Istenie elektrických rozvodov

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Istenie elektrických rozvodov

Príspevok od používateľa bibibo » 17 Feb 2022, 10:55

Tej pracke bude asi jedno kde ma L a kde N. Fungovat by mala bez problemov aj pracka dovezena z Francuzska.
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Istenie elektrických rozvodov

Príspevok od používateľa OHAJ » 18 Feb 2022, 14:14

Práčke to jedno bude, ale nebude to jedno tomu čo to bude opravovať a tomu ver, že sa v tom hrabe veľa ľudí. Nejaký opravár TV ešte tak je opatrný a tak ako na chladičoch zdroja je zvyknutý očakávať kludne fázu, bude opatrný i na jednosmernej vetve napájania a radšej si to presvieti fázovou tlejivkou. Ale verím tomu, že starý majstri, čo skúšajú fázu oblíznutým prstom, ak uvidia na senzore 5V/100mA tam tie paprče dajú a keď pochopia o čo ide a pochváliš sa im fázou v zásuvke vpravo, ťa nakopú ...
Keď už nie kvôli bezpečnosti, opravár nech si nosí predlžovačku s prúd.chráničom :ignore: , tak už len kvôli potenciálovému namáhaniu nízkonapäťových senzorov a snímačov by som ich na Vašom mieste radšej mal na potenciály ~0V voči kostre, niektoré nemajú ani uzemnenie ak sú plastové - tam je dokonca riziko ešte väčšie pri nakondenzovanej vode a následnom zvode na zem - toto už by malo riešiť istenie elektrického rozvodu, ale v starej sústave bez prúd.chrániča (oblúkovú ochranu AFDD má málokto) to môže ísť do Amperáže poistiek, a to už často býva neskoro:
https://www.cas.sk/clanok/143456/pracka ... tisic-eur/
Žiadny výrobca ani predajca sa Ti neprizná, že majú v svojom výrobku kazítka alebo odflákli bezpečnosť, budú sa stále obhajovať protiútokom: "V domácnosti neboli dodržané základné pravidlá pre bezpečné fungovanie elektrospotrebičov". Bežný užívateľ si to neuvedomuje, ale nekvalitná práčka môže byť nebezpečnejšia ako roztrhnutá reťaz z motorovej píly, taký roztrhnutý bubon práčky keď povolili zvary na bubne práčky, bubon kludne môže preraziť vaňu aj plášť práčky - "úlomky vystrelili z práčky do vzdialenosti troch metrov"
https://ekonomika.sme.sk/c/5413606/prac ... u-nas.html
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Istenie elektrických rozvodov

Príspevok od používateľa Amaterr » 18 Feb 2022, 16:14

Dobre som sa zabavil ´ vraj uprednostnuju s "24" ´ su radi ´ ak vobec niekto pride :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok