Uchytenie trubiek

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

biro.sl
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01 Nov 2021, 20:16

Uchytenie trubiek

Príspevok od používateľa biro.sl » 03 Nov 2021, 21:37

Dobrý večer, mal by som na Vás priatelia trošku netradičnú otázku. Ako uchytávať trúbky na elektroinštaláciu ktorá je vedená po zemi na ktorej je nalepená lepenka v rodinnom dome . Sú na to nejaké špeciálne úchyty ak by som nechcel narušiť štrukturu lepenky ? Alebo vrtate to rovno do tej lepenky ? Chcel by som mať všade trúbky keďže nechcem aby boli káble hodené len tak na zemi,pripadne následná výmena Vďaka za pripadne odpovede.
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Uchytenie trubiek

Príspevok od používateľa loksiklubos » 03 Nov 2021, 21:54

ak sa to ide zalievat este poterom tak do izolacie nevrtat ani nahodou pokial by presakovala spodna voda narobilo by to neplechu. Ja by ich nechal kludne lezat tak ako su max ich postahovat paskou pripadne ak chces uchytavat tak prilepit
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: Uchytenie trubiek

Príspevok od používateľa josko158 » 03 Nov 2021, 22:31

Tak trubky sme väčšinou nastreľovali. Klinec sa pri zarazeni do betónu ohreje a spojí sa s lepenkou. Ale dá sa aj lepiť páskou. No tam je trochu problém s odliepanim... Špina na zemi a sto ďalších ľudí, ktorí vidia iba seba, pošľapú a rozkopú to... Vŕtať a chytať na hmoždiny asi nie je moc dobré. Je dost rozdiel aj v tom, či je lepenka len nahriatim prilepená, alebo podlievaná smolou. Ak je podliata tak sa diery vedia samé pekne zaceliť. Lepili sme iba v miestach, kde bol energo kanál ktorý zaliali pórobetónom. Najlepšie držala páska Siga rissan. No je trochu drahá. Na druhej strane ale vydrží fakt veľa.
0

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Uchytenie trubiek

Príspevok od používateľa matoh » 03 Nov 2021, 23:08

Určite nevrtať !!!

Lebo zasekam krompačom toho kto tak učiní :axe: ...


U mňa išlo všetko v FXP po lepenke

Trubky sa parádne viažu zdrhávačkami ale treba kvalitné.
Varianta je aj poviazať klasickou 1,5 meďou z odizolovaného kábla a zatáčať kliešťami, takto poviazané rúrky prežijú všetky stavebné prekvapenia.

Pre lepšiu predstavu dám aj nejaké foto z mojeho domečku.

To na druhej fotke nieje základovka ale "falošný poter" naliaty už na lepenke na zrovnanie dokafranej základovej platne...
Prílohy
20210124_132613.jpg
20210124_132703.jpg
20210323_121815.jpg
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok