Návrh riešenia

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

maros173
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 14:13

Návrh riešenia

Príspevok od používateľa maros173 » 03 Júl 2023, 06:36

Ahojte,

Jedna staršia pani ma zavolala aby som sa pozrel že jej niečo cvaká v rozvádzači ktorý bol tesne po rekonštrukcii a keď som otvoril starú skrinku našiel som tam ten bordel na foto (rekonštrukcia stála vraj 500eur).
Pani bola informovaná že v prípade že keď vypadne chránič (ten v strede) tak si ho má nahodiť (v studni je staršia ponorka čiže sú tam unikajúce prúdy) a následne mi aj mokrou rukou ukázala ako to robí...
Povedal som jej nech pýta revíznu správu akože kôli poisťovni ale ten šuflikár čo to robil určite zoženie nejaký zdrap papiera...
Nerozumiem že niekto je ochotný zaplatiť za schneider a nedá tam poriadnu skrinku s krytom aby ochránil zákazníka..vlastne rozumiem, asi sa mu to váľalo doma tak to tam dal preto aj rôzne značky sú v skrini..

Poprosila ma či jej s tým neviem pomôcť nakoľko je to v zúfalom stave..ale keďže sú poskracované vodiče tak to budem potrebovať zvlášť skrinku na radove svorky :D

Čo si o tom myslíte ? Nemali by za takú prácu odoberať osvedčenia ? Je to riešiteľný stav ?
Prílohy
rd.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Návrh riešenia

Príspevok od používateľa Merak » 03 Júl 2023, 07:27

a kto bude odoberať tie osvedčenia, komu ich bude odoberať a na základe čoho?
došlo k úrazu, k úmrtiu či škodám na majetku?
toto je dosť veľký a často zle riešiteľný problém

pred časom som pre známeho vypracoval projekt pre realizáciu prípojky do bytu
prišiel pán, spravil si to po svojom, pravdaže že to posral, ale bola na to aj revízia
prišiel som ja, smutno som zaplakal nad takou robotou a známemu som vysvetlil, že je to na hovno
ani popis v revízii nesedel so skutkovým stavom
tak známy zavolal tomu pánovi elektrikárovi, vysvetlil mu, že pokiaľ to nespraví tak, ako je v projekte, že to dá na NIP
prišiel pán elektrikár, zdemontoval čo spravil, vypýtal si naspäť revíziu, vrátil peniaze a odišiel preč
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

maros173
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 14:13

Re: Návrh riešenia

Príspevok od používateľa maros173 » 03 Júl 2023, 08:08

To bola len taka uvaha, jasne ze realizovatelne to nieje :)

Ja uz som par RD takto riesil, on sice zdemontoval vsetko a peniaze vratil ale vodice uz boli poskracovane a bolo potrebne instalovat do RD radove svorky a hladat rozne alternativy pre skratene vodice a to su dalsie prechodove odpory atd..
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Návrh riešenia

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 03 Júl 2023, 08:27

Merak napísal:
03 Júl 2023, 07:27
a kto bude odoberať tie osvedčenia, komu ich bude odoberať a na základe čoho?
došlo k úrazu, k úmrtiu či škodám na majetku?
toto je dosť veľký a často zle riešiteľný problém

pred časom som pre známeho vypracoval projekt pre realizáciu prípojky do bytu
prišiel pán, spravil si to po svojom, pravdaže že to posral, ale bola na to aj revízia
prišiel som ja, smutno som zaplakal nad takou robotou a známemu som vysvetlil, že je to na hovno
ani popis v revízii nesedel so skutkovým stavom
tak známy zavolal tomu pánovi elektrikárovi, vysvetlil mu, že pokiaľ to nespraví tak, ako je v projekte, že to dá na NIP
prišiel pán elektrikár, zdemontoval čo spravil, vypýtal si naspäť revíziu, vrátil peniaze a odišiel preč
Je to na dlho, ale aj tak takýto jedinec si nezaslúži ani 21ku. A tie pseudorevízie, no nechápem či im to stojí za basu, keď sa niečo stane.
0

Používateľov profilový obrázok
taphome
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 27 Feb 2023, 12:05
Bydlisko: Bratislava
Vek: 64

Re: Návrh riešenia

Príspevok od používateľa taphome » 03 Júl 2023, 08:46

V prvom bode treba si vyžiadať revíznu správu.
V druhom bode si treba vyžiadať kópiu osvedčenia montážnika.

Ak by s tým montážnik mal problém, tak dôvod je, že to poisťovňa odo mňa žiada.


Samozrejme si pani objednala prácu a materiál, ale platila na ruku, aby to mala "lacnejšie"? (môj predpoklad) Takže NEMÁ čo riešiť....tiež nekonala korektne.
ALE AK SA MÝLIM a existuje od tejto práce aj faktúra, tak riešenie je veľmi jednoduché. Revizák príde obratom o papiere a montážnik bude predvolaný na preskúšanie.

Všetko sa to dá LEGÁLNE zariadiť!
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Návrh riešenia

Príspevok od používateľa Atlan » 03 Júl 2023, 18:37

Radove svorky na kable niesu problem, v priemysle bezna vec. Prerobit to ide, akurat demontaz toho rozvadzaca bude.....

Hlavny problem vidim v tom ze tam neni kryt, tj laik to nema co otvarat.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok