Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Júl 2019, 10:51

jenda23 napísal: Osobně sem ujetej na speedglas, vzhledem k tomu že svařuju čím dál víc, takže ted šetřim na 9100X jako základ, pokukuju po verzi FX, zdvihací štít je na broušení bombastickej....

Za mě, pro vaření jednou za rok poskytuje nejvyšší stupeň ochrany klasická kukla.
Tak šetri šetri je super, mám ju už niekoľko rokov a všetko ostatné som vyhodil , len by ma zaujímalo, ešte som nenenil baterky, tak neviem či sa náhodou aj sama nedobíja .


Na občasné zváranie je super socíkovská kukla s hrubým sklom ...
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa jenda23 » 08 Júl 2019, 13:05

Jakou verzi máš? X nebo FX? FX sem měl možnost odzkoušet, ale bohužel jen krátce a byl jsem velice nadšenej. Jinak nemohu než souhlasit.

Jinak baterky na 100% dobíjí ze solárních článků, navíc baterie slouží pouze pro prvotní zatmění, pak napájení přebíraj soláry.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
acheruspd
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 05 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa acheruspd » 17 Aug 2019, 08:26

Ahojte oplati sa kúpiť t tu vŕtačku?
Prílohy
Screenshot_20190814-113104_Drive.jpg
0
{:-) ak si elektrikár nerob za drobáky,podrážaš tým všetkých elektrikárov {:-)

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa rudko » 17 Aug 2019, 09:27

Myslis tu priklepovu?
Tuto konkretne nemam, ale par mesiacov dozadu mali podobnu s mensou baterkou a tu sum su vzal. Vrta dobre ked potrebujes vyvrtat tak do 10dier do betonu, cca 20do tehly. Priklep nie je mechanicky takze aj funguje :-) Presne na to som ju kupoval. Ked treba zavesit svetlo, policku... Aby som nemusel tahat velke kladivo
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
acheruspd
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 05 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa acheruspd » 17 Aug 2019, 10:30

Dakujem tak ju pojdem zobrat
0
{:-) ak si elektrikár nerob za drobáky,podrážaš tým všetkých elektrikárov {:-)

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa hpeter » 19 Sep 2019, 09:45

romiadam napísal:
AEdison napísal:Ono ja to chcem viac menej iba na auto a koberce, tak snáď postačí.
Nepostaci. Prach z brzdovych dosticiek prilepeny na prednych elektronov budes cistit s drotennou kefkou?
https://www.youtube.com/watch?v=w2kRpO_HKyc
https://www.youtube.com/watch?v=A6B3ueh_fDA
by si poskodil povrch. ten bordel su kovove castice su zavrtane do povrchu.
cistice na chemickom principe scervenania su naj.
ak su disky chranene synt.voskom/selantom, potom staci iba wap. to plati aj o laku.
0

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa vosa » 07 Okt 2019, 10:51

"Reťazec Lidl dnes spustil na Slovensku e-shop, ponúka v ňom spotrebný tovar a oblečenie."

https://www.lidl-shop.sk/

TLDR:
- predavaju aj sekciu "Dielňa a záhrada"
- platba kartou, alebo dobierka
- postovne 3,90 eura ("v prípade objemného tovaru môže byť suma vyššia"), bezplatne nad 50 eur
- 30 dní na vrátenie tovaru

ZDROJ
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa AEdison » 07 Okt 2019, 14:40

hpeter napísal: https://www.youtube.com/watch?v=w2kRpO_HKyc
https://www.youtube.com/watch?v=A6B3ueh_fDA
by si poskodil povrch. ten bordel su kovove castice su zavrtane do povrchu.
cistice na chemickom principe scervenania su naj.
ak su disky chranene synt.voskom/selantom, potom staci iba wap. to plati aj o laku.
Diky za typ. Keď som čistil svoje staré oplacké disky, tak som skúšal "Carlson Čistič diskov" a stál za hovno. Zlomil som palicu nad podobnými prípravkami a pustil sa do toho ručne.
Obrázok

Dva dni šúchania kefou, solvinou a teplou vodou. Myslel som že mi odpadnú ruky a zlomí chrbát.
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa straciam » 07 Okt 2019, 14:51

AEdison napísal: Diky za typ. Keď som čistil svoje staré oplacké disky, tak som skúšal "Carlson Čistič diskov" a stál za hovno. Zlomil som palicu nad podobnými prípravkami a pustil sa do toho ručne.
Obrázok

Dva dni šúchania kefou, solvinou a teplou vodou. Myslel som že mi odpadnú ruky a zlomí chrbát.
ja mam na ten zapeceny brzdovy prach cistic diskov Redline Wheel Cleaner od turtle wax. po nastriekani a chvilke posobeni sa bezfarebna tekutina zmeni na purpurovu a staci len zotriet handrou. inak ten prach nejde skoro nicim dole.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa AEdison » 07 Okt 2019, 15:17

Našťastie sa ma to už netýka. Opla som predal a najbližšie tri roky budem prezúvať v autorizáku, kde majú pračku na kolesá.
vosa napísal:"Reťazec Lidl dnes spustil na Slovensku e-shop, ponúka v ňom spotrebný tovar a oblečenie."
To im trvalo...

Pred časom som kupoval túto parkside vapku a už som s ňou 2x umýval auto. Som spokojný, za tie peniaze som dostal to čo som čakal a možno o málinko viac, môžte si rozprávať čo chcete...

Inak budem striehnuť na aku šroubovák "kolt". Už som ho videl v nasadení pri oprave práčky u známeho a na tú pohodlnú výmenu bitov, sa veľmi rýchlo zvyká.
https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-aku ... t=category
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa straciam » 07 Okt 2019, 15:31

len doplnim moju skusenost s lidlovskym naradim. lidl nevedie pozarucny servis. servis funguje len v ramci zaruky-vymena pokazeneho tovaru za novy kus alebo vratenie penazi. ak sa naradie alebo cokolvek pokazi po zarucnej dobe, mozne to vyhodit. ak si najdete nahradny diel ktory pasuje, je to na vas. ja som uprostred komunikacie zo zakaznickym centrom. zistuju ci sa da zohnat nahradny diel na aku flexu parkside performance. ale prvotna odpoved bola, ze nahradne diely servisne strediska nemaju. iba co sa da objednat na strankach kompernasu alebo owim. inak nic. takze za mna si asi kupim hecht alebo einhell na ktore sa bezne daju kupit nahradne diely.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 07 Okt 2019, 16:54

V návode na použitie zvykne byť uvedené kto to vyrába a možno tam niekde bude aj kontakt na servisné stredisko. Parkside je aj tak od bežných výrobcov ako Einhell, Scheppach a podobne. Akurát plasty sú zelené. Napríklad ich pokosová píla je Scheppach a vyzerá takmer rovnako, len stojí o 50€ menej. Takže k dielom sa asi aj dá dopátrať, len to bude trocha náročné. Taktiež na niektoré aku náradie, ktoré pre nich robí Einhell, sedia akumulátory pre Einhell. Ale tie tiež stoja oveľa viac ako v Lidli.
Parkside performance tuším vyrába rovnaký výrobca ako DeWALT. Takže možno by sa dalo osloviť priamo ich.
Napríklad nejaké bežné diely pre zelený Parkside sú tu: https://grizzly-shop.de/index.php?k=2181&lang=eng
Väčšinou sa to naozaj dá dohľadať v návode. Ale súhlasím, že tá dostupnosť dielov je dosť biedna.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa hpeter » 07 Okt 2019, 18:47

straciam napísal:
AEdison napísal: Diky za typ. Keď som čistil svoje staré oplacké disky, tak som skúšal "Carlson Čistič diskov" a stál za hovno. Zlomil som palicu nad podobnými prípravkami a pustil sa do toho ručne.

Dva dni šúchania kefou, solvinou a teplou vodou. Myslel som že mi odpadnú ruky a zlomí chrbát.
ja mam na ten zapeceny brzdovy prach cistic diskov Redline Wheel Cleaner od turtle wax. po nastriekani a chvilke posobeni sa bezfarebna tekutina zmeni na purpurovu a staci len zotriet handrou. inak ten prach nejde skoro nicim dole.
moc by som mechanicky nesuchal, riziko ryhovania a bordel potom lepsie drzi (a zle vyzera).
po dokladnom ocisteni je fajn to aj syntetickym voskom (sealantom) namazat, napr "fusso",alebo na to urcene aby nabuduce spina sla rychlo dole. https://autoefekt.sk/ochrana-diskov-30
"zelena korytnacka" ci sonax neni extra autochemia (lepsie jak nic), su lepsie znacky. len tie uz clovek nekupi na pumpe. z osobnej skusenosti chvalim dodojuice-uk,soft99-jp, meguiars-usa, prostaff-jp. napr "teflon" soft99 fussocoat 12m je legendarny. chemical guys-usa :thumbdown:

hrdzave bodky sa zavrtaju aj na zvysok auta, na bledej farbe to vidiet. kufor, kapota, a boky cca do 1/2 vysky kolesa. niektore bodky nepojdu dole, to bude asfalt, aj na to je cistic (osobne radsej "lime prime").
Obrázok
https://www.auto.cz/i-nejmodernejsi-aut ... rez-111023
situacia na umyvacich boxoch: ludia su hovada-kefu s aktivnou penou urcenu iba na kasnu, si vydrhnu aj pneu...ten dalsi v poradi si s tym vyskriabe auto :thumbup:
preco nechodit na automaticku umyvacku:
Obrázok
......mega oftopic :applause:
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa straciam » 09 Okt 2019, 19:49

straciam napísal:len doplnim moju skusenost s lidlovskym naradim. lidl nevedie pozarucny servis. servis funguje len v ramci zaruky-vymena pokazeneho tovaru za novy kus alebo vratenie penazi. ak sa naradie alebo cokolvek pokazi po zarucnej dobe, mozne to vyhodit. ak si najdete nahradny diel ktory pasuje, je to na vas. ja som uprostred komunikacie zo zakaznickym centrom. zistuju ci sa da zohnat nahradny diel na aku flexu parkside performance. ale prvotna odpoved bola, ze nahradne diely servisne strediska nemaju. iba co sa da objednat na strankach kompernasu alebo owim. inak nic. takze za mna si asi kupim hecht alebo einhell na ktore sa bezne daju kupit nahradne diely.
konecne oficialne vyjadrenie "servisneho strediska" (v skutocnosti zakaznicke centrum spolocnosti, ktora namiesto lidla komunikuje s vyrobcom) je, ze vyrobca nevedie, nepredava a nedrzi pozarucny servis ani nahradne diely na naradie Parkside Performance. ak sa vam taketo naradie pokazi po zarucnej dobe, bud si dopasujete nahradny diel od ineho vyrobcu alebo do kosa.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

jjilek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 26 Júl 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa jjilek » 09 Okt 2019, 20:14

Před časem jsem se rozhodl vyměnit uhlíky ve vysavači (značku už nevím). Po delší korespondenci jsem se dopracoval až na servis a dodavatele v Německu včetně e-shopu na spoustu ND pro pomůcky z Lidlu.. Takže uhlíky došly, ale výměna byl opruz. Už se nedivím, že takovéto opravy nedoporučují. Další problém byl v tom, že celá klec statoru je snýtovaná a svařená, takže nejde demontovat rotor a nelze přesoustružit kolektor. Takže výměna uhlíků vysavači moc nepomohla. Je to směr koš.
0
Na soukromé zprávy reaguji jen pokud jde o předání osobních údajů, jako adresa, telefon, cena apod.

Používateľov profilový obrázok
sraj
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 26 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: PP
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa sraj » 31 Okt 2019, 14:27

čo ten stojan na vŕtačku, dá sa to použiť,
https://www.lidl-shop.sk/p/powerfix-sto ... 5%A1enstvo
...len ten zverák pod vŕtačku som minule v železiarstve kúpil za cca 14€
Prílohy
stojan.jpeg
0
https://www.meteopp.eu/ MeteoStanica POPRAD - aktuálne údaje , +meteokamerka(test)
Mini Meteostanica Poprad : http://svetelektro.com/Forum/mini-meteo ... 42443.html
TempLogger : http://svetelektro.com/Forum/templogger-t8407.html

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa dan21 » 31 Okt 2019, 14:29

Na nejake presnejsie vrtanie nic moc. Mam ho doma uz davnejsie (tiez z Lidla) a ma dost velku vôlu
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Okt 2019, 14:41

Ten stojan nekupovať. Slovo pevnosť to nepozná a dlhší vrták ti kľudne môže lietať aj centimeter. Použil som ho raz a po roku v krabici, som ho predal.
0

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zen » 31 Okt 2019, 17:31

Ja ho mam. Velmi neprakticky, nastavis vysku a ked chces utahnut, tak sa ti pohne. Uchytka na vrtacku praskla, stezi som odskocil, vrtacka mi rozbila dlazku.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa eurobastler » 01 Nov 2019, 08:07

Zen: u mňa rovnako. Vrták zaseklo a vŕtačka mi preletela okolo hlavy. Vôľa stojana je v každom smere značná. Vyhodené peniaze...
0
Obrázok

Napísať odpoveď