krabica KOPOS KUZ-VO KB

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1023
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

krabica KOPOS KUZ-VO KB

Príspevok od používateľa Andrej152 » 26 Nov 2023, 21:55

ahojte,
mam problem s krabicou kopos, pouzil som ju do zateplenej stavby na vonkajsi vypinac, zasuvku, a par spojov kedze v nej napajam svetlo na pristresok. krabica je priamo upevena na porobetone, a tak oblozena 80tkou eps (pod nu som nemohol dat uz nic) + openena, sietka lepidlo ide az zarovno s krabicou. Kable ktore idu cez stenu su v chranickach, zasilikonovane, okrem jednej ktora ide do zeme, tu zapenim. Pred par tyzdnami sa dokoncila fasada, nahodil dekel krabice, a...

1. ked som ju po montazi skusobne ofrkal vodou, zistil som ze voda nema tendenciu stiest po vonku, ale ked som nalial na fasadu vodu tak voda ma tendenciu stiect dnu, a po vnutornej strane stiect dole, a tam vytiect. - pruser pri lejaku ked zafuka vietor?
2. prisli mrazy (-2°) - krabica v zvnutra je uplne zarosena, po prednom dekli steka voda, a dole uz aj zamrzla, cize som ju nemohol otvorit, ked zamrzne uplne, zacne zatekat kondenz kde len chce?
pri -10° si neviem predstavit co sa bude diat...

3. voda steka pod nou po fasade, a uz je tam pekny zamrznuty cencul - neznici to fasadu po case?
a ako bonus, ten otvaracio-zatvaraci mechanizmus ako z pera, sa podla mna pokazi po roku... da sa kupit ako ND?

ako mozem riesit teda ten kondez? resp. ako velky je to problem pre zasuvku a vypinac?

dik.


Obrázok
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: krabica KOPOS KUZ-VO KB

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 26 Nov 2023, 22:51

Pri nástenných krabiciach sa to zvykne riešiť tak, že sa zospodu vyvŕta diera. Takže riešenie by bolo urobiť dieru a vyviesť hadičku niekde, kde ju nebude vidno. Vzhľadom na to, že už je hotová fasáda, bude to asi dosť problém.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: krabica KOPOS KUZ-VO KB

Príspevok od používateľa Atlan » 27 Nov 2023, 12:31

Pri - 10 mebude prsat :D
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1023
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: krabica KOPOS KUZ-VO KB

Príspevok od používateľa Andrej152 » 27 Nov 2023, 13:14

Ano :lol: alw myslel som ci nebudem dolovat kocky ladu z nej
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok