Prípojka

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Juro2456
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22 Aug 2020, 18:47

Prípojka

Príspevok od používateľa Juro2456 » 22 Jún 2021, 18:11

Ahojte

Vedeli by ste mi poradiť so zapojením tohto rozvádzača, mám 22 a pokiaľ to ide, spravím si to sám, jasné že to dám predtým skontrolovať odborníkovi, no tiež by som sa rád čosi priučil.

Prívod je ťahaný 4žila hlina, pravdepodobne AYKY-J 4x16 , od stĺpu zemou až k Skrinke pri ceste.

Prívod z Domu je natiahnutý zemou, 5Žilak plus PEN + PEN +Pásovina.

V skrinke to vyzerá ako na foto, treba kúpiť H svorky, spraviť EPS, či to sa robí až v dome ?? Bod rozdelenia je tam, treba to poprerabať alebo nahodiť Hl Istič, Elektromer a nechať svorky ako sú v rozvádzači ??

Vďaka
Prílohy
IMG_20210622_151055.jpg
IMG_20210622_150008.jpg
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa loksiklubos » 22 Jún 2021, 20:13

Poviem ty narovinu ty si nemozes vobec sam zapajat hlavnu pripojku a nie uz elektromer mi sme teraz tiez riesili novu pripojku a ty si musis dat svojmu odberatelovi podat ziadost nato aby ty mohli prist urobit prekladku alebo osadit novy elektromer a komplet ta zapojit. Lebo ak ty uz ide stava od stlpu tak elektrarne ta kludne mozu podozrievat za cierny odber atd . Preto to treba riesit zo sse,vse atd
0

Juro2456
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22 Aug 2020, 18:47

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa Juro2456 » 22 Jún 2021, 20:26

Nejde odber nie nie, ani elektromer ešte nieje nachystaný vôbec nič, čisto vodiče iba pripraviť.

Takže tak
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Jún 2021, 22:05

odkedy elektrarne tahaju kable?
Mne elektrikar komplet natahal kable, od stlpa (kde nechal len nezapojeny koniec), poistkova skrinka na stlpe, krabica v plote az do domu.
Elektrikari akurat tak pripojili tie 4 kable na stlpe, pripojili elektromer na pripravene kable a dali poistky na stlp.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa loksiklubos » 22 Jún 2021, 22:19

ja som mal na mysli ze pozapaju kable v skrinke a pokial nema elektromer tak mu ho budu musiet prist oni namontovat a zablombovat. Mi sme to mali specifikovane priamo v zmluve ze elektrarne pridu komplet zapojit celu skrinku (istic,elektromer a to) Ak mas zmluvu od SSE to iste ty oznamia aj na infolinke. Dalej bolo potrebne predlozit doklady od distribucnej SSD s bodom napojenia, projekt a ci suhlasia s pripojkou
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa burizon » 23 Jún 2021, 10:56

loksi, ty si maďar? Podľa toho aký máš pravopis asi áno. A nejako to prežívaš. Laska to napísal presne.
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa OHAJ » 23 Jún 2021, 13:49

Dakedy veru ťahali a po elektromer to bolo elektrární, až teraz je móda naťahať vodiče až na stĺp, v podstate to majú elektrikári distribučky uľahčené. Existujú výnimky, sám som bol svedkom ako nemenované okr.mesto svojvoľne za hodinu urobilo prekládku vzduch -> zem, kvôli kolaudácii a šach. rošáde čísiel parciel C/E. Najlepšie zavolať nejakého revízáka, ktorý je zazmluvnený i s elektrárňami a aj Ti to zapojí aj zaplombuje, ale i tak asi budeš musieť vypisovať nejaké lajstrá ohľadom inžinierskychg sietí, ak to už nemáš...
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa loksiklubos » 23 Jún 2021, 15:24

burizon napísal:
23 Jún 2021, 10:56
loksi, ty si maďar? Podľa toho aký máš pravopis asi áno. A nejako to prežívaš. Laska to napísal presne.
Urazat tu nikoho nemusíš zavolaj si do SSE a SSD a budeš nemilo prekvapený co ty nato povedia kľudne ty môžem preposlať celú ich korešpondenciu od A po Z ako si to predstavovali a co sme museli dodržať
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa OHAJ » 23 Jún 2021, 20:21

Juro2456, pre sprehľadnenie, máš to pravdepodobne asi takto:
Obrázok
a debata je o prívode NAYY-J 4x16mm2 nielen tu , ale i vo vlákne https://svetelektro.com/phpbb/?w3=dmlld ... 90PTQ4NTEx
Po novom majiteľ nehnuteľnosti pri prerábke alebo rekonštrukcii domu umiestňuje elektrickú prípojku, elektromer.rozvádzač na verejne prístupnom mieste, spravidla v priestore oplotenia pozemku ...
0

MarekRS2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 25 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 33

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa MarekRS2 » 24 Jún 2021, 09:08

Ja som si tiež prípojku robil sám ale bolo treba doložiť osvedčenie že mám 22.
Po revízii si dáš žiadosť o pripojenie a neviem či tam majú týždeň na to aby ťa pripojili do distribičnej siete.

Ak dobre vidím, v tvojom rozvádzači je na ľavej strane plombovaná časť pre hlavný istič (napr B25, 10kV) a na pravo kde máš tie 3 svorky sa pripája L1L2L3 + PE + N ktoré ti ide do domu do hlavného rozvádzača.

Iné nezapájaš. To rieši distribúcia keď prídu osadiť elektromer.
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Prípojka

Príspevok od používateľa burizon » 25 Jún 2021, 10:43

loksi, ja som nemal na mysli celkom obsah tvojho príspevku, ale hlavne pravopis. Nemyslím, že si sa mal urážať, pozri si ešte raz svoje príspevky v tejto téme. Takže, ak som ťa urazil, tak sa ospravedlňujem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok