázu ako ja
2. hodím PC na silnú sínusovú UPSku a otestujem to doma

až potom bádam.
0

f1ndus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Jan 2021, 23:20

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa f1ndus » 09 Jan 2021, 10:54

Obrázok

zaújma ma či to nemože sposobovať tento stlp vzdialený cca 20metrov od mojho domu.
Samozrejme chcem vyskúšať aj inú fázu v dome lenže na to budem potrebovať odbornú pomoc a tak isto neviem ako moc to je náročné. pretože momentalne som vo fáze kde je práčka a ostatné taketo blbosti, ktore to možu rušiť.
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa OHAJ » 09 Jan 2021, 11:16

agn napísal:
08 Jan 2021, 22:51
Znie to neuveritelne ale je to tak. Rovnaky pc moze na dvoch rozdielnych miestach podavat uplne ine vysledky. Kazdopadne dakujem za snahu mi / nam hracom pomoct :agree:
S týmto výnimočne s Tebou súhlasím, ale na to sú tiež min. 2 možnosti:
1.) ZARUŠENÁ SIEŤ ako vyššie harmonické, zvody alebo výskyt oblúka v elektrickej inštalácii;
2.) PARAMETRE INTERNETU ako ping, agregácia, rýchlosť sťahovania DL / nahrávania UL, FUP, limit prenosovej rýchlosti, druh siete.
K druhému bodu si sa AGN doteraz nevyjadril, nemysli si, že ak máš LAN kábel rušenie nemôže prísť do compu i cezeň ... máš ho uzemnený, alebo iba klasické stočené farebné dvojlinky bez tienenia ?
Obrázok
0

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa agn » 09 Jan 2021, 12:53

Pouzivam kabel typi stp , takze je tienený. Od obyvacky prechadza cez kuchynu kde je v tesnej blizkosti chladnicky az do mojej izby
0

zero1711
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Sep 2020, 08:56

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa zero1711 » 09 Jan 2021, 12:58

STP je široký pojem...to môže byť: S/UTP, SF/UTP, U/FTP, S/FTP
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa technikus110 » 09 Jan 2021, 13:29

????stp , takze je tienený. ???? to myslíš vážne
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa OHAJ » 09 Jan 2021, 14:24

Len či aj má vzadu konektor STP s kovovým tienením terminálu :ignore:
aby nebol schopný napísať aký má PING a opísať info z kábla ...
Máš to nakrimpované podľa T-568B alebo T-568A ?
Obrázok
PS: tie drôtiky nestačí len zapojiť v rovnakom poradí na jednej a na druhej strane aby to fungovalo dobre, musia byť skrútené TX+/TX-, tak isto RX+/RX-, polopate povedané ak tade ide prúd so šialene vysokou frekvenciou, tak takýto pár nevyžaruje elektromagnetické pole a to platí i cez preniknuté rušenie, ktoré sa tým skrútencom potlačí na minimum. Na krátke vzdialenosti do pár metrov internet pretlačíš i dofušovaným káblom UTP LAN káblom bez tienenia, ale na desiatkach metroch uvidíš ten LOST rate :!:
Btw.: či Ty náhodou nechceš mať rýchlosť signálu vyššiu ako 300km/msec. :lol:
0

malannim
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08 Jan 2021, 22:13

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa malannim » 09 Jan 2021, 14:48

1.) ZARUŠENÁ SIEŤ ako vyššie harmonické, zvody alebo výskyt oblúka v elektrickej inštalácii;
sme skorej zato lebo aj žiarovky ktore menime vyhoria viacmenej hned všetky procesory matične dosky zariadenia ktore funguju na taky sposob su prehriate router taktiež nabijačky na telefony nootebook televizia v časti kde ma procesor taktiež prehriata predlžovačka z prepetovkou vyhorena z nejakeho dovodu žiadny vypadok nebol ani nič za posledne roky proste cele zle to tu je
čo sa pre tie vyššie harmonicke da robit v našich pripadoch na koho sa mame obratit a s čim ?
aj frekvencia si v niektorych zastrčkach robi divne veci
https://www.youtube.com/watch?v=7zAc_6f ... e=youtu.be
0

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa agn » 09 Jan 2021, 15:01

Ano , mam 15 metrov uz hotoveho kablu. LAN - cat7 stp. STP Cabling is twisted-pair cabling with additional shielding to reduce crosstalk and other forms of electromagnetic interference (EMI). Shielded Twisted-pair Cable. The outer insulating jacket contains an inner braided copper mesh to shield the pairs of twisted cables, which themselves are wrapped in foil. Momentalne som v práci takze nemam moznost ti hodit screen a ani to robit nebudem. Mám stabilný 300 megabyt ktorý je skoro nonstop na tristovke , maximálme mozno cez den ked je velky traffic ale to je je tak nepatrné ze mozno miest 300 mam 296. Upload detto , stabilnych 40. Ak je kvalitný server tak skoro stále mi ide download na plnú rýchlosy co je cca 38mb/s. Ok pobedzme ze emi alebo emf sa tohto problému netýka, co iné by mohlo sposobovat takúto patáliu. Ten výskyt oblúka znie celkom zaujmavo :D
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa OHAJ » 09 Jan 2021, 16:17

bod 1) vyššie harmonické alebo výskyt oblúka v elektrickej inštalácii - odhalenie sa dá cez ARC rozšírenie k ističu, napr.AFDD (drahé, ale uchráni pred požiarom):
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 09 Jan 2021, 16:18

malinnin ale takto sa rozsahy neprepínajú ten merák môže byť dávno po smrti, ak to nemá ošetrené.
agn už ti to písali viacerý, ale zhrniem ti to lebo je to tu roztrúsené.
Zle dotiahnutý spoj a iskrí to tam, niekto má na rovnakej fáze zapojený zdroj rušenia čínsky adaptér, nejakú nabíjačku apod., móže to ísť vzduchom nejaký šmejdský router, vysielač na streche, sused rádioamatér aj keď to je nepravdepodobné lebo nonstop by nevysielal nikto, možno výťah ak použili nejaký nekvalitný frekvenčný menič, no proste možností je vela.

Môžte sa obrátiť na normálneho elektrikára ktorý vám preventívne dotiahne všetky svorky skrutky spoje , ale ak to nieje tým oblúkom tak to nepomôže alebo na niekoho kto má analyzátor siete a ten by to zmeral.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa technikus110 » 09 Jan 2021, 16:39

malannim: ....aj frekvencia si v niektorych zastrčkach robi divne veci....

Prosím toto vysvetli. Európska sieť je prepojená a synchronizovaná. Áno, môžu tam byť odchýlky v desatinách Hz, ale..... Nie je možné, aby si mal na danej fáze v jednom objekte rôznu frekvenciu siete.

malannim: .....za posledne roky proste cele zle to tu je
čo sa pre tie vyššie harmonicke da robit v našich pripadoch na koho sa mame obratit a s čim ?...
A zase to isté. Žiadaš o pomoc a radu, ale si nevypíšeš aspoň okres kde bývaš! Lebo "to tu" nikto v mape nenašiel. Takže sa ťa dá poslať iba jedným smerom a to "lampáreň SK".

Ten YouTube príspevok, uvedomuje si tu niekto, že pri prepnutí rozsahu z AC napätia na meranie odporu v podstate dal svorky do skratu a následne aj pre prepiskanie spojitosti??? Ak by ten merák bol O.K., tak už máš obhoreté prsty!!!


agn: a aký máš switch, že ideš Cat7 káblom? Čo s tou hrubou klobásou chceš dosiahnuť? Máš aspoň 1GB rúter?
0
Naposledy upravil/-a technikus110 v 09 Jan 2021, 17:08, upravené celkom 1 krát.

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa agn » 09 Jan 2021, 16:58

Ked som staval poslednú zostavu kúpil som aj nový kabel pretoze som chcel mat istotu ze internet to nerobí. Dal som tam overkill a neriesil som. Switch nepouzivam, mám router od operátora a to je vše.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa technikus110 » 09 Jan 2021, 17:12

takže ešte raz ako v škôlke:
agn:
Máš aspoň 1GB rúter? (optika v byte, koax, či niečo iné?)

Skús dať výsledky z toho testu: https://cdn.novabench.com/novabench.msi
0

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa agn » 09 Jan 2021, 18:49

Takze este raz technikus, nebudem si stahovat ziadny benchmark uz. Benchmarkov som robil az az, cpuid-z , prime95 8 hodin pustený, memtest 12 hodinový test, disky vyskusane , internet ide na 100 %, dokonca aj vetvy na zdroji 3.3v ,5v a 12v ukazuju "optimalne hodnoty", teploty v poriadku ziadny throtling sa u mna nedeje, vlastnim najsilnejsi vzduchovy chladic na trhu. problem pretrvava aj pri odpojenom kabli, net je optický router ano je to 1 gigabytový router ale vy ste moje prispevky asi necitali alebo len nechcete pracovat z verziou ze tam je priamy suvis s elektrikou. Ako som spominal , pc u kamarata fungoval bez problemovo tak isto ako som vcera pisal na inej zasuvke ( v obyvacke) to islo o nieco responzivnejsie ale nie na 100 % tak jak to má isť to za tie roky citím.
0

f1ndus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Jan 2021, 23:20

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa f1ndus » 09 Jan 2021, 22:16

spýtam sa vás trošku inak majstri, možno je to ťážké takto teoreticky nad tým polemizovať , dajme tomu že chcem zavolať elektrikára k nám domov, ako mu priblížiť tento problém alebo ako ho možno nasmerovať k niečomu čo treba skontrolovat resp. opraviť? aby sme boli čo najbližšie k príčine, lebo už tu bolo toho viac a myslím si že je to len chodenie okolo horúcej kaše. Dnes som mal dokonca nápad napísať Tonymu Starkovi z avengers, tak určite ma chápete ako moc bezradne na tom som. =)
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa OHAJ » 09 Jan 2021, 23:54

Revízni technici, ktorí vykonávajú odborné obhliadky a skúšky elektrických zariadení (revízie)
majú špecializované meracie prístroje na zmeranie izolačného odporu alebo tzv. impedančnej slučky - meria celkový odpor celého zásuvkového obvodu – od samotných zásuviek cez rozvádzače až po trafostanicu - dokážu tak odhaliť prípadný prechodový odpor na uvoľnených svorkách v zásuvkách, rozbočovacích krabiciach i rozvádzačoch.
Obrázok
V prípade, že elektroinštalácia bude OK (máš hliník alebo meď v zásuvkách?), treba preveriť či niesú blúdivé prúdy v tieniacich vedeniach. Tieto vysokofrekvenčné prúdy neprechádzajú cestou najmenšieho ohmického odporu, ale tečú cestou najmenšej impedancie. Základným prístrojom pre meranie prúdov v tienení sú kliešte EMCheck® LSMZ I:
obrázok.png
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa technikus110 » 10 Jan 2021, 04:48

Takže sa vrátim na môj prvý príspevok, kde som si dovolil napísať toto:
Bez analyzátoru siete nezistíš, čo a kde sa vlastne deje.
Len k tomu ešte dodám, že to nie je bežná výbava radového elektrikára a ani revizáka.

Až potom má zmysel investovať do filtru siete, ktorý by mal byť ladený na pásmo rušenia.

Do siete ti môže ísť rušenie:
1. diaľkový odpočtový signál (iba v obmedzenom čase)
2. každý kotol, ktorý má riadené obehové čerpadlo frekvenčným meničom
3. fotovoltické meniče testujúce pravidelne kvalitu a stav siete (obmedzený čas - ich dodávka do siete, noc nie)
4. meniče/stmievače LED osvetlenia
5. impulzné napájacie zdroje všetkého druhu

a 100 ďaľších možností.
0

Igor956
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 24 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 67
Kontaktovať používateľa:

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa Igor956 » 10 Jan 2021, 10:22

Myslím si že mu ťažko poradiť keď nie je schopný ani namerať reálne čo má v zásuvke ...
Už 3 strany pokračovania a zatiaľ sme sa k ničomu nedostali. Takému ťažko pomôcť.
0

JohnnyKos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Júl 2008, 00:00

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa JohnnyKos » 10 Jan 2021, 11:19

Nechcem vam velmi kecat do plodnej debaty, ale na vyriesenie problemu treba vzdy najprv zistit co je problem. Ja viem, ze viac krat padlo, ze je to elektrina. Ale viete mi niekto vysvetlit co sa vlastne deje ked je "zarusena elektrina"? Myslim exaktne. Nestiha grafika vtedy, alebo klavesnica neposiela stlacenia? Pripadne monitor nezobrazuje kazdy frame?

A dalsia uloha je podla mna vytvorit na to minimalny test. Teda ked sa to podarilo lokalizovat ako pises:
"
Ako som spominal , pc u kamarata fungoval bez problemovo tak isto ako som vcera pisal na inej zasuvke ( v obyvacke) to islo o nieco responzivnejsie ale nie na 100 % tak jak to má isť to za tie roky citím.
"
Tak by nemal byt problem to odchytit. Postupne prepajat jednotlive casti 1) input - klavesnica; 2) PC - vypoctova jednotka; 3) monitor - zobrazovacia jednotka. Pripadne ich kombinacie. A urcite by som to osekal na nutne minimum. Odpojit vsetky ostatne kable z PC. Nechat len klavesnicu, zdroj a monitor.

Zatial asi tolko, ak nie je lokalizovany problem, tak je podla mna cela diskusia zbytocna.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok