Kabel co vydrzi teplo?

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kabel co vydrzi teplo?

Príspevok od používateľa ivan_01 » 31 Jan 2022, 19:59

liatu betónovú nadstavbu komína len tak jednoducho nevyfrézuješ. Nehovorím, že to nejde, ale určite nie za cenu frézovania tehly. Strhnúť a postaviť nanovo a do budúcna takých majstrov nakopať, alebo celú dobu stáť nad nimi a kontrolovať ich.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Kabel co vydrzi teplo?

Príspevok od používateľa Mego » 28 Aug 2022, 21:08

Ivan, tá nadstavba komína sa robila, keď som za sebou ešte ťahal káčera... normálne rozmýšľam, či by nebolo jednoduchšie proste postaviť nejaký nový schiedel a "prilepiť" ho na dom z vonku. Alebo ešte som videl aj tie nerezové komíny. Neviem.
Popýtam susedu, nech mi za 5 kila predá jej rúru, čo jej umrel manžel, tak pec na drevo vyhodila (a túto zimu bude patrične banovať). Čiže už aj rúra jej je na nič (a v konečnom dôsledku aj 500€) :D
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kabel co vydrzi teplo?

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Aug 2022, 23:02

Podrezal by som tu betonovu nadstavbu,odtrhol ju od tehly sekáčom,po foršte spustil zo strechy na zem,a potom nahradil pár kusmi prefabrikátov shiedel,aj s vložkami.bude to ľahšie aj lacnejšie.
nedávno tak opravoval synovec komíny na chalupe,komplet za dva dni.
Prílohy
IMG-20220812-WA0002.jpg
IMG-20220812-WA0000.jpg
IMG-20220812-WA0001.jpg
IMG-20220812-WA0004.jpg
IMG-20220812-WA0005.jpg
IMG-20220812-WA0006.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kabel co vydrzi teplo?

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Aug 2022, 15:58

Mego napísal..

,,Popýtam susedu, nech mi za 5 kila predá jej rúru, čo jej umrel manžel, ,,
Zujímavá ,aj dvojzmyselná formulácia vety.... :D , záleží od toho, kedy ona ťahala káčera za sebou. :D
ale proti gustu žiaden dišputát. :D

Ale aj tak by som neťahal žiaden kábel cez prieduch,ani keby bol protipožiany,lebo tam nesmie byť, alebo by mohol pri čistení zavadzať a tiež sa aj poškodiť.A
Ako zabil Dávid Goliaša, ty môžeš odrezať po kusoch ten betonový nadstavec aj malou flexou a vrtačkou.
Stačí obrezať po obvode dve drážky diamantovým kotúčom na nejakých 30 cm pod sebou , potom ich zvislo poprerezávať medzi sebou po 10 cm, a sekáčom povylamovať kolko sa dá, potom narezať znovu hustejšie a znovu vysekať po obvode kolko sa dá, a tak sa postupne dostaneš do stredu, a tam sa to odlomí ako strom.
Jasné že nie všetko naraz, ale aspoň na dvakrát sa to dá oddeliť a spustiť zo strechy, trebárs po lane,aby si nedodrbal krytinu.
Potom si tam už postav čo chceš. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok