Čo dobrého v TESCU?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Čo dobrého v TESCU?

Príspevok od používateľa kelwin » 25 Júl 2013, 11:35

No zalozil som ine vlakno aby som nekazil Lidlu akcie :)


Pocas nocnej prechazdky v Hyper TESCU

Som si kupil 5m predlzovacku s koncovkami (podobna) za 20 centov idem robit DIPOL antenu k hluchemu SDRku
To ani ked by som chcel vyrobit nespravim za tu cenu

A stuplne do usi za nejakych 0.99centov len podotykam ze som nehladal ziaden KOSS len odposluch k radiu
aby som neobtazoval ludi ked cestujem v dobytcom vagone pripadne neobtazovali oni mna
stymi rap-hip-hop vecami cez prehuleny piezak z mobilu.

A kedze som vcera odhodil z rebrika karbosku ktora letela ako Murfy vypocital presne na 220V kabel a ja hned z rebrika za nou
tesne vedla toho kabla tak som uvazoval ze zoberiem na nicenie/rezanie 19e karbosku 220V/900W 125mm s kotucom
Obrázok
Kedze sa drzi celkom dobre (testoval som) ma celkom dobry gummeny obal predlzenu rucku vhodnu do stojana
a nesmyka sa ako ta co zahodil.

Otom ako cinan robi karbosku napisem clanok srobik zaliaty 4mm v plaste drzi uchyt rucky hodim fotky
keby ze nemam ochranu oci usi a stit tak mam ciarku na cele ako klingon.
Bola to Baumaxova karboska dovolim si povedat ze to TESCO je o 2 triedy inde. tak dufam ze na trubky vydrzi aspon 5 rokov.

A kedze mali nejaky Samsung TESCO mobile Akcii s vibracnym zvonenim (naletujem sa na motorcek) tak som ho zobral ze si spravim
take Ruske GSM rele - preco ruske no oni pouzivaju PIR detektor na zopnutie kontaktov ja motorcek :)
V zime ked ideme z kopca do chaty nech ju vyhreje to bude stacit.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Júl 2013, 22:55

kelwin napísal:Otom ako cinan robi karbosku napisem clanok srobik zaliaty 4mm v plaste drzi uchyt rucky hodim fotky
keby ze nemam ochranu oci usi a stit tak mam ciarku na cele ako klingon.
Bola to Baumaxova karboska dovolim si povedat ze to TESCO je o 2 triedy inde. tak dufam ze na trubky vydrzi aspon 5 rokov.
Počuj, výzorovo nevyzeráš ako idiot, ale ako vzdelaný človek... Aj keď niekedy zdanie klame. Ako môžeš napísať, že tesco je oproti baumax o 2 triedy inde? Supermarketové náradie je kategória sama o sebe. Tesco je šrot, bratranec to kupuje stále. Za takéto prdy dal už stovky € a nevie pochopiť, že už mohol mať takú narexku, na celý život a hlavne POHODLNÚ, určenú na prácu, nie na hranie sa.

Teraz troška logického premýšlania, verím, že Ti to páli:

Baumaxové hnojky stoja 30€ (cca.)
Čínske hovná stoja 60€ (cca.) (myslím čínu, ktorá nie je supermarketovou značkou, rozumej napr. extol...)
TESCO vec (podobajúca sa na uhlovú brúsku) stojí 19€.

Tak uznaj sám, že ak je lacnejšia, z čoho asi bude vyrobená? Ak ti môžem poradiť, nekupuj to. Radím ti dobre, nechcem ti zle. Mal som už česť držať teskinu v ruke, ja som kúpil narex, vyskúšaj aj ty. Po dvoch rezoch si ju zamiluješ.

(už má 5 rokov, robila náš dom, ohrady, dielňu, ponky, regále, miešačku... Loker na prevodovke nemá nijaký, to asist, ktorá neurobila ešte nič, má už 1/8 otáčky loker, bojím sa ju používať, lebo čoskoro umre)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa AndiCibula » 25 Júl 2013, 23:00

Mne sa lúbi na našej tesco vŕtačke ako sa z nej počas práce dymí a smrdí, je to také magické. :D
Otec tú teskinu kúpil na nejakej burze za 2€ a radoval sa z toho ako malý (čo je lacné, to je dobré), ako nefunkčnú a opravil ju prakticky vyčistením, ja som mal z toho dojem že predchádzajúcemu majiteľovi padla do kýbla s vodou od klébra. :D
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Júl 2013, 23:09

Dobre, za 2€ + troška námahy a detskej radosti sa s tým ešte dá robiť. Síce po jednej diere si viac narobený, ako keby si ich s profi strojom spravil 200, no aj tak.
Ja na narex nedám dopustiť. Mám vrtacie kladivo BOSCH modrej rady, made in germany a tá sa drží, ale ževraj už sa aj modrá rada čiastočne robí v číne. Radšej podporím čechov, s narexami som spokojný. A už dlhšie si brúsim zuby na strmeňovú vrtačku narex, tuším EV-16, na veľké diery ako stvorená. Priamo prítlak v ose vrtáka, to sa s pištoľovou nedá. A občas treba aj väčšiu dieru, ako 13mm. JJe to proste stroj...:)

http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/ ... d52076.jpg
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa genius3258 » 25 Júl 2013, 23:10

Čo dobrého v TESCU? ... nič
škoda peňazí :roll:
0
Run it, break it, fix it, love it :)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Júl 2013, 23:14

Niečo predsa... Predávajú tam aradio, v kauflande ho nemajú a ani v novinových stánkoch, aspoň teda v tých, kam som chodieval.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Júl 2013, 23:19

ty blaho 8O Drakoush si nám už nejako dospel .... pravdu máš ja úprimne sa divím komukoľvek, kto si kúpi náradie koli dobrej cene. je to úplne fuk, či to je šroubovák, kladivo alebo karboška. denne kupujem náradie, aj včera som si dokupoval jednu sadu klúčov aj dnes som kupoval sadu vrtákov , nedávno novú zváračku a objednal som si pásovú pílu ... proste robím s náradím už nejaký ten piatok a aj štvrtok. ale úrimne, nikdy by som nenazval to z tesca, lidlu a pod. náradím. a ten kto to odporúča je škodoradostný neprajník ..... dokonca v Baumaxe a Hornbachu sa dá kúpiť kvalitné náradie, síce je dobre skované ale dá sa , ale v tescu si kúpim akurát tak cukríky, mlieko a pivo .... v lidli tekvicové jadierka :wink: a nie náradie .....
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Júl 2013, 23:37

Dospel, nedospel... Pravda je len jedna a tou je, že supermarketové hračkárske nástroje nie sú určené na prácu. ÁNo, je to lacné. A politika slovákov je jasná: za cenu narexky si kúpim 10 čínskych a mám 10 rokov pokoj. Lenže akosi sa zabúda na pohodlie pri práci. Je rozdiel rezať s narexkou, má pozvoľný nábeh, netrhá, nechrastí, lebo je z kovu a nie blata (hovna) a čínskou hračkou, ktorá pri štarte trhne, potom sa snaží vytriasť z teba dušu a vtedy, keď ju najviac potrebuješ, ti umre.

A možno na niečo zabúdame... Ktovie, či to náradie v lidli a tesku nie je určené na otváranie tekvicových jadierok a toho mlieka, čo sa tam oplatí kúpiť... ;)

A pokiaľ si dobre pamätám, Maťo, aj ty máš narex EBU-15. Tak popíš svoje pocity. Aby si nemysleli, že tu drístam.

Len mimo tému, asist je tak kvalitné náradie, že po dotiahnutí brúsneho kotúča "na fest" som ohol ten kľúč z alobalu plátovaného zinkom. Bohužiaľ v tom čase som ešte netušil, čo je značkové náradie, tú časť pracovať s takým som mal až neskôr.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Júl 2013, 23:53

niekolko rokov mi trvalo vysvetliť mojemu otcovi a bratovi, že pri použití mojej karbobrúsky NESMÚ ZA ŽIADNYCH okolností použiť ten klúč s týmu dvoma cuplíkmi. keďže sme už doma zničili asi tak 15 karbobrúsiek - nepreháňam je to možno aj vyššie číslo, tak sa nám tých klúčov zopár nazbieralo, napriek tomu že ich bežne ohýbali a lámali. vždy ich niekto pozvaroval. aj keď som použitie toho klúča vyslovene zakázal, oni si nevedeli predstaviť prácu bez toho klúča a preto som ich teatrálne pred oboma všetky pozbieral a vyhodil susedovi do smetia aby ich nehladali.

na narexe som nikdy klúč nepoužil a robíme s ňou pár krát týždenne a mám ju asi 13 rokov. teda nie ten model , ja mám 125ku.

a tak isto mám asi 18 rokov narex vrtačku " matku všetkých vrtačiek " :D Obrázok
to čo zažila je neskutočné, dokonca mi ju už 2x ukradli, ale vždy ju po ceste stratili :D . nedávno som kúpil ešte jednu takú istú vo výpredaji v baumaxe za 90E :rolleyes: . nik si ju nevšímal týždeň, radšej kupujú tie sračky s plastovým príklepom .

mimochodom, z tých náhradných motorčekov a spojkových koliečok z vrtačiek čo máme doma, by si mohol foter otvoriť bazár .... ale nech to skladáš ako skladáš aj tak trasú ako keby mali vytĺcť plomby zo zubov. takže prajem príjemú prácu ....
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa AndiCibula » 26 Júl 2013, 00:10

mato3000 - kúp si šrobováky z tesca, toľko srandy si ešte nezažil. :)
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Robio » 26 Júl 2013, 00:12

Ja mám tú rýchlomatku bosch či ako sa to volá a neriešim...vždy s citom dotiahnem a je to. ani neviem ako vyzerá ten kľúč už :lol:

Keď sme s otvom našli v dielni pri sťahovaní starú narexku tak som sa až divil aké spracovanie to malo (dovtedy som viac menej mal v rukách zelené boschky a sem tam modré, to som mal ale asi 15rokov) a krásne tichučká pri plných otáčkach...Ale to bol aj problém...Buď boli plné alebo žiadne. Inak by som ich používal dodnes.


Inak fakt veľká chyba preveľká kupovať to blato...človek raz kúpi poriadné...no dobre, možno to trocha zabolí ale má to na celý život ak sa k tomu správa nejako (a aj keď nie) a aj ďalšia generácia. Vždy keď idem okolo v tescu tých hobby :D tak ma to fascinuje ako to môže stáť 12 euro :D .
0
Naposledy upravil/-a Robio v 26 Júl 2013, 00:15, upravené celkom 1 krát.
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa petersno » 26 Júl 2013, 00:13

no ja musim tesco pochvalit, vcera, hmm vlastne uz predvcerom som tam kupil dve velke balenie sparatiek. dobrych, poznate to, take tie ploche, tenke co sa od zaciatku do konca zuzuju. ziadne tie ostruhane brvna, co si spicku zalomite medzi zubami a musite potom jedno sparatko dolovat druhym. takze ja som s tescom ako s predajcom rucneho naradia spokojny
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Júl 2013, 00:22

Ja som v balení EBU mal síce klasiku, ale hneď som kupoval fast fix maticu. Samozrejme jej už niet, to by som nebol ja, aby sa nestratila. Pozeral som v baumaxe, bola tam na spodku regálu dáka čínska, pýtali za ňu 2€, no pri pohľade na jej spracovanie by som ľutoval aj to, keby som si ju ukradol, nie ešte platil. Preto si počkám, kedy pôjdem okolo hakeru a tam kúpim origoš narex, poctivé náradie z českej lípy.

Tá vrtačka je skutočne "matka vrtačiek", už dlhšie si na ňu brúsim zuby, len dajako neboli financie na ňu. Tentokrát som si dal záväzok, že si ju doprajem pod stromček, aj keby som kvôli tomu musel použiť len mamin fikus... Možno budem mať aj ja šťastie na baumaxový výpredaj ;)
AndiCibula napísal:mato3000 - kúp si šrobováky z tesca, toľko srandy si ešte nezažil. :)
Neviem, ktoré konkrétne myslíš, ale ja som mal bity z tesca a nevedel som pochopiť, prečo je tam z každej veľkosti po 10. Až potom mi to došlo, to bol jeden bit na jeden šrób. 4€ v prdeli. Za to som mohol mať dva kvalitné bity.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa stefanSK » 26 Júl 2013, 07:43

Ja som si kúpil pôvodne na hranie GPS navigáciu Goclever 405 za 38€. Parametre prístroja: 4.3 palcov CPU: 500 MHz Integrovaná pamäť RAM: 128 MB Integrovaná pamäť Flash: 4 GB Rozhranie: Headphone jack, MicroSD, 1 x USB 2.0 Mapy: Česká a Slovenská republika, OS: WINCE. ( Okrem iného sa cez USB dá pripojiť PC na vývoj a ladenie programov)
Hneď večer som tam dal navigáciu IGOPRIMO.
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa kelwin » 26 Júl 2013, 09:21

Drakoush napísal:Počuj, výzorovo nevyzeráš ako idiot, ale ako vzdelaný človek... Aj keď niekedy zdanie klame. ........, na celý život a hlavne POHODLNÚ, určenú na prácu, nie na hranie sa.
Ty pre zmenu ziadnu fotku nemas asi by som sa neubranil podobnej poznamke ale mas pravdu inteligentny clovek cita a premysla ty ani jedno.

Takze spravil som vlakno aby som pisal o zaujimavych veciach v tescu a nemiesal to do vlakna LIDL
kabel za 20centov 5 s konektormi a koaxom a stuplne su okej. Rovnako nastavitelny vydlicovy kluc za 50centov ako nuzdove naradie.

Karbosku na hobby a kutilske veci tiez nazvem OK pretoze bezny panelakovy kutil reze hlinikovy profil alebo medenu rurku
Profi naradie nekupuju ani ludia v lidli a su spokojni. Dokonca aj robotnici kupuju lacne naradie speci karbo na spinavu pracu kde sa prasi lebo drahe musia dlho odpisovat. U mna lacne naradie k babke ma vyznam este iny to naradie mizne niekto si ho vzdy pozicia a nevrati alebo babku tak raz za 2-3 roky niekto nastivi takze tam mam low-cost fakt ma nebavi nakladat a vykladat to co mam doma.
lebo tam vzdy nieco zabudnem a potom nadavam viac.

a za vetou ze je o 2 triedy dalej ako karboska z Baumaxu kde ludia bezne kupuju naradie si stojim tiez
1) trieda poriadne telo makceny plast
2) poriadna rucka nie prilepeny srobik vs ta to co kupil otec asi 6rokov spatne (porovnaval som podobne nie inu cenovu kat.)
Davam fotky (rucka z karbosky z baumaxu tak ta v TESCU mala aspon poriadnu rucku preto o 2 triedy inde ako ta co ma skoro zabila
ked sa jej rucka zlomila). Hentaky uchyt som necakal ani vo sne. A kupujem aj kvalitne naradie ale tu asi nikto skrutkovac Metabo nekupi za 180e alebo Makitu vrtacku pripadne Hilti TE7c kladivo takze treba pomoct aj ludom ktori potrebuju robit ale rozpocet im to nedovoli.


Ten kto mi lichoti je mojim nepriatelom ten kto ma hani je mojim ucitelom ;) (prislovie)

a tu je rucka zo zeleneho bosh-u takze teorie..... si nechaj
Prílohy
rucka ku karbo
rucka ku karbo
0
Naposledy upravil/-a kelwin v 26 Júl 2013, 09:43, upravené celkom 3 krát.

neznamy

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa neznamy » 26 Júl 2013, 09:25

do tesca si chodim kupovať zásadne iba vodu a voňavé farebné jašteričky na okno do auta. Všetko ostatné stojí za ....

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa kelwin » 26 Júl 2013, 09:33

V nasich maju kvalitnejsi chleba ako Lidli neuschne do 3 dni :) a zena tam chodi kupovat kochliky a obcas maju akciu na Fiskas noze :)
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa jaromir » 26 Júl 2013, 09:46

No moment moment... zas nehante vsetko co je z Tesca. Ja som si tam asi pred tromi rokmi kupil dva krizove skrutkovace a pomocou nich som zoskrutkoval komplet cely nabytok v mojom byte a musim uznat, ze aj napriek mojim bajtavym rukam, zlemu zaobchadzaniu a tazkej zatazi su na tom pomerne dobre. Vyborne investovanych 80 centov.

A este mam jeden maly plochy skrutkovac, ktory sa stal mojim oblubenym nastrojom na vyberanie DIP integracov z patic.
Tak rozmyslam - ked elektricky skrutkovac pomoze vsade tam kde sa pouziva normalny skrutkovac, pomohol by aj na vyberanie integracov z patic? Roztocit skrutkovac, zaborit do dosky, to by bol fukot!
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Júl 2013, 09:50

mato3000 napísal:ty blaho 8O Drakoush si nám už nejako dospel
Vekovo snad, mentalita ostala :finga:
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Čo dobrého v TESCU

Príspevok od používateľa kelwin » 26 Júl 2013, 10:04

Inak GoClever mali aj Androida nejaky 7inch za nejakych 50-60e skoda ze len par dni potom ho dali na skoro 99
kym som dosiel domov zistil ze ake to ma parametre ci to splna moje potreby na ovladanie maleho robota tak to zmenili
asi ako tu Nokia 100 ktoru mali za 12e a nech mi ziadny HATER nepise ze je to sunka

Fon co dnes vydrzi 30-33dni na baterke je super pre niekoho nieje ani vcera vydany HTC lebo pozajtra stoji celu noc na iny Smartphone lebo je Total Dumb.
Ono do dielne mat smartfon je viac starosti ako radosti (ak staci volat a sms a nehladat nabijacku kazdy den :D)

tu si rezervujem prispevok idem este nahodit fotky cenoviek z tesca aby som ukazal ze aj ja tam najdem nieco zle :D

Odkaz pre TATOO master HATEROV - Niesom milovnik nizkych cenoviek :lol: :D :finga:
Prílohy
pub_tesco_00100.jpg
pub_tesco_00115.jpg
pub_tesco_00119.jpg
0

Napísať odpoveď