Jedna zasuvka vybavuje prudovy chranic

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

muzicMAN
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Apr 2012, 21:38

Jedna zasuvka vybavuje prudovy chranic

Príspevok od používateľa muzicMAN » 01 Sep 2021, 17:27

Zdravim, zacala u nasich vonkajsia zasuvka vybavovať prudovy chranic. Zapojena je faza do chranica PE na spolocne a N na spolocne neviem preco nie na vystupne N z chranica. Plus su na chranici dalsie 3 istice. Nebyvam tam dlhsie obcas to vyhadzocalo istic malokedy chranic potom bol klud a potom sa dlhsie nepouzivala. Takze neviem ci to zacalo naraz robit alebo postupne teraz proste ked tam dam napr yeplovzdusku vyhodi chranic. Ked som dal fazu mimo chranica tak to ide aj ked tusim na chranic sla L1 a ja som to dal na L2. Zaujima ma kde bola/je chyba ci to bolo tym ze N nebolo napojene na N z chranica alebo to neovplyvnuje a chyba je inde. Myslim ze to nikto neprepajal 2 roku dozadu co mam foto to tak je napojené a vtedy to tusim islo. Este dodatok v obyvke sme nedavno strajchli pri vrtani kabel ale myslim ze len fazu netusim ci to ma suvis. Vdaka za odpovede.

Je to chranic spodna rada 2. zlava a istic uplne napravo dole.
IMG_20190311_091058.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Jedna zasuvka vybavuje prudovy chranic

Príspevok od používateľa misocko » 01 Sep 2021, 18:46

začal by som čiarkami , alebo rozdelenim viet bodkami (precital si si to po sebe alebo nebol čas?)
oba kable N aj L musia ist do jednej zasuvky z jedneho chranica , nie nieco spojene dokopy s nejakym inym N a podobne (samozrejme z jedneho chranica moze byt viac zasuviek , ale nikde nespajat vodice pred chranicom s vodicmi za chranicom).
pises ze vyhadzovalo istic - preco
zavrtali ste "asi" do fazy ( ACH !! ) , "asi" to moze mat suvis .....
0

muzicMAN
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Apr 2012, 21:38

Re: Jedna zasuvka vybavuje prudovy chranic

Príspevok od používateľa muzicMAN » 01 Sep 2021, 20:08

Pisal som to veru na rychlo, teraz ked to vidim skusim to nejako prepisat. Islo mi hlavne o to ze ak dotoho nikto nesparal ci moze byt do jednej zasuvky tahana faza z chranica a Nko klasicky na privod N mimo toho chranica, lebo takto to bolo zapojene? Co mi nedava zmysel preco...tak bud niekto prehodil fazu alebo Nko ale skor to vidim na fazu.

To zavrtanie bolo v obyvacke a to by malo byt na druhom chranici a vyzera ze bol len skrabnuty hnedy krajom lebo hned vyhodilo istic asi uzemnilo cez vrtak a zasuvky fungujú vsetky. Ono netvrdim ze to zacalo hned po tom co si pamätám to robilo skor len som to spomenul ci nahodou aky sa tam spojil PE a N to mohlo mat suvis ale neviem..
0

Bako123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 10:05

Re: Jedna zasuvka vybavuje prudovy chranic

Príspevok od používateľa Bako123 » 01 Sep 2021, 20:41

no určite musí byť L a N zo zásuvky napojené z jedného chrániča, nemôžeš dať N-zásuvky mimo chránič,
iba ak N-výstup z chrániča napojíš na nejakú svorkovnicu a potom tam pripojíš ostatné N, ktorých L idú tiež cez ten istý chránič.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok