Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

antoni
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Apr 2017, 12:08

Náhrada aku PAP 18 A1

Príspevok od používateľa antoni » 01 Dec 2019, 09:29

Ahojte - potrebujem poradiť:
Mám v Lidl kúpenej aku vŕtačke 18V baterku s označením PAP 18 A1.
Lídl,ale už predáva len náhradné 20V aku baterky. Baterky vyzerajú podobne, nedajú sa použiť aj v staršom Parkside náradí na 18V ???
Túto 18V baterku čo mám ja,už neviem zohnať.
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 02 Dec 2019, 19:26, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Oprava pravopisu

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa jukov » 01 Dec 2019, 10:00

To napätie je len marketingové označenie.
LiON články majú nominál 3,7 V (5 x 3,7V = 18,5V) a plne nabité 4,1 V (5 x 4,1V = 20,5 V).
Len či Ti sedia kontakty, lebo na Florabest záhradnom náradí po zmene modelu zmenili aj tvar a rozmiestnenie kontaktov, tak novšie neboli použiteľné Tak som vymenil so susedom moju novú pílku za jeho starú - pílku, aby nedošlo k omylu :) .
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Náhrada aku PAP 18 A1

Príspevok od používateľa jezevec » 01 Dec 2019, 11:15

antoni napísal:...Mám v Lidl kúpenom aku vŕtačke 18V baterku s označením PAP 18 A1.
...
Vidím, že dnešní generace má problém jak sesmolit smysluplnou větu.

Veta bola opravená. upravil: 2.12.2019 mirosne
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa straciam » 01 Dec 2019, 11:54

antoni: mal by ti pasovat tento akumulator:
https://www.kompernass.com/index.php?ro ... uct_id=247
doprava 4,5 eur (momentalne nie je skladom)
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

antoni
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Apr 2017, 12:08

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa antoni » 01 Dec 2019, 21:13

Ahojte,
dík za komenty a rady... Pack som otvoril a je tam 5x sériovo články 18650 s BMS modulom. Hned som rozmýšlal kolko teda majú článkov tieto "nové" 20V baterky a tiež si myslím že ich viac nebude. :)
JEZEVEC: Dík za komliment, ale hrubo sa mýliš, už niekoľko desaťročí bohužiaľ nepatrím medzi "dnešnú generáciu" - keby si bol taký bystrý vedel by si že dnešná generácia nepoužíva interpunkcie...ale je fakt že som to napísal ako maďar :lol:
Sused mi asi jeho starú ani novú nepožičia, najlepšie asi bude si nejako z Lidla požičať 20V baterku a vyskúšať vo svojej "starej" :thumbup: prípadne kúpiť v tom eshope
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa enigma » 01 Dec 2019, 21:54

kúp , odskúšaj a potom vráť ... nesedí mi na vrtačku . mám starší model . LIDL s tým nemá problém
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa SMITH » 03 Dec 2019, 21:52

Nie , nepasuje . Má inak umiestnene výhody . Ani 12 voltove " šulce " nepasuju s novými X12V . Tie pre zmenu majú inde vodiace drážky , ale aj keď sa odpilia ,tak sa nedá baterka nabiť v starej nabíjačke .
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 04 Dec 2019, 11:40

Susedovi po mesiaci a pol z vŕtačky zostala funkčná iba tá baterka, uhlíky v motore sa odporúčali, zhorela kotva a reklamáciu mu neuznali... Na mago kvality nula bodov, akurát, že "pekne vyzerala" na letáku...aspoň má opäť čo vyhodiť, pred mesiacom to bola elektródová zváračka, tak isto Lidl (Parkside), na ktorej uvaril zváracie trafo (ak sa dá nazvať trafom niečo ťažké, železné, čo je namotané zafarbeným hliníkom).
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zylo64 » 27 Dec 2019, 22:15

Pozdravujem páni. Máte niekto praktickú skúsenosť touto meteostanicou AURIOL ponúkanou v Lidli? V tom ich popise o nej sú len nepatrné informácie.
Prílohy
AURIOL® Meteostanica s príslušenstvom
AURIOL® Meteostanica s príslušenstvom
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Harchom23 » 28 Dec 2019, 01:29

krstny ma velmi podobnu (asi len starsia rada) a funguje mu uz peknych par rokou, jedine ten zrazkomer musel vraj par krat nejako upravovat alebo cistit...
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa helios » 28 Dec 2019, 01:37

No, záleží na tom, čo od toho očakávaš. Ja ju mám už dákych 6rokov a ešte ako tak funguje. Dvakrát som opravoval dažďový senzor, kde najprv uhnilo jazýčkové relé (po asi 2,5roku), po ďalších dvoch senzor zhnil úplne. Vetromer ešte ide, akurát mu chýba jedna lopatka na rýchlosť vetra. Smer vetra, teplotu, tlak a vlhkosť zatiaľ ukazuje. Raz, až dvakrát do roka musím urobiť reset vnútornej jednotky vybratím a znovuosadením batérií, lebo prestane zobrazovať dáta z vonkajších senzorov. Po tomto resete sa spamätá. Ešte je pozitívne, že hlavná jednotka má hodiny, riadené DCF77.
Ak nemáš privysoké nároky, zopár rokov ti stanica poslúži. Len sa mi čosi marí, že ja som ju kupoval vtedy za 49,90€.
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zylo64 » 28 Dec 2019, 07:02

Páni, ďakujem za informácie. Chcel by som sa opýtať, či namerané údaje sa niekde (nejako) aj ukladajú do pamäte na neskoršie využitie, alebo sa len zobrazujú na displeji?. Zvažujem o inštalácii malej veternej elektrárne na chalupe (cca 520 m n.m), kde je pomerne často veterno. Meteostanicu by som chcel využiť na orientačné zistenie veterných podmienkach, hlavne rýchlosti vetra v danej lokalite.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Dolfi » 28 Dec 2019, 13:14

helios napísal:Len sa mi čosi marí, že ja som ju kupoval vtedy za 49,90€.
No čo už, asi tá nulová inflácia v eurozóne zapracovala. (Alebo, že by sa Lídl stával nenažratým ?) :wink:
zylo64 napísal:Zvažujem o inštalácii malej veternej elektrárne na chalupe (cca 520 m n.m), kde je pomerne často veterno.
Poinformuj nás trochu aj ty, prosím !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zylo64 » 28 Dec 2019, 14:06

Dolfi: Máme chalupu (bývalý rodičovský dom) pod Tatrami. Dom je zo 60-tych rokov. V dome máme plynové kúrenie. Chodíme tam tak často ako je to len možné. Cez leto skoro každý víkend (oddychujeme prácou na záhrade), v zime každé dva týždne (popolievať kvety). Z toho dôvodu dom temperujeme aj v zime. Cena plynu stále stúpa, rozmýšľal som preto nad určitou alternatívou k plynu. Pohrával som sa s myšlienkou inštalácie FVE spolu s bateriovým úložiskom a obojživelným bojlerom. Elektrikou by som zohrieval vodu v bojleri a plyn by slúžil len na dohrievanie vody pre kúrenie a teplú vodu na požadovanú teplotu. Keďže potrebu tepla mám hlavne v zime, kedy slnko dosť často nesvieti, tak FVE môj problém nerieši. Orientácia domu, kde za domom je záhrada za ktorou sú len polia a kopce z ktorých fúka skoro nepretržite vietor ma priviedla na myšlienku využiť malú veternú elektráreň na vyriešenie môjho problému/zadania. Keď sledujem rýchlosť vetra na windy.com, tak v týchto dňoch sa pohybuje od 1 do 8 m/s . Toto je ale údaj za celú lokalitu/obec. Mňa by ale zaujímala rýchlosť vetra konkrétne u nás doma aby som sa uistil, že moje úvahy o využití vetra môžu byť opodstatnené. Preto tam chcem najskôr umiestniť meteostanicu, aby som zistil skutočnú dlhodobú rýchlosť vetra, nielen tú minimálnu, ale aj maximálnu aby som na základe týchto zistení mohol dimenzovať typ a veľkosť veternej elektrárne.
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Hop377 » 28 Dec 2019, 14:21

Pri takejto spotrebe energie Ta plyn vyjde lacnejsie, ako hociake pokusy s FVE, pripadne s veternou turbinou.
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa helios » 28 Dec 2019, 14:31

Zylo,
najprv začni tým, že vypočítaš nutný okamžitý výkon, potrebný na urdržanie teploty v dome. Tipujem, že to bude 10kW a viac. Takže to rozhodne nebude malá veterná elektráreň. Keď k tomu prirátaš nestálosť sily vetra, vyjde to ešte viac. Ak to chceš silou, mocou sledovať, daj si tam malú veterku s data loggerom aspoň na rok, nech máš predstavu, čo bude treba.
Ja som u nňa na dome mal 200W vrtuľu s priemerom 90cm a v zime mi to sotva dokrmovalo LED osvetlenie s výkonom 20W...
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Dolfi » 28 Dec 2019, 16:56

Já si tiež myslím, že z veternej elektrárne toho moc nenakúriš. A hlavne, aj keby ti stačilo povedzme len 2 kW na temperovanie, potrebuješ to kontinuálne. A pri dobe zásoby len na 24 hodín, je to 48 kWh, čo je napríklad pri 48 V 1 000 Ah. A veterná elektráreň by musela mať špičkový výkon aspoň pár kW, (6 - 10 kW ?). Nikdy sa to nemôže rentovať.

Ak máš zbytočné peniaze, tak choď do solárnych panelov a nejakej väčšej akumulačnej nádrže. Tam by investícia sa mohla aj navrátiť. Je predsa jedno, kedy si teplo "zadarmo" vyrobíš. Kubík plynu stojí rovnako v lete aj zime. Čo ušetríš v lete, môžeš potom spotrebovať v zime.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa marioo » 28 Dec 2019, 20:48

Dolfi: v lete bude akumulovať pod zem do nádrže a v zime minie? :) či ako si to myslel?
Problém leta je prebytok slnka a teda aj tepla a nepotrebuje tu energiu ... ale to vieš aj sám :)
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Dolfi » 28 Dec 2019, 21:13

Nerob zo mňa debila ! A ak si nepochopil, tak radšej drž pusu !

A nevedel som, že ty v lete používaš výlučne len studenú vodu z potoka !

Sľubujem, že si ťa určite poznačím a v budúcnosti odignorujem, aby som nezaťažoval tvoje mozgové závity. Howgh !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zylo64 » 28 Dec 2019, 22:15

Páni. Ďakujem za vaše názory a postrehy. Chcel som síce vedieť niečo viac o tej meteostanici z Lidla (žiaľ zatiaľ o nej veľa neviem), no zareagovali ste na moju myšlienku s veternou elektrárňou.
Viem, že plyn je najvhodnejší a ešte dlho bude aj najlacnejší a že žiaden alternatívny zdroj ho z pohľadu finančnej efektívnosti tak skoro nenahradí. Zdravý rozum hovorí jednoznačne v jeho prospech. No asi nemám celkom zdravý rozum ale pokladal a stále pokladám za určitú výzvu znížiť spotrebu plynu na minimum.
O využití fotovoltaiky uvažujem už nejaký čas. Žiaľ dom má nevhodnú orientáciu k pohybu slnka. Má sedlovú strechu s orientáciou juhovýchod a severozápad. Slnko na jednu stranu strechy dopadá od jeho východu do zhruba 11:00 a na druhú stranu dopadá od nejakej 14:30 do jeho západu. Ak by som chcel, aby mi na panely svietilo aj cez obed, musel by som panely osadiť na stenu domu. V lete, keď je slnko vysoko by boli tieto panely osvetľované po celý čas medzi osvetlením panelov na jednej strane strechy a na druhej strane strechy, no teraz v zime, keď je slnko nízko mi v ich osvetlení bráni susedova prístavba, ktorá tieni slnku v osvetlení steny domu. Druhý problém je v tom, že v lete nepotrebujem v dome kúriť a teplú vodu využijeme len cez víkend. Spotrebu elektrickej energie mám taktiež minimálnu (celoročne do 800 kWh) a pri dome nemám ani bazén, kde by som prebytok vyrobenej elektrickej energie mohol presmerovať. Do rozvodnej siete im zadarmo nechcem dať taktiež nič. Preto sa zameriavam hlavne na vyriešenie "zimného režimu", preto tie úvahy o vetre. pohrával som sa elektrárňou 1 - 1,5 kWh.
Možno nakoniec zvíťazí predsa len slnko, možno aj v kombinácii s vetrom ale to ukážu pozorovania. Zatiaľ sa nikde neponáhľam. Ešte raz Vám ďakujem za postrehy. :thanks:
0

Napísať odpoveď