Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Júl 2020, 16:03

Práve som doma zistil,že tá moja bola My projeckt z Kauflandu a tá bola s takým stojančekom zo štipcami na uchytenie plošáku ale celé to nestojí ani za prd.Mám taký pantograf z nočnej lampy a tam som chcel preložiť riadnu lupu s podsvietením,ale za ten peníz sa s tým nebudem trápiť a kúpim túto.Len ju musím skontrolovať,či nerobí machule,lebo to je o nervy hladať správne miesto, kde je obraz zaostrený.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 06 Júl 2020, 16:52, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Hop377 » 06 Júl 2020, 16:27

To Deep, mal len tuto jednu, alebo aj viac kusov?
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2504
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa enigma » 06 Júl 2020, 16:33

chlapci , kde v Lidli ju majú ? ja ju neviem najsť ani u nás na Chrenovej a ani v letáku ....
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 12 Aug 2020, 19:53, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Duplicita,chyba servera

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa deepspace » 06 Júl 2020, 16:58

Nieje to ani oficiálna akcia v letáku, Lídl teraz vypredáva prebytky, majú také košíky kde je jednotná cena za výrobky čo sú v nom.., tá lupa bola v košíku 5.99E a bolo to konkrétne dnes ráno v lídli v Bratislave na Račianskej ..boli tam 4ks
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Aug 2020, 12:28

Dnes som obzeral v Lidli zváračku Parkside 4v1, tak sa chcem opýtať,či ju niekto kúpil, čo je to zač, alebo aspoň nejakú recenziu na parametre a spolahlivosť.Bola teraz za 149€.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Aug 2020, 13:26

Ja neviem, 4v1 to nie je bohvie co a este za 159e. To bude asi zase malo muziky za malo penazi.
Kombinacky, skrutkovac si kup, ale zvaracku? Otazne je tiez, ze co chces zvarat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 12 Aug 2020, 14:02

Neviem aka je tam teraz ja som pozeral po tejto ze by som ju zobral ak bude nabuduce https://youtu.be/9TYQQ_ULbNY
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 21stano21 » 12 Aug 2020, 14:11

Jeden známy mal zváračku z lidlu...neviem už typ ale hrialo sa to, každú chvíľu musel čakať kým sa to ochladí až ju nakoniec prestal používať....ja mám mimo lidlovu asi za 250e ale zvára stále az 4ky elektrody.
0
The power of Linux.

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 12 Aug 2020, 19:55

Dr.Martin napísal:Neviem aka je tam teraz ja som pozeral po tejto ze by som ju zobral ak bude nabuduce https://youtu.be/9TYQQ_ULbNY
Ja ju mám. Nemôžem povedať krivého slova. Štandardný horák, štandardná euro koncovka. Za tie prachy nevidím problém.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Aug 2020, 20:09

Ono niekedy sa treba pozerat na to ze co potrebujes s tym robit a ci to dokaze namiesto toho ze za ti prachy co od toho cakat.

Ked to zavari v poho xy hruby plech a ty s tym nechces zvarat xy+1 (som ako profesor matematiky, vyjadrujem sa vseobecne :D ), tak naozaj nie je o com diskutovat. Hlavne ked zdenko napisal ze ju ma a je snim spokojny.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 21stano21 » 12 Aug 2020, 20:36

jasne na občasné domáce použitie...ale keď dokážeš spraviť 3cm zvaru za 10 min. tak zistíš že to neni na nič...
0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Aug 2020, 21:05

Škoda, že som aspoň nenafotil tú mašinu, alebo parametre,ale nemal som vela času, takže neviem ani presný typ, najdem ho asi v letáku.Netušil som, že ich je viac typov,takže pozriem leták, alebo zbehnem do Lidla .Už nezváram toho vela,ale na nerez ,či hliník by sa to občas hodilo,akurát recenzie o tom nič nehovoria.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Aug 2020, 21:07

Kto to nevie, nech to nerobí :D

Číňania sa naučili robiť funkčné veci. Lenže daňou za nízku cenu zostala bezpečnosť. Tak je to pri zváračkách, multimetroch, spotrebičoch - pri všetkom. Tak neviem, čo je horšie. Pre elektrikárov je to putna, ja si tie veci kontrolujem a upravujem. Ale bežný užívateľ to má horšie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 21stano21 » 12 Aug 2020, 21:35

Drakoush to neni o schopnosti urobiť zvar, ale o kontrolke na zvaračke ktorá ti hlási že potrebuje pauzu . :lol:
0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Aug 2020, 21:41

Tak je niečo špatne, také hnusné DZ nemá ani posledný čínsky hnoj.
Ja som potreboval zmastiť narýchlo nejakú plecharinu, tak som si kúpil tiež čínsku (má to podobné črevá, ako tá z lidlu, ale predsa je to troška iné). U predajcu som sa usmieval, keď mi tvrdil, že to berú aj malé firmy a karosári, ale asi neklamal. O životnosti teda povedať neviem, je po akcii a zváračka bude stáť v regáli, ale skúšal som aj dlhé zvary a nekúri to ani trochu. A má celkom dobré DZ. Za 350€ je to veľký luxus. Ha, kovový podávač ma doslova šokoval :D

Ale ako som vravel, funguje, dokonca (a teraz padnete na zadok) to VARÍ DOBRE. Fakt. Problémom je tá bezpečnosť a ofajčená kvalita. Sieťová šnúra deklarovala 3G2,5, pravdou je, že L a N boli 2,5, PE malo iba tlstú izoláciu, vnútri bola možno jednička, ak nie ešte tenší. Chabé zemnenie (labilne urobené, po čase sa určite vyklepe samorezka, ktorá drží na pol závite) a pod. Čo sa dalo, som upravil, sieťovú šnúru vymenil, porobil zemniace body. Takže tak.
Zmastil som aj výrobu gulášostojana, ktorú som naschvál najprv heftoval a potom som naraz vyťal všetky zvary, reku či to mašina dá. Dala, bez pauzy.

Nemá to náhodou trafozváračku?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 21stano21 » 12 Aug 2020, 21:51

Môžem sa spýtať keď snim budem čo je to za čudo. .len pametám že to mal z lidlu na elektrody...ale tak všetky lacné číny budú zhruba na rovnakej úrovni...ja mám túto a zatiaľ žiaden podobný problém

https://www.stavbaeu.sk/extol-industria ... JGYvD_BwEq
0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Aug 2020, 21:58

V lidli sa spočiatku predávali trafáky s posuvným jadrom, potom došli prvé invertory. Podľa mňa to má trafo. Tie boli ozaj mizerné. Stavím sa, že hliníkové vinutie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa elmoto » 13 Aug 2020, 19:33

5ko kde mali tu PMSG 200a zváračku? Na nete sú docela kladné hodnotenia ale pozeram eshop a na ňom nieje.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zen » 14 Aug 2020, 11:26

Maju valcovy drtic za 129E https://www.lidl.sk/sk/p/zahrada/valcovy-drvic/p59585

Ja mam Fieldman FZD 5015E ktory by mu ako z oka vypadol. Mam ho 2-3 roky, cez leto beha minimalne jednou do tyzdna, nadrtil som kubiky. Kupil som ho za 159E, susedovi sa pacil - ejhle uz bol 229E.

Som s nim velmi spokojny, odporucam. Ani jednou sa neucpal, nie ako ten sprosty Hecht co som mal prvo ktoy pol hodiny drtil a hodinu som ho cistil.

Pozor len na jednu vec: ak vhodite kratky tvrdy konar a nepridrzite ho, moze vyskocit. Ochranne bryle.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa jukov » 14 Aug 2020, 17:11

Ten z Lidla máme kúpený spolu s bratom, takže drví z dvoch záhrad už druhý rok.
Hlavne je oproti môjmu starému Seppachu (seká konáre, nie cez valce) úplne tichučký.
Za mňa teda v pohode.
0

Napísať odpoveď