ROS som z toho

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

p23a11s
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 31 Mar 2018, 11:05

ROS som z toho

Príspevok od používateľa p23a11s » 09 Jún 2022, 21:44

Dobrý večer,chcel by som sa opýtať na jednu elektro schému,ktorej trocha dosť nerozumiem.Konkrétne k prepojeniu tých ističov,trojfázové to by mi malo byť jasné,dúfam.Ale nechápem prečo z druhého trojfázového ističa C 16/3 ide z prvej fázy prepoj na prvý istič B 16/1 a potom na štvrtý istič v poradí B 16/1 zásuvky VZ16s.Prečo to príklad nemôže ísť z ističa C 16/3 prvej fázy prepoj na istič B 16/1 a potom hned prepoj na druhú zásuvku Vz16s istič B 16/1.Nevravím že schéma je chybná.Ale prečo sa to tak robí(zapája aj v skutočnosti) ako je to na tej schéme.Určite to má nejaký dôvod,hm ale aký.No som z toho,má to nejaký súvis s rozfázovaním obvodov?Keby to bolo,tak že by to šlo z ističa C 16/3 prvej fázy prepoj na istič B 16/1 a potom hned prepoj na druhú zásuvku Vz16s istič B 16/1,tak keby som do tých zásuviek pripojil napr.vrtačku a do druhej za nou brúsku,tá fáza by bola viac zaťažená,tod asi hlúposť.Pracujem v jednej firme kde sa vyrábajú takéto rozvodnice(ako skladník),predtým ako elektrikár.Prichádzam do stiku aj s elektromaterialom(ističe,chrániče,káble,vodiče,svorkovnice a iný matroš.Ďakujem Obrázok
0

kinedryl
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 10:15

Re: ROS som z toho

Príspevok od používateľa kinedryl » 10 Jún 2022, 11:16

Kto to kreslil tak siel postupne - prvy 1f istic na prvu fazu, druhy na druhu, treti na tretiu a od stvrteho to zacal opakovat. Keby tam mal dalsie istice, pokracoval by 5. na 2. fazu, 6. na 3. fazu a tak stale dookola.

Myslim, ze aj tie hrebenove prepojky do rozvodnic su robene tak, ze rovno striedaju 3f privod na 1f istice. Prave kvoli tomu rovnomernemu zatazeniu v pripade, ze na kazdom istici bude bezat nejaky spotrebic.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: ROS som z toho

Príspevok od používateľa rudko » 10 Jún 2022, 14:53

Ako pise kinedryl. Kresli sa to takto z dovodu ze 3f hreben je takto zapojeny, tj kazdy 3ti modul je zapojeny na tu istu fazu (3f istic = 3mod). Cize aby schema suhlasila so skutocnym zapojenim.
Ak sa hreben nepouzije ale poprepaja sa to vodicom tak sa to moze zapojit aj inak, a potom aj schema by vyzerala inak.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: ROS som z toho

Príspevok od používateľa Sani1 » 10 Jún 2022, 15:23

rudko, ja by som povedal, že každý štvrtý (modul) :D
0

p23a11s
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 31 Mar 2018, 11:05

Re: ROS som z toho

Príspevok od používateľa p23a11s » 10 Jún 2022, 18:46

Ďakujem za odpovede,tiež ma napadlo že to môže byť kôli rovnomernému rozloženiu záťaže alebo rovnomernému zaťaženiu fáz.V sklade máme aj prepojovacie hrebene,ale viac je vodičov a káblov,može byť že tie prepoje medzi jednotlivými ističmi sa robia hrebenmi,ja som vnutro tej ROS nevidel.Pekný večer
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok