Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Nov 2010, 21:03

Dik moc za peknu recenziu, zajtra už napišem svoju :wink: :)
a tej masnoty sa mi zda že až bolo veľa ale ako parada, aj zavitniky som si kupil.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 23 Nov 2010, 21:13

JJ. Ináč otec kúpil nabíjačku autobatérii tiež z lídla a maximálna pohoda,spínaná,riadená uPC 3roky záruka,vie repasovat staé batérie a nabíja aj 6V aj 12V gelovky aj klasické autobatérie


Ohľadom tej značky Parkside . Videl som teplovzdušku , mala zvlášt nastavitelný prietok vzduchu a zvlášť teplotu. Túto vymoženosť majú Metaba za 3 stovky,nikde inde som to nevidel

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 23 Nov 2010, 21:47

ja mam osobne alergiu na značku Black & Decker... to je "značka" ktora sa snaži vyzerať ako kvalita (aj cenou) a pritom to je totalny shit... bud je to ergonomicky uplne nevhodne, alebo je to cele rozvyklane... proste na hovno.

Od Parksidu nemam nič, lebo som sa toho tiež bal... ale ako tak čitam... zišla by sa mi teraz ta bruska, ale niesu love.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 23 Nov 2010, 21:52

Napster050 napísal:ja mam osobne alergiu na značku Black & Decker...
Zvláštne,ja mám doma 3ks vŕtačiek,a hádaj s ktorou pracujem najradšej/častejšie. Ale to bude asi putom. Zložil som ju s dvoch identických(v každej bolo pokafrané niečo iné). A už frčí vyše 4 roky bez poruchy. Stačí čistiť,mazať,jednoducho základná starostlivosť :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 23 Nov 2010, 21:58

no vidiš... ale musel si ju najprv sam zložiť z dvoch... to naradie je proste z jedneho kusa nepoužiteľne... Ja mam najradšej aku-vrtačku Bosch - oproti tym lacnejšim značkam to ma dosť sily, dobru ergonomiu, je vyvažena a všetko drži pohromade... samozrejme že aj ta cena bola niekde uplne inde :D
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 23 Nov 2010, 22:00

Napster050, ak myslíš teraz čo majú tú vybračnú tak v pohode kúp, mne slúži super...možno také mínus je, že ten zásobník je skoro ako na okrasu...moc toho opilovaného tam neskončí...ale s vysávačom to je iná...
Je to taká drobnosť...ináč som max spokojný.


Tieto lacné veci sú dosť kus od kusu... ale ako Parkside mi príde že to nieje až taký shit ako tie ostatné UltraLow nástroje...celkovo, plasti sú dobré, prívodné káble tiež, vypínače sú mohutné pevné...Ja nemám negatívnu skúsenosť.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Nov 2010, 22:07

OK a mame tu nový leták, čo hovorite na toto? oplati sa za 69? Ake s nou máte skusenosti? :D http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk ... _11429.htm

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 2 minútach:

a ten lanovy navijak by sa mi zišiel na filmy, koli efektom :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 23 Nov 2010, 22:10

aj voláke High-Endové sluchatka tam majú :D
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Jujk0
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Kolta
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jujk0 » 24 Nov 2010, 16:33

K náradiu Parkside (Lidl) - Za danú cenu paráda! Mám príklepovku odtial, prevŕtala kadečo, spolu s vrtákmi Lidl a žiadny problém. Vo všeobecnosti čo viem, a čo som čítal, tak Parkside je OK. (Samozrejme v rámci možností a ceny) Keby som nemal doma na 99% podobnú stojanovku, tak beriem s kľudom tú Lidlovú.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Nov 2010, 21:44

No takže poskladana, ide všetko jak ma.
-Vadi mi že červene tlačitko vypinacie je zakryte kablami, ale už som ich posunul do toho držiaku nalavo tak sa to ako tak napravilo

- nechapem funkciu toho čiselnika čo tam je len sa to toči hore dole nič viac.

-a najviac ma sere ta pokrčena nalepka s uhlami :evil:
v skutočnosti to vyzera hroznéé

- a potom ma serie abstinencia dorazu, že si nastavim aby išiel napr. max 2cm hlboko, toto som očakaval najviac, a neni to tam, ako budem vrtať fajky? :cry:

a hej aby som nezabudol, voľa je na hlave ked je zasunuta tak nič ale vysunem a kyve sa , je tam vola cca 0,5mm? to je asi najviac čo mi vadi ale reklamovať zbytočne to budu mať asi všetky. Dneska som už vrtal diery do koľajniciach do stola a potreboval som urobiť z večšim vrtakom zapustenie a nebolo to dobre.
Inak fajn ako v pohode, akurat som napol motor a pohoda.
Prílohy
PB240531.JPG
toten čislenik
toten čislenik
PB240527.JPG
PB240530.JPG
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 24 Nov 2010, 21:51

- aký číselník ?? (ak myslíš pri posuve...tak ten si upevníš na nule a vidíš ako hlboko si posunul vrták...)
- ja som mal nálepky rovno :)
- načo ti je doraz, keď môžeš podľa stupnice pozerať ako hlboko si...

Inak aj ty máš off tračítko také citlivé... mne sa ho stačí len dotknúť a už to je vypnuté...nemusím to ani stláčať.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Nov 2010, 22:02

off hej, len sa ho fakt že jemne dotknem a vypne ale ako toto mi vobec nevadi.
A hej aby som nezabuol, pači sa mi a som aj prekvapeny že ide potichu, som počital s tym že to bude robiť hluk. taže možem v pohode vrtať bez toho aby o tom niekto vedel :)

hej a jak si tam daval totu hlavu? ja kukam a dierka v oske ta pozeram a šrubky niet, ta hladam vsade v krabici v sačkoch pod stolom kde osm ju stratil ta potom že dam dajaku svoju ale mi nešlo do hlavy že nejaka barz mala dierka a potom som zistil že v skľučovadle ani nič take na šrubovanie neni len diera napriek komplet tak som to tam nabyl jemne s kladivom
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 24 Nov 2010, 22:21

Je to kónus, tlakom sa to samé "doťahuje"...

A tá vôľa je predsa normálna keď to vysunieš skoro nadoraz...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
grazel
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 08 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Rohožník (MA)
Vek: 29

Príspevok od používateľa grazel » 24 Nov 2010, 22:33

Tak a už ju mám aj ja :twisted: Myslím že za tú cenu sa to oplatilo. Zložil som ju a jedine mi vadilo, že hrkal ten vrchný kryt remenice. jednoducho som tam na okraj nalepil izolačku a je po probléme..zajtra ju poriadne testnem, dnes som nemal čas
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 24 Nov 2010, 22:39

OMG!! vrch remenice grnčal aj mne :D tiež som to riešil kúskom gumy :D


páči sa mi ten držiak na skľučovadlo,ja svoje furt niekde stratím a potom pol hodinu hľadám.


Ten červený plast bolo prvé čo som demontoval.zavadzia to tam.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Nov 2010, 23:06

hej hej toto je tiez paradny ten drziak, ten plast mi nevadi.aj tak je vysoko, plechy su ticho, docvakli ste si to poriadne?popripade ste si napli motor/remen?Malo napnuty remen bola prva vec ktoru si vsimol.
Robio lenze ono to nema volu ked to je zasunute. Vytiahnem pol centaky a viac uz to volu ma.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12415
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 25 Nov 2010, 12:24

dneska som si ju tak okukoval som prišiel na to že zo strany kde je vypinač , tak tam ako sa posuva hlava dole je taka čierna šrubka s matkou ta som si myslel že to sa vôla nastavuje ale vybral som ju a som zisitl že to je vlastne "nič". škoda.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

SMEDA
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1551
Dátum registrácie: 03 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 32

Príspevok od používateľa SMEDA » 29 Nov 2010, 19:45

Spomedzi tych vrtačiek mi normálne ostalo zle.Ako moc sa bude od tejto lidl parkside značky lišit značka gude ?
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 29 Nov 2010, 19:52

dotiahnutím alebo uvoľnením tej matičky čo je na páke na posun si nastavíš tuhosť posuvu..

ako ťažko ti pôjde dole

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pedro » 29 Nov 2010, 19:55

SMEDA napísal:Spomedzi tych vrtačiek mi normálne ostalo zle.Ako moc sa bude od tejto lidl parkside značky lišit značka gude ?
Citácia DeadMan veci od GUDE
http://www.gude.sk/gude.files/detail.php?obj=55166
Toto bola moja takpovediac prvá píla. Nechal som sa zlákať cenou, a to bratu rovných 149,50€. Myslel som, že to nemôže byť až také zlé, ale opak je pravdou. Chcelo by to pár zásahov, na ktoré sa chystám. Ako prvý uvediem to, že je potrebné nejako spevniť uchytenie bočnej zarážky. Na jej konci lieta ako splašená, a teda spraviť nejaký kolmý rez bez "ohryzených" krajov je umenie. Čo sa týka posuvnej zarážky, pomocou ktorej by sa malo dať rezať pod uhlom, o tom je škoda hovoriť. Nepoužiteľné
Aby som na tú pílu len nekydal, musím povedať, že za momentálnych 125€ si svoju robotu odvedie, aj u mňa toho už narezala dosť a neminulo ju ani tvrdé drevo, 12x12cm hranoly či rezanie 3m dlhej parapetnej dosky. Na počudovanie to bol celkom pekný rez. Taktiež ak sa človek snaží, dá sa s ňou rezať aj pekne. Ale chce to veľa trpezlivosti. Na motor nemôžem povedať zlé slovo, dokáže kotúč točiť tak, že prejde snáď všetkým...
ZNÁMKA - 3
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

Napísať odpoveď