Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

roocoX
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 384
Dátum registrácie: 02 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: SK východ
Vek: 33

Príspevok od používateľa roocoX » 21 Nov 2010, 16:04

my sme raz kupili z Metra stolovu vrtacku ASIST a po poskladani malo sklucovadlo velku volu ako keby uz bolo 10r v prevazdke. vratili nam peniaze a nadalej vrtame s rucnou :)
0

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 21 Nov 2010, 16:19

Jednu podobnou mám doma, má vůli ve vřetenu, druhou ve firmě, hází jí vrták, asi blbé sklíčidlo. Je to šrot.
0

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 21 Nov 2010, 16:21

nalimko33 napísal:Ond3x: kúp si čo chceš...
každý kto potrebuje má doma viac druhov náradia - mám 500 a 910W ručné vŕtačky a samozrejme trojfázovú stojanovú vŕtačku s 3 rýchlosťami...
Hold niekto nema take stastie alebo penazi na taketo vybavenie.
Trosku si aj odporujete v nazoroch raz napisete to a druhy krat ono.

Ja som si kupil v Baumaxe daky crep za par korun a vydrzal 2 mesiace. Nesiel som to ani reklamovat nemam na to nervy sa tym zapodievat. Nakolko mam moznost si pozicat z prace tak doma ani vrtacku teraz nemam.
No toto z lidla sa mi tiez paci a ak by sa mi to pokazilo tak by som na to tiez kaslal. Mam na to financie no zas neinvestujem niekolko tisic do poriadnej nakolko taketo investicie su v mojom neprodukcnom pripade nenavratne. Takto obcasne sa uspokojit dakou malou kupou je pre mna v zivote vacsia radost ako mat paradnu vec niekde v kute odstavenu a vyuzivanu par krat do roka. A ked sa ta drobna vec pokazi tak ju s radostou rozoberem a zahodim :) Netrapim sa tym.

A lala papluha moj 200ty prispevok :)
0
Naposledy upravil/-a enaxy v 21 Nov 2010, 16:23, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 21 Nov 2010, 16:21

nalimko33: Taky mám doma 5 vrtaček... Šlo jen o to, že těch 500W není žádné nepoužitelné ořezávátko :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 21 Nov 2010, 16:22

Mám vybračnú brúsku a teplovzdušnú tejto značky a nemám sa na čo sťažovať...Samozrejme, za tú cenu to nebude nič extra...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Smalley

Príspevok od používateľa Smalley » 21 Nov 2010, 20:35

antiq napísal:
Antabus napísal:No hele zítra se du do Lídla mrknout na toto :
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz ... _14830.htm
Ruční vrtačku mám tak sem si říkal že by toto mohlo stačit,no za tu cenu ...
Toto mám doma, po mesiaci a asi dvoch použitiach celý začal chytať hrdzu(fest hrubú vrstvu). Nikdy viac ani za tie peniaze by som to nekúpil.
Má ešte niekto podobné skúsenosti s tým stojanom ?? Tiež som nad ním rozmýšlal, tak chcem vedieť, či to je skutočne tak zlé. :D

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Príspevok od používateľa nalimko33 » 21 Nov 2010, 20:48

Ond3x: no do paneláku sa hodí určite. ale na dom potrebujem niečo lepšie...
danhard to presne vystihol - tieto zariadenia z potravín nie sú to pravé... kto potrebuje kvalitu kúpi niečo kvalitnejšie od renomovanej značky. na náradí sa šetriť jednoducho nedá...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 21 Nov 2010, 20:52

ja si ju kupim na darček, ja osobne mam radsej veci značkove a kvalitne ale neni to moje živobytie ale len hobby sem tam potrebujem niečo navrtať hlavne diery do dosiek na repro bedne aby boli rovno :)
šak 3 royk zaruka, kupim vyskusam,pojde ok, nepojde vratim aky problem :) šak možno o rok bude zas taka akcia tak totu vratim o rok a za tie vratene kupim druhu :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Príspevok od používateľa nalimko33 » 21 Nov 2010, 21:00

boraicho ak to berieš takto - nie je čo riešiť... vrátiť ju môžeš vždy...
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 21 Nov 2010, 21:04

Ak niekto robí pár dier za mesiac postačí aj toto...
Samozrejme ak niekto vŕta každodenne je blbosť šetriť na takých veciach...radšej kúpiť poriadnú mohutnú vec a vydrží to 40 rokov... Niektoré firmy stále robia na 60 ročných strojoch...
Ja som robil na jednom obrovskom ručnom sústruhu a robilo sa na tom výborne... žiadna vôľa nikde a 50 rokov sa na tom robilo každodenne...

Čiže na pár dier OK, na riadne používanie, radšej niečo kvalitnejšie.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 21 Nov 2010, 22:38

mal som presne takú z baumaxu, nič moc, má veľkú vôľu, ale na bežné domáce práce je úplne v vpohode. hlavne sa dá poskladať na malom stole a váži pár kg. a za tú cenu asi nič lepšie nebude. ten stôl je trochu odveci.inak 500W a prevody sú naozaj dostatočne silné tak ako písal Ond3x " ...Šlo jen o to, že těch 500W není žádné nepoužitelné ořezávátko "

ešte k tomu upínaciemu stolu, treba dokúpiť nejaký poriadny ....

len tie ochranné sklíčka som ako prvé odstránil :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Nov 2010, 16:14

no vrtačka je doma, škoda že ju nemožem oprobovať, nemam 12stku kľuč aby som ju poskladal, kľuče miznu nikto nevie kde, každy hovori že to moja vina, serem na to zajtra idem do mesta kupim si novu sadu. Boh varuj dakoho jak mi kľuč bude chybať.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pedro » 23 Nov 2010, 16:18

Dnes naša škola z lidl vzala 20ks :) z toho šesť ani len nejde :) takže kvalita
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Nov 2010, 16:25

6 nejde? jak nejde? netoči? :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 23 Nov 2010, 16:27

Tak za těch pár roků šla asi kvalita dole. Ta moje má asi 4 roky a šlape bez problémů s minimální vůlí. :)

Pedro: Pokud je zapojují žáci a jsou na tom podobně jako u nás... :D
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukinko » 23 Nov 2010, 17:10

boraicho napísal:no vrtačka je doma, škoda že ju nemožem oprobovať, nemam 12stku kľuč aby som ju poskladal, kľuče miznu nikto nevie kde, každy hovori že to moja vina, serem na to zajtra idem do mesta kupim si novu sadu. Boh varuj dakoho jak mi kľuč bude chybať.
kukni pod klavesnicu, mozno dobehnes ku pc, kluc polozis vedla a on svina jedna sa sam schova :)

aj mne sa to stava, ale s mensimi vecami ...

takmer rovnaku kupil kolega za cca 50eur, ale motor je slaby, inac vreteno je presne a nekyve sa, staci vymenit za silnejsi motor a je to super vec
(mat tak dielnicku tak si ju kupim... v kuchyni na stole by jej nebolo najlepsie .. :( )
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pedro » 23 Nov 2010, 17:46

Idú no 3 idú na polovičný výkon a 3 len tak poskakujú ako keby bol zadretý motor
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 23 Nov 2010, 18:07

ako neviem , tá moja Einhellka má 350W ale žeby som pociťoval že je to slabé to sa nedá povedať. Robím večšinou z hliníkom alebo Fe plechom ,ale vrtali sme s tým aj dosť hrubé železné profily a v pohode. Niekedy by to ale chcelo aby bola trošku vyššia .


Každopádne keď sa ti zasekne vrták a pretočí materiál tak po prstoch dostaneš aj tak slušnú šupu .

Čo sa mi páči je že má zapínanie robené cez stykač , takže keď vypadne elektrika tak sa ti potom znova nezapne a ešťe že má vypínací gombík vysunutý a stláča sa oveľa ľahšie ako zapínací ktorý je vsadený a treba ho stlačiť

Nepáči sa mi ale že sa nedá nijakým spôsobom mazať.Zišlo by sa

SMEDA
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1551
Dátum registrácie: 03 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 32

Príspevok od používateľa SMEDA » 23 Nov 2010, 18:16

Pedro čo sa týýka tych vrtačiek čo kupila vaša škola.Dost pochybujem že kupovali tie ktore išli.A dost pochybujem ze by platili za kazdu plnu sumu,určite brali tie ktore boli mierne poškodene,po reklamácii atd.
Ved tých 70 eur či kolko stoji ta vrtačka to uš je dost velká cena nato aby to aspon išlo uš ked to nieje kvalitne len nech to ide.
Aspon u nás to tak robia,nemusia v šade ale :D večšina škôl sa snaži šetrit.
Napr.mi mame stojanove narexky ktore hučia jak svina a zastaviš ju rukou.
Aku vrtačky ktore dymia atd atd mohol bych vymenovavat.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 23 Nov 2010, 18:33

Tak otec ju tiež kúpil...Nejako mi o nechýbalo, keď bolo niečo treba tak som upol ručnú do stojanu (nejaký made in ČSR) ale stojanová sa hodí...

Tak mám znej veľmi dobrý pocit...nikde žiadna vôla...všetko natreté...ofrézované holé železo bolo namastené, čiže žiadna hrdza by nemala hroziť (aspoň pár rokov nie) ako celkovo mi príde oveľa kvalitnejšia ako tie lacné mrchy v baubau značky OK alebo pod. Sklíčidlo nemá žiadnu vôľu iba keď vysunieš hlavu nadoraz...tak to má istú vôľu ale to už nieje podstatné pretože v tedy si už dávno v materiály...

Nevýhoda je že ten motor sa dosť hreje...vetrák síce fúka ale keď som pozeral tak ten motor má strašne tenké statorové vinutie...takže je logické že sa to hreje, ale keďže to nikdy nepôjde nonstop tak to nevadí vôbec...

Vypínanie je cez stykač...to môžem len pochváliť...

Čo mi ešte príde také trochu odveci že ten motor musíš ručne posúvať keď meníš prevod...Je mi jasné že to je na úkor ceny...V škole sme mali takú veľkú stojanovku a to malo len páku...čiže to bolo oveľa luxusnejšie a pohodlnejšie...

Ale inak, kto uvažoval o kúpe, určite to je väčšia kvalita ako tie baubau sroty...Mám vybračnú brúsku a teplovzdušnú rovnakej značky (z lidla) a už dva roky idú ako majú...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Napísať odpoveď