El. rozvadzac - kolko vyvodov?

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

El. rozvadzac - kolko vyvodov?

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 20 Máj 2023, 09:16

Ahojte, ak by mal niekto cas na to mrknu tak by som potreboval poradit kolko vyvodov je z ktoreho el. rozvadzaca podla tychto reviznych sprav?

https://imgur.com/a/QiaOroW

napocital som nejake pocty ale nesedia mi s poctami so stavom co bolo pred 9 rokmi, mam ich napocitane menej co mi nejak nevychadza kedze za tych 9 rokov sa monotovali v budove nejake veci a tym padom by ich malo byt viac :pain:
0

tienik
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 29 Jan 2014, 14:56
Bydlisko: Hrubá Borša
Vek: 44

Re: El. rozvadzac - kolko vyvodov?

Príspevok od používateľa tienik » 20 Máj 2023, 10:37

z toho sa ťažko vyznať. Ja zásadne ku každej tabuľke merania do revíznej správy dávam aj jednopólovú schému meraného rozvádzača - presne pre takéto prípady. Asi zbytočná otázka, ale revízna správa je jedná dokumentácia čo k tomu existuje? Lebo dokumentácia skutočného vyhotovenia je nutným podkladom pre jej vyhotovenie.
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: El. rozvadzac - kolko vyvodov?

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 21 Máj 2023, 07:31

tak nasiel som aj jednopolove schemy, ale nie ku vsetkym a aj tie su starsie, tak dufam ze pomoze
https://imgur.com/a/ebetw8m

pripadne keby si mi vysvetlil ako spocitat tie vyvody a skusim pozhanat najaktualnejsie schemy, pripadne to obeham a pozrem do kazdeho rozvadzaca ci nieje aktualizovana
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: El. rozvadzac - kolko vyvodov?

Príspevok od používateľa Merak » 22 Máj 2023, 02:19

treba to vedieť riadne čítať a vyznať sa v tých schémach a v tých tabuľkách v správe, nie všetko sú vývody von z rozvádzačov, niečo sú aj istenia vnútorných prvkov

napríklad v tom prvom rozvádzači RS01 je už hneď niekoľko chýb:
- dve prepäťovky za sebou, z toho jedna je na TN-S hneď za bodom rozdelenia, čo nemá žiaden zmysel ochrany
- rozvádzač je podľa popisu v dokumentácii 48 modulový, no narátal som tam 60 pozícií na prvkoch
- nesedia tam tie hodnoty skratových vypínacích prúdov Ikm a Iks na dokumentácii verzus hodnoty istiacich prvkov
- dva rovnaké názvy ističov - FA03.1 - celkovo tieto označenia týchto ističov nesedia s popisom v tabuľke v revíznej správe

P.S.: čo sa týka vývodov, tak v tej dokumentácii to je jasne zakreslené, prikladám názorný obrázok
Prílohy
RS03-UPSa.jpg
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: El. rozvadzac - kolko vyvodov?

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 23 Máj 2023, 21:56

najblizsie to uz budem pytat od revizakov priamo... ale tak nejak som to dal dokopy, dik :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok