Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

marioff
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 22:40
Bydlisko: LM

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa marioff » 27 Mar 2018, 10:15

ja to aku naradie z lidla mozem len odporucat na zaklade vlastnych skusenosti (narozdiel od ostatnych - kde tipujem, ze ho ani nemali v rukach - nie to este skusenosti). Mam od nich flexu, narezal som s nou hadam kilometer :D , a stale ide v pohode, baterka si drzi kapacitu. Dalej vrtacie kladivo, od kedy ho mam, som klasicke do siete ani nezapol. Srobovacka super, mam este 14V Bosh, a neda sa to porovnat, Boshka je slabota. Dzigi-pilka sa da, len sa mi hned ulomil taky spodny plast, kde ide rezaci noz. Ale nema to vplyv na funkcnost. S kotucovou pilou som porezal zatial len cca 50m, tak s nou az tak skusenost nemam, ale stale slape ako nova. Este mam tu oscilacku brusku, s nou som zatial len rezal listy na plavacku, ide tiez v pohode.

ZA TIE PENIAZE, ktore to stoji, to jednoznacne odporucam - ako profi asi nie, ale ako hobby, jednoznacne.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Mar 2018, 10:36

Nerobil som ešte s tou dvojkotúčovou pílou, ale aj keď sa točia tie kotúče proti sebe, nevidím dôvod, prečo by to malo rezať krajšie,pretože aj tak každý kotúč na svojej strane vytrháva zadnú hranu,takže je to len predražená zbytočnosť.Logicky mi s toho vyplýva aj menšia rezná rýchlosť ako pri jednom kotúči.

Profi cirkuláre na bukas majú dva kotúče, ale jeden robí predrez z jednej strany a druhý reže z opačnej strany, takže obe hrany sú pekne rovné.Ale to je iná kategoria....stolárska. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Rafi87 » 28 Mar 2018, 10:31

ahoj, oplatí sa kúpiť tento Aku príklepový skrutkovač ???

https://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?articleId=8021
https://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?articleId=8033
0
Obrázok

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Mar 2018, 10:39

Rafi87 napísal:ahoj, oplatí sa kúpiť tento Aku príklepový skrutkovač ???

https://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?articleId=8021
https://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?articleId=8033
Este si k tomu pripocitaj cenu baterie (lepsie dvoch) a nabijacky... potom sa opytaj znova
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

ondronr
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 22:25
Bydlisko: NR/BA

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa ondronr » 28 Mar 2018, 10:40

Mam starsi model s 18V bateriou, stal 60 eur svojho casu. Priklep pomaha prejst kachlickami. Spravil som aj do panelu dierky na hmozdiny pre zvoncekove tlacitko. Ale solidne diery by s tym boli na dost dlho a roxor bez sance. Na svoj ucel to je dobra vrtacka. Aktualny model ma uz aj lepsie umiestnene svetlo.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Rafi87 » 28 Mar 2018, 10:54

áno, viem žee treba dokúpiť baterku aj nabíjačku, len nechápem prečo rovno 2 z nabíjačky aj z baterky? hmm

a takže na obyčajné práce to stačí? vyvrtať niečo, alebo zašrubovať skrutku,,

otec mal ani neviem či bosh, ale už 15 ročnú, baterka v pohode, len motor už dymí a vypínač zdochol, a nechce to už opravovať, určite to bola slabšia vrtačka a spravil s nou ozaj vela,, 40NM isto nemala ako tá z lidla,,
0
Obrázok

ondronr
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 22:25
Bydlisko: NR/BA

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa ondronr » 28 Mar 2018, 10:57

Na domace pouzitie uplne v poho.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Rafi87 » 28 Mar 2018, 11:01

paráda, dakujem
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa iqlogic » 28 Mar 2018, 11:03

Na predchádzajúcej stránke som sa na to aku náradie pýtal :mrgreen: Za tie peniaze sa to určite oplatí, ja som sa popýtal aj známych a v rodine, že ako je kto spokojný s aku náradím z Lidla a všetci nikto si nesťažoval. Na také to domáce majstrovanie bude určite stačiť. A aj keď si k tomu kúpiš sadu akumulátora a nabíjačky a ešte ďalší akumulátor, tak sa jedná o veľmi výhodnú kúpu. A záruka 3 roky a reklamácia bez zbytočných prieťahov a problémov.
0

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa kamilko » 28 Mar 2018, 11:23

To by som chcel vidiet toho blazna co pouziva priklep ked vrta dlazdice ;P
Ved si vie kupit baterku a baterku s nabijackou.

Rozmyslal som ale to so radsej natiahnem 230v ako sa babrat sa aku. Hlavne vydrz baterky....
Ale keby som nemal aku vrtacky tak by som si kupil, obcas nieco s priklepom vy rtat ked treba, a obcas nieco vrtat a skrutkovat.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Rafi87 » 28 Mar 2018, 11:36

iqlogic napísal: a ešte ďalší akumulátor,
otec má cez 15 rokov starú aku vrtačku, no už mu zdochla, a mal len jednu baterku a stále funkčná, tak pýtam, načo dve baterky? :D
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Mar 2018, 11:54

kamilko napísal:To by som chcel vidiet toho blazna co pouziva priklep ked vrta dlazdice ;P
To je bežná prax, akonáhle prejdeš glazúrou, môžeš zaradiť príklep. Keď je ozaj dobrá dlažba, tak bez príklepu to trvá, kým ňou prejdeš.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa iqlogic » 28 Mar 2018, 11:55

Rafi87 napísal:
iqlogic napísal: a ešte ďalší akumulátor,
otec má cez 15 rokov starú aku vrtačku, no už mu zdochla, a mal len jednu baterku a stále funkčná, tak pýtam, načo dve baterky? :D
Ja by som si to bez druhého akumulátora nevedel predstaviť. Pri "majstrovaní" používam aku náradie a keď dôjde šťava jednému akumulátoru, pichnem tam druhý a pokračujem v "majstrovaní". Vybitý akumulátor dám nabiť a kým sa akumulátor v náradí vybije, mám k dispozícii hneď ďalší.
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa lacog » 28 Mar 2018, 12:18

Presne tak. Než šťaviť akumulátor do tla je lepšie vymeniť za druhý a prvý dať nabíjať. Pri robote ešte myslieť na nabíjanie a utekať vždy keď sa dá nabíjať akumulátor je blbosť. Nehovoriac o NiCD
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa iqlogic » 28 Mar 2018, 12:27

Ako ja osobne silne pochybujem o tom, že jeden akumulátor vydržal v pohode 15 rokov a dalo sa s ním pohodlne niečo robiť :mrgreen:

EDIT
Aku priamočiara píla už je v RK, ZA a v KNM vypredaná. Za to aku skrutkovačmi pulty prekypujú :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1216
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 67

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa E001 » 28 Mar 2018, 19:19

Rafi87 napísal:
iqlogic napísal: a ešte ďalší akumulátor,
otec má cez 15 rokov starú aku vrtačku, no už mu zdochla, a mal len jednu baterku a stále funkčná, tak pýtam, načo dve baterky? :D
Z vlastnej skúsenosti ti poviem,že ma nevie nič viac naštvať, ako vybitá batéria práve vtedy, keď ju najviac potrebujem. Takto viem, že mám v zálohe plnú batériu a môžem pokračovať v práci. Tá prázdna sa nabije skôr, ako vyšťavím záložnú. Jednoducho sa môžem vždy spoľahnúť, že mám mašinu pripravenú na použitie a nebudem čakať, kým sa prázdna batéria nabije.
0

marioff
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 22:40
Bydlisko: LM

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa marioff » 28 Mar 2018, 19:34

lidli predaval aj kladivo na rovnaku bateriu, s 1J.. nezda sa to vela, ale v pohode s tym vyvrtam 10 dieru na dlzku 10cm za chvilu do komunistickeho zelezobetonoveho panelu (samozrejme to ale neprevrta roxor).. za 60€ s bateriou.. no nekup to.. uz som s nou navrtal hadam 200 dier ale stale ako nova..
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5774
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Mar 2018, 19:50

ráno prišli štyria chlapci z firmy...klasika - sadrokartón, cca 180m štvorcových... samá uťahovačka,príklepka...všetko na baterky. Dokončovali sme s klasikou na kábel. nestíhali ani 4 baterky na výmenu.. Je to všetko o množstve vykonanej práce...
Kúpil som si pradávno uťahovačku/skrutkovačku/vřtačku...ani nepamätám,ako sa to vtedy volalo... po asi 4 rokoch sa články v packu porúčali (NiCd) odvtedy to beží na náhradný - momentálne PC zdroj. Pri domácom použití - dielňa/garáž - nevidím žiadny problém v použití nejakej cvajlinky a dobrého zdroja na napájanie miesto drahej baterky...je síce pravda ,že byť nepripojený káblom je IN. :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa iqlogic » 29 Mar 2018, 00:06

Aku náradie je už doma. Vzhľadom na cenu som uprednostnil dve sady nabíjačky a akumulátora. lgt Ihneď ako som si tie zázraky vybalil, chytil som do ruky skrutkovač a šiel pitvať. Vo vnútri sa nachádza 5 článkov, ako iste viete, ktoré majú modrú farbu, označenie Parkside INR18650E s nominálnym napätím 3,7 V / článok a kapacitou 2000 mAh. Čiže nemáte 20V, ale "len" 18,5V akumulátor. Tým pádom nemá 40 Wh (ako je uvedené na štítku), ale 37 Wh :finga:

Ak by ste mali záujem o kúpu 3 Ah akumulátora, tu je za 25 € a poštovné je bezplatné. Akumulátor má v sebe 10 článkov Parkside INR18650E s nominálnym napätím 3,7 V / článok a kapacitou 1500 mAh. Zapojenie je 5S2P.
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa sbf » 29 Mar 2018, 07:52

Vyskusal niekto kolko maju tie clanky realnu kapacitu?
0

Napísať odpoveď