Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa Ilija » 12 Jan 2022, 20:47

Blinká to asi preto, lebo sú to čínske hajzly.
To nie je vyrobené preto žeby to dobre a dlho fungovalo, ale LEN žeby sa rýchlo čo viac predalo kusov...

Na jednom vypínači mám spojené 2 led panely 18W, počali blinkať naraz oba. Kúpil som zase 2 nové že ich vimením, a bez vypínania odpojím jeden (pre výmenu), odrazu ten druhý viacej neblinká..., zapojím ho znovu - bilnká, skúsim to s druhým, tiež...vymenil sol len jeden, a robí dobre..

Kde svetlo má dlho svietiť, flou trubky sú super výber, a ešte dlho tak bude.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa Dolfi » 12 Jan 2022, 22:13

Veľmi citlivá na poruchy v sieti je obyčajná žiarovka. Zapoj nejakú paralelne so svietidlom a doslova uvidíš. (Asi citlivejšia bude žiarovka s nižším výkonom, ktorá má tenšie vlákno a tým nižšiu tepelnú zotrvačnosť).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa OHAJ » 13 Jan 2022, 10:06

Ivan mal by si si to prečítať po sebe, čo tu radíš (od kondenzátorov až po elektroinštaláciu, LOL). Panda tie svetlá máš cez aký istič (1f./3f.; A/B/C char.?; hodnota), sieť máš TNC (spoločný PEN) či TNS (modrý N a zelenožltý PE samostatne), účinník máte na akej hodnote (teda ak tam máte vôbec kompenzačný rozvádzač) ? Mohol by si dať presné typové označenie tej LED-trubice a zmerať aspoň koľko V-oltom máš na jednotlivých fázach voči zeme, príp. ak máš kliešťový ampérmeter tak akó sú prúdovo zaťažené jednotlivé fázy L1,L2,L3 (zmerať i prúd cez N, ale asi vyššie harmonické asi ani nezmeráš, možno nejaké kolísanie hodnoty)?
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa ivan_01 » 13 Jan 2022, 11:20

Keď to z neho lezie ako z chlpatej deky, postupne pridáva informácie tak ako sa dá poradiť na prvý pokus? Čo by si poradil ty? Tiež si písal o "falošnom prúde" cez dutnavku LOL :)
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa OHAJ » 13 Jan 2022, 11:53

OHAJ napísal:
16 Dec 2021, 17:56
čo mu to tu radíš, ani nevieš aký vypínač má (či nieje presvetlený dutnavkou a tade mu ide falošný prúd), nenapísal či je blikanie pri zhasnutom alebo zapnutom svetle, ale rvať tam kondík - načo ? to môže rovno vyhodiť predradník a zapojiť to napriamo takto: Obrázok
neprekrúcaj, diskusia sa posunula práve pre to opýtanie sa, či je to pri vypnutom alebo zapnutom svetle ... teraz čakáme na posunutie do 1.fázy alebo do 3.fáz (pri vyžíhanom istiacom prvku nás to síce neposunie ďalej, ale aspoň zistí chlapec, kde má k tomu svetlu istič, poistku alebo stykač)
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa ivan_01 » 13 Jan 2022, 12:51

a v čom presne je teraz problém ? Vrč na autora že nenapísal všetky informácie, čo ja s tým.
0

panda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16 Dec 2021, 13:43

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa panda » 13 Jan 2022, 16:05

Ide o tieto led trubice: led la53-00681 9w 4200k. Istenie istic 1faz B10. Siet TNS. Nakoľko nie som vlastnikom budovi netuším či je tam kompenzačny rozvadzač (typujem že sķôr nie, nakoľko su v objekte prevažne kancelárie). Napätie cca 253V (merane multimetrom). klieštovým ampermetrom neviem zmerať zaťaženie fáz kedže nemôžem rozobrať spoločny rozvadzač. V istatnych kancelariach sú žiarivkové trubice a tie tiež blikajú. Ale nikomu to nevadi....
0

Používateľov profilový obrázok
Miko6005
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15 Dec 2018, 00:35

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa Miko6005 » 13 Jan 2022, 16:54

no, mne to sedi iba na prepatie alebo podpatie ktore elektronika vo svetle nezvladne dorovnat nakoko prebliknu vsetky naraz. Kazda budova ma svoje specifika ale 10-15min moze sposobovat hodne pouzivana chladnicka v kantine, ohrievace, kompresor s netesnym tlakovym vedenim co ale v office asi nehrozi. Moju osobnu skusenost s preblikovanim u led ziaroviek sposoboval rozbeh osobneho vytahu, riesenim bolo
odskusanie a neskor zakupenie nasobne drahsich led svetiel ktore tieto napatove vykyvy zvladali.
0
Nuclear battery for electric cars !!!

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa Ilija » 13 Jan 2022, 17:37

Prípad ktorý som opísal, v budove sú poriadne kompenzácie, ale sa to stáva lebo tie led sú čínske sračky.
U teba sa mi zdá príliš moc to napetie... 253V?
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Občasne prebliknutie led trubicových svetiel

Príspevok od používateľa OHAJ » 13 Jan 2022, 18:44

Ak som to správne pochopil máš 24 LED trubíc Lambario zapojených takto:
Lambario la53-00681.jpg
Lambario la53-00681.jpg (5.77 KiB) 1162 zobrazení
Ich rozbehový prúd je nejaký takýto:
Obrázok
Ako prvé by som vymenil ten B10A istič za istič C10 alebo lepšie rovno D10;
ak by to robilo aj potom tak dať prívod doňho z inej fázy ...
Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok