Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa josek » 12 Jún 2020, 09:07

pablox napísal:Zdar,
má niekto doma túto pokosovú pílu z Lidla? https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-skr ... p100279592

Zvažujem kúpiť niečo podobné na domáce použitie.

Ďakujem,
Z Lidla som kùpil lepšiu pokosovku. Má šírku rezu asi 250 a som s ňou spokojný. Použivam ju asi tri roky bez problémov.
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa SMITH » 12 Jún 2020, 09:21

Áno , nie sú to profi , ani poloprofi náradia , ale na odskúšanie , resp . nenáročné krátkodobé práce sú použiteľné .
Niektoré veci sú v celkom dobrej kvalite , niektoré nepoužiteľné , vždy si treba pozrieť na nete fóra a recenzie .

Napríklad mečová píla na batériu ,výborný pomocník ako v záhrade , dielni, tak aj na stavbe ( na skracovanie trubiek používam radšej ako 125 karbinu ) , len presnosť je už niekde inde :( .
Cena 40€ o proti profi (cca 300€) je výrazne rozdielná .
https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-aku ... p100292848

Ponorná píla s vodiacou lištou a BOSCH kotúčom výborne reže laminovane drevotriesky ...

Zásada u lacných náradí , je použivať kvalitné rezné nástroje . S nimi sa dá dosiahnúť uspokojivých výsledkov .
Samozrejme pri práci používať hlavu a uši ... :wink:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Jún 2020, 09:33

tak ano, 40 vs 300 je rozdiel, ale su aj nastroje za 100, ktore su idealne do dielnicky. ja napr. mam takmer vsetko zelenu bosch a obcas teda dostava riadne zabrat. Vyhoda je, ze viem si bez problemov aj po rokoch objednat nahradny diel od motora, cez elektroniku, kryty az po tlacidla.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa SMITH » 12 Jún 2020, 09:43

Áno , Róberta mám rád :D :thumbup: . To si kupujem , keď sa mi daný prístroj osvedčil a chcem ho vo vyššej kvalite .
Len nejako nechápem politiku , lebo niektoré prístroje zelenej rady sú drahšie ako obdobné modrej rady ...
Zohnateľnosť ND je výborná .
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Atlan » 12 Jún 2020, 10:31

Jj zelena boska je dobra, po vymene statora, rotora uz drzi, lebo sa velmi nepouziva. Modra beha bez zavad. Tolko k zelenej bosh.
Cenova politika nahradnych dielov, rotor polovica ceny vrtacky, stator druha polovica ceny. Dakujem, radsej lowend z lidla, vijde to lacnejsie.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Jún 2020, 10:35

Ja tiez, ale napr. oscilacnu pilku som dostal ako darcek, a vyrobil ho stenli. Vraj je to kvalita, tak dostal riadne zabrat a drzal sa tiez statocne. Co ma ale unho prekvapilo, ze priamo davali redukciu na prislusenstvo inych znaciek (ktore maju trocha iny uchyt).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa SMITH » 12 Jún 2020, 11:25

S elektro náradím od Stanley nemám skúsenosti , aj keď vypadá "bytelnej" . Ručné náradie je taký lepší priemer .
Napríklad niektoré kufre pre nich robí Keter , ktorý má slušné výrobky .
Faktom je , Stanley je konzorcium značiek Black & Decker a DeWalt .
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Jún 2020, 12:33

ono uz na prvy dotyk, ked si ho vezmes do ruky je citit, ze to nebude len take detske naradie. Kedze som nemal nic ineho poruke, tak som s tou oscilacou rezal hranoly 10x10cm (pekne postupne po obvode, a stale hlbsie. Zvladala to uplne v pohode, len potom moje ruky sa triasli este hodinu potom :D
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa cs001 » 14 Jún 2020, 19:36

... vcera som si v Lidli kupil bateriovu uhlovu brusku Parkside https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-aku ... p100289338.
Pred casom som z takou pracoval, celkom sa mi pozdavala, chcel som si ju kupit, ale nejak zmizla z ponuky. Teraz sa znovu objavila v ponuke na eshope. Chcel som si ju objednat, ale zasiel som do miestneho Lidla a mali tam asi 6 kuskov, tak som kupil, aspon nemusim platit postovne. V kufriku nie je bateria ani nabijacka, musi sa dokupit osobitne. Nabijacky mali za 7.99€, ale baterky nie. Idu do toho 12V 2Ah alebo 4Ah. Nabijacku som nekupoval a s bateriou som trochu zaimprovizoval.
Davnejsie som kupil 12V/4Ah bateriu ako darcu organov, clanky z nej som pouzil do 12V akuvrtacky DeWalt, kde mi odisli NiCd akumulatory (kompletne som prerobil aj nabijacku, o tom mozem poinformovat v inom vlakne). Ostalo mi z toho prazdne puzdro, tak som nainstaloval ine iba tri clanky ( povodne boli 3+3 a ochrany som nezapajal). Takze mam vlastne bateriu 12V 2Ah, co mi zatial staci.
Planujem ju pouzit na rezanie nejakch mensich veci z plastov pripadne nejake plechy ak to zvladne. Skusal som odrezat plosak Cuprextit 1,6mm. Nebol problem odrezala precizne bez nejakeho viditelneho poklesu otacok.
Verim, ze po poslednom sklamani z Aku vrtacej brusky https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-aku ... p100266176, ktoru som pre odflaknute sklucovadlo a znacne vibracie vratil s touto budem spokojny. Este si budem musiet dokupit nejake dalsie kotuce, videl som v ponuke od inych vyrobcov.
Spinac ma aretaciu v zapnutej polohe, trochu zvlastne sa to zapina, ale na to sa da zvyknut...
Prílohy
Photo0128.jpg
Photo0129.jpg
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa epto » 15 Jún 2020, 11:03

Pokukoval som po podobnej od BOSCH ale ta cena...
Nakoniec som kupil od Worx a je to parada. Rezal som s nou rury na kanalizaciu, roxory, plosaky...
Velmi podarena vec. Kotuce sa tazko zhanaju, vacsinou maju iba znackove BOSCH.
0

Používateľov profilový obrázok
Sinuhet
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 19:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Sinuhet » 15 Jún 2020, 13:33

Lidl.png
Co hovorite na toto? Teraz je to v akcii a posobi to pevnejsie ako rozne stojany kde sa da upnut flexa. Jedine co by stalo za to vymenit je ten zverak, ten posobi hracka.
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 15 Jún 2020, 13:59

Tu je recenzia.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa sbf » 15 Jún 2020, 14:22

Prave minuly tyzden som im vratil pneu lesticku co nevydrzala ani jeden diel vylestit. Zdochla. Nerozoberatelne, neopravitelne. Tolerancie, materialy uplne o nicom
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jún 2020, 20:20

A namazal si ju? :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa sbf » 16 Jún 2020, 06:45

tak isto ako cca x dalsich co mam cinske lacne slapu cez 10 rokov ani jedna neodisla
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa SMITH » 25 Jún 2020, 17:13

Od pondelka budú mať v Lidli stojan na opravu bicykla . Nemá niekto s ním skúsenosti ?
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

antoni
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Apr 2017, 12:08

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa antoni » 26 Jún 2020, 11:59

Kukni na forum mtbiker.sk - tam tieto stohjany celkom podrobne preberali
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa deepspace » 06 Júl 2020, 14:59

Lídl račianska BA, výpredaj , cena 5.99E
Prílohy
20200706_145404.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Júl 2020, 15:12

No neviem, ak je taká škulavá ako tá ,čo som ja kúpíl nedávno, tak sa s toho dá použiť akurát ten pantograf. Lupa je rozmazaná a celé zorné pole je také skreslené, ako keby tú čočku vyrezávali nožíkom z huspeniny.nič cez to poriadne nevidno,ani centimeter štvorcový. :mrgreen:
/pekné číslo príspevku 9009/
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa deepspace » 06 Júl 2020, 15:33

Táto je práveže dosť vpohode, zvačšenie 2.25, tak akurát ako pomocné oko ..
0

Napísať odpoveď