Zalozny zdroj pre dom

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Goyr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 28 Okt 2020, 04:48
Bydlisko: Bratislava

Zalozny zdroj pre dom

Príspevok od používateľa Goyr » 10 Jan 2021, 20:27

Pekny vecer vsetkym!

dnes na striedacku prichadzalo k prerusovaniu dodavky elektriny a trva to az doteraz. Na odstraneni poruchy sa pracuje...tolko uvodom.

Nakolko ma unavuje blikajuce svetlo, nefunkcne cerpadlo a ine male spotrebice, ktore su k zakladnemu chodu domacnosti potrebne, rozmyslal som pomoct si externym nahradnym zdrojom. Opisal by som, ako by som to riesil. Ak by Vas napadlo ine - ekonomicky vhodne a bezpecne riesenie, pripadne by ste videli vacsie riziko v tom mojom, budem rad za kazdy koment.

Ako zdroj by som pouzil obycajny benzinovy generator o vykone 2500W a za to dal nejaku formu stabilizacie napatia. Prvy problem je, ze nemam ako doviest vyrobeny prud do domu bez toho aby som vrtal steny alebo natahoval predlzovacku-co je uz asi prezite riesenie. Ako alternativa vstupu (IN) sa mi javi kabel vedeny na elektricke ovladanie brany / 3x1.5 -toho casu nepouzivany nakolko brana ide z ineho zdroja. Tym by som vedel dostat vyrobeny prud do rozvadzacu. Ano, uvedomujem si technicky limit 1.5mm, ale vzhladom k spotrebicom, ktore chcem napajat a limitu centraly by to nemusel byt problem. Hlavne pri kratkodobom zatazeni.

Teda tymto obvodom by som vstupil do rozvadzacu a urobil by som si separatny rozvod do isticov, ktore spinaju svetlo, cerpadlo a jeden set zasuviek. Pred spustenim zalozneho zdroju by som vypol hlavny istic a sputil obvod s centralou. Ano, stratim prudovy chranic a zvodic prepatia, ktore budu mimo mojho okruhu, ale teoreticky keby som chcel byt dosledny, tak to doplnim za zalozny zdroj.

Napada vas ine technicke prevedenie?

Dik!
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok