Čo dobrého v TESCU?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Robio » 26 Júl 2013, 12:00

Škoda že dnes je taký trend že všetko človek musí nájsť pod jednou strechou...No možno to je praktické a lacné ale stráca sa tá pravá podstata výmenného obchodu (peňazí za tovar). Tesco a jemu podobné sú nechutne sterilné obchody. A keďže ľudia až túžia po lacných veciach tak kvalita niektorých výrobkov je k plaču.
Baubau určite nieje o dve triedy nižšie ako Tesco je to totálna hovadina a súdiť tak len podľa jedného výrobku ešte väčšia. Baubau je ako tesco vo veľa smeroch podobný....majú tam lacnú čínu lebo to ľudia chcú kupovať ale majú tam aj kvalitné výrobky ktoré vydržia celý život.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa kelwin » 26 Júl 2013, 12:09

Ja som iba vypichol len to co tam mali aktualne hodne cena vs kvalita ;) (nizka cena nizka kvalita - inde to maju vysoka cena nizka kvalita)

tj. Kabel na vyrobu Antenky k SDRku, Kluc idealny do auta, a ta karboska(potreboval som surne) a bolo mi vynadane
To potom rovno mozme zmazat vlakno aj co dobreho v Lidli (lebo tam tiez nic dobreho ;P)

Ale ako som uz 2x pisal zalozil som to preto aby som nedaval TESCO veci do LIDL vlakna ;)

a mal som tie fotky z TESCA >
Elektro Jawy a cenovky ktore tam fakt su :)) ( a mali ich fakt viac vybral som tie najvtipnejsie) asi chyba v SW
alebo niekto robil napity :D
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 26 Júl 2013, 21:10

Do Tesca som chodil kupovat SPARK, odkedy mam predplatne uz nie, ale obcas zajdem pre Historicku Revue, alebo inu tlac. Obcas maju akcie na pekne skatulky na bordel, suciastky. A sem tam aj nieco rozumne za dobru cenu, podobne ako Lidl, Kaufland a dalsich 100 inych. Aky isiel takeho stretol....
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Júl 2013, 22:01

Tak tak v tesku som si nakupil tých skatuliek na súčiastky ako stvorene.
0
nie som tu

babetista
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 12 Feb 2013, 15:47
Bydlisko: Hlohovec
Vek: 27

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa babetista » 26 Júl 2013, 22:12

my sme doma vystriedaly vela karbošiek GUDE,EXTOL,Black and Deker no a na posledy sme si kupily Makitu na ktoru nedam dopustiť :D Extol zhorel,Gude pridrelo sa ložisko a black dekerka tiež zhorela ale dali sme ju do zaruky ešte bola v zaruke tak ešte žije ale ma už toho veľa za sebou:dražky do omietky a pod.špinavú robotu ale ked ju porovnam s makitou tak makita je oproti nej zlato mame aj vrtačku makitu aj elektropneumatické kladivo :D a sme spokojný s tým čo sme kúpili

a všimli ste si ako v tescu si davaju pozor na čorkarov SBSkari tam behajú v sluchadlach a mikorofone vždya na nich zasmejem :D minule som 3 krabice mlieka prekladať v košiku že či tam dačo nemám :D
0
Študujem na:SOŠE Trnava,Sibírska 1
Najlepšie mopedy čo kedy existovali:Babetta 210,225,228

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Júl 2013, 22:15

Uz sa to uberá tématicky opäť ta het.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Júl 2013, 22:37

kelwin napísal: a ta karboska(potreboval som surne) a bolo mi vynadane
Priateľu, každý, kto má iný názor a prejaví ho, tak ti nadáva? Však si to teda kúp, sebe narobíš zle. Ja som ti chcel dobre, poradil som ti, aby si sa na ňu ani nepozrel. Nie je to pracovný nástroj, ak máš deti, kúp im to pod stromček, na nič viac sa to použiť nedá. To, že to reže ešte neznamená, že to je karbobrúska. Aj so žeravou štrikovacou ihlicou sa dá spájkovať, no spájkovačka to nikdy nebude.

Skús ten narex, sám zbadáš. Budú s ňou robiť ešte tvoji pravnuci ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

anakondiel
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 04 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Nove Zamky
Vek: 39

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa anakondiel » 26 Júl 2013, 22:53

S vychvalovanim Narexu do nebies, by som bol opatrny, uz to nie je to co byvalo, predpokladam ze sa vyroba presunula takisto do ciny, a o servise ani nehovorim , horsi pristup som este nezazil .V kazdom pripade je to naradie s ktorym sa da aj pracovat, ale uz nevydrzi ani zdaleka tolko, ako kedysi .
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Dali2 » 26 Júl 2013, 23:11

kelwin napísal:V nasich maju kvalitnejsi chleba ako Lidli neuschne do 3 dni :) a zena tam chodi kupovat kochliky a obcas maju akciu na Fiskas noze :)
Sorry, ale teraz si napisal taku ch....inu, ze mi neda. Preco si myslis, ze chlieb, ktory za 3 dni nevyschne je kvalitny??? Si spadol z jahody? Co myslis, z akych chemikalii je vyrobeny, ked vydrzi cerstvy tyzden, a ani po mesiaci nesplesnivie, lebo sa na nom pri zivote ani len plesne neudrzia???
Chlieb, ktory je upeceny z muky a nie z mletych otrub, zmiesanych s prachom, ktory sa pozameta v mlyne po tom, co z neho odvezu muku, za tri dni naozaj vyschne, chlieb ktory spominas ty v tomto jebnutom state vyraba hlavne jeden nemenovany miliardar, ktory zarobil tym, ze predava odpad vydavavy za potraviny, ale to je ina kapitola.
A len tak mimochodom, do Tesca ma nedostane nikto ani parom volov, jednak je tam furt cierno, a ten shit co si dovolia predavat oni, by mal byt klasifikovany uz ako trestny cin...
0

neznamy

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa neznamy » 26 Júl 2013, 23:14

v zahraničí, obvzlášť v chorvátsku, kúpite ráno okruh (chlieb) a na druhý deň alebo ten istý deň večer utekáte kúpiť další. To z dvoch dôvodov, jednak je malý a 4 členná rodina nemá problém zhltnúť ho na posedenie a po druhé do rána vyschne. Vždy keď ho jem, nemám ten pocit že je to nekvalitný šmejd... za nekvalitný šmejd považujem to čo predavajú hypermarkety.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12417
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa boraicho » 27 Júl 2013, 00:48

tesco ma najnekvalitnejšie potraviny. tam chodim zriedka kedy. inač zaujima , videl niekto z vás na slovensku predavať v tých supermarketoch ľad?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 965
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa pajky » 27 Júl 2013, 01:23

ja som kupil pred rokmi kufrik so sadou vrtakou, bitou a takymito paksamentami a tak 50% este zije a talo to 100sk, za tu sumu nemozem povedat pol slova a v podstate ked nieco robim taketo, tak ju vytiahnem, ale to uz asi sa mi takto kupit nepodari. co som kupil el. gril platnu teflonovu tak teflon zbublal ci co spravil za nejake 3 mesiace
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Júl 2013, 18:10

Polemizovať na tému Tesco-Lidl-Kaufland-Coop či iné , by bolo na samostatnú tému,a každý by mal svoje argumenty pre a proti, takže sa držme toho, že ak existuje téma čo dobrého v Lídli, nech je tu aj čo dobrého v Tescu a nech to slúži len na Upozornenie, na niečo Dobrého,nie na Porovnávanie,/aj ked občas sa tomu nedá vyhnúť /.

Nedá mi však zareagovať na hodnotenie chleba, pretože si musíme uvedommiť, že obchodníci si vydobili ,, záručnú dobu,, na chlieb-max 72 hodín,pretože nie sú schopní upiecť lepší chlieb. :wink:
Pamätám sa ako moja mama , ked som bol malé decko ,piekla doma v letnej kuchynke, v murovanej pekárskej peci chlieb, ktorý vydržal mäkký ,chutný, jedlý a nezaplesnel , nestvrdol ani nezkysol na druhý deň, ale vydržal celý týždeň ,kým nepiekla druhý, ak ho načich 6 hladných krkov neschrúmalo s čerstvým maslom skôr./
Takže nie je to o múke, droždí,či technologii,alebo o šikovnosti a vedomostiach pekára,ale hlavne o biznise a snahe len zarobiť na úkor kvality.Kto chce a vie, upečie poriadny, kto nechce a nevie, môže mať aj prvotriednu múku,aj tak ju len pokazí a nedá sa to jesť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa marek181818 » 27 Júl 2013, 18:19

veci z tesca , brusky, vrtacky , kladiva , konkretne znacku Tesco , tak to sa oplati kupit len pre tych co fakt malo s tym robia sem tam daco tenke z flexou prerezu.Proste tomu co stym robi raz za mesiac .Na narocnejsiu pracu to bud nevladze, robi to svetelne ci dymove efekty . :D Pyrotechnika sa kupuje na silvestra :D :D
0

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa kelwin » 28 Júl 2013, 16:42

right13 napísal: To z dvoch dôvodov, jednak je malý a 4 členná rodina nemá problém zhltnúť ho na posedenie a po druhé do rána vyschne. Vždy keď ho jem, nemám ten pocit že je to nekvalitný šmejd...
a presne z tohto dovodu ja neviem kupit chleba v nasich 2 lidloch a chodim si do TESCA kupit chlieb od tejto pekarne (nie zemiakovy)
v drevenom chlebniku mi drzi min 5dni ak je jemne zabaleny este takom papierovom sacku s diekami aj 7dni

nic ine v okoli tolko nevydrzi a ceny su rovnake keby ho mali inom obchode tak idem to toho obchodu z Lidla tie ich chleby mi uschnu ci ho zakryjem alebo nezakryjem do 2-3dni na 100% (neviem co za znacku)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Júl 2013, 19:43

No keď sme pri tom chlebe, slovenský sa nám splesnil po dvoch dňoch. Kúpili sme teda v dedinke wittichenau za 3€ veľký chleba a vydržal celú cestu cez nemecko a rakúsko, ešte som doniesol domov ochutnať mame.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa kelwin » 28 Júl 2013, 20:20

obchode je povedzme 25`C vonku je daleko viac donesiem domov prve co spravim to vyberiem z igelitoveho sacku zakryjem
takou lanovou deckou a dam do chlebnika a zavrem ked odkrojim zakrytejm uz len koncek
potom neplesnivie ak ho necham par dni v sacku tak zacne chytat bielu plesen a neskor zelenu

a zalezi od pekarne PBP nehnije ak je chlieb vetrany ak zasycha tak na mieste kde bol nakrojeny nie vnutri ako prezla od Lidla(toho naseho)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Júl 2013, 20:33

Chlcebník hoci nevlastníme, schvalujem. Dobrý chleba nesmie uschnúť, kdežto v sáčku zaplesní raz dva.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa kelwin » 29 Júl 2013, 08:23

Chlebnik maju aj v TESCU cca 11e ;)
na trhoch a vystavach kde su stankari ich maju lacnejsie ;) aj natrete
on neuschne ani v chlebniku len koniec skor tvrdne ked nieje v tej lanovej satke ci co co je cize o krajec viac zneho je inak by sa musel odkrojit a dat na prezle - dobry chleba sa v mestach kupuje tazko vacsina nema klasicku pec kde sa chleba poriadne upiekol
a neobsahuje tolko vlhkosti a ma kvalitnu korku ktora ho chrani minule Rozhlas mal pribeh na tyzden o chlebe a hovorili co robi
chleba chlebom a nie franc. bagetou v tvare chleba novodobi pekari ale nemaju uz na to zariadenie preto su take vysledky rucna vyroba je potom draha. dalsi faktor su predmrazene polotovary ktore pecu 1h obchodoch tam sa prave ta vlhkost len vyzraza a to urychluje ten rast plesni+nepriedusne obaly igelit.

Nastastie su unas 3 pekarne takze si je z coho vybrat ale zatial ostavam pri Prva pekarenska - pomer cena chut a kvalita vyhovuje.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa AndiCibula » 29 Júl 2013, 10:30

Chleba ako taky aj tak neni moc dobra potravina, zdraviu prospesnejsie je celozrnne pecivo.
Rozky su uplny odpad.
0
Performance in nanospace.

Napísať odpoveď