Čo dobrého v Kauflande?

Moderátori: mirosne, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Okt 2015, 20:35

nemyslim si ze arduino "znizuje latku" ..
-------
teda aj menej zdatny sa mozu "zahrat" na programatorov
profesional nikdy nezakopne o arduino a zaciatocnik nikdy nezacne programovanim v assembleri alebo niecom podobnom.. to nikto nemoze od nikoho cakat..
--- jj, v dnešnej dobe sa taký blbec ako ja už asi nenájde :biggrin:
(pre blbych alebo prilis mudrych.. kazdy nejak musi zacat aby presiel na nieco zlozitejsie)
--- je otázne, či budú vôbec tušiť, že to je len začiatok, teda či budú vedieť , že je niečo zložitejšie. Rád by som sem hodil včerajší citát od Jaromíra , ktorý reagoval presne na toto a na debilný pin-out k podobným hromadným zariadenia, ale už nemám tú históriu, škoda ....

-- 14 Okt 2015, 20:42 --

P.S.: ale samozrejme ak má človek Arduino ako AVR a aj k tomu tak pristupuje, neni problém. Ja len narážam na všeobecnú definíciu a to ako sa to berie.

Dnes je fakt úplne bežné, že si ludia niečo nekúpia, lebo je to LCD na arduino a nevedia nájisť podobné na PIC. Sme si z toho vždy robili srandu, ale už sa mi to fakt stalo, síce človek nebol programátor, ale už to tak bral.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa mirosne » 15 Okt 2015, 00:11

Páni,poprosím,aby ste sem neplietli a nerozoberali ARDUINO,vytvorte si tému v správnej sekcii.Pôvodná téma znie"Čo dobrého v Kauflande?"Ďakujem.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa dxr » 22 Okt 2015, 05:49

Niekomu som kupoval ultrazvukovu cisticku za €7.02 zlacnena z €18. Ked som ju kupoval prvykrat stala €20 neskor
17€ ci kolko (alidedko bude vediet) a teraz za 7€. Stale mi nieje jasne kolko je realna cena toho vyrobku :pain:
To iste som si vsimol pri naradi v TESCU 3 mesiace maju nieco za €19.90 a potom akcia za €9.90... :rolleyes:
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa Samanko » 22 Okt 2015, 06:16

jop, strielaju ceny riadne. AJ Wapku som kupil v tescu za 69 a bezne je tam za 150€
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa alidedko » 22 Okt 2015, 07:07

Potvrdzujem, su to skurky.
Ale keby som mal na vsetko cakat ... :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa miroja » 22 Okt 2015, 08:05

Predvceom som si v Kauflande kupil holiaci strojcek Philips. Cena v akcnom letaku asi z pred mesiaca - dvoch 35, po mesiaci v zlacnenom kute 30 a teraz 16. No nekup to ;-)
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa dxr » 27 Nov 2015, 21:48

Sublera ak by niekto potreboval Dufam ze sa zase dozviem ze som prezentoval nejaky brak ako v lidli :)
Obrázok
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 12 Dec 2015, 10:27, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Oddelenie obrázkov do nového príspevku na žiadosť dxr
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa mirosne » 12 Dec 2015, 10:22

Niekto má,niekto nie a niekto nechce čakať z ebay-u ,tak za 13e sa to ani neoplatí.
Prílohy
Infra červený teplomer
Infra červený teplomer
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Dec 2015, 10:40

J Ja som ho kúpil, ale neviem,nejako to meria haluzinu, lebo záleží na farbe povrchu meraného predmetu,či odmeria správne.
Skúšal som v kotolni na sivom potrubí, na striebornom gulovom ventile,mosadznej spätnej klapke,a na čerpadle grundfos bordovo matnej farby.
Všetko bolo na jednom mieste, teda teplota teda vyrovnaná .Vedla bol aj bimetalový teplomer,takže som porovnával namerané hodnoty.
Meral som zo vzdialenosti asi 10cm,. aby sa eliminovali chyby z rozptylu a zistil som, že lesklé povrchy skreslovali/znižovali/ nameranú hodnotu takmer o polovicu a jedine na čerpadle nameralo v tolerancii +-2°C od bimetálu.Neskúšal som merať digitálom s perličkovým termistorom,ale vyskúšam aj to .
Napríklad na potrubí bolo 60°C,a na leskom guláku nameralo 43°C.
Teplotu tela to neodmeria ani omylom, lebo pri 27C by som mal byť už asi dve hodiny na márach. :wink:
Takže za tie peniaze je to na uváženie, či nám stačí taká presnosť, alebo je to pridrahá zábavka pre deti.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa enigma » 12 Dec 2015, 10:49

5ko , dakujem veľmi pekne za recenziu . práve si mi ušetril euráče .... mal som na pláne si to kúpiť .... :thumbup:
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Dec 2015, 11:12

preto netreba vyhadzovať za tieto srandy peniaze, je to tak ako píše 5ko, normálne nerače majú tabuľku korekcií, resp prepínaš si jednotlivé povrchy, alebo prestavuješ nejaké konštanty. Potom neni problém merať aj z 3och metrov.
0

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa troodon » 12 Dec 2015, 11:28

z principu to predsa nemoze merat rovnako na vsetkych povrchoch - pouzivam podobny z eBay na orientacne meranie - teplota pece na roznych miestach, porovnanie zahrievania kotucov na aute - lava /prava strana, maly velky okruh vodny a podobne veci kde sa mi nechce pripajat termoclanok alebo diagnostiku.
Keby som potreboval vsak nieco merat a podpisat sa pod to na protokol tak radsej kupim fluke alebo nieco podobne kvalitnejsie.
Ale v konecnom dosledku je najdolezitejsi clovek a jeho triezve uvazenie na co to moze pouzit a na co nie, netreba slepo doverovat vsetkemu a treba pouzit viac metod lebo vime ze su medzi nami aj ledia ktorý by aj s kvalitnym pristrojom za 2000e namerali chujoviny :)

ako sa povie za malo penazi malo muziky ale treba zvazit na co sa to pouzije, niekedy staci aj haraburda z eBay/lidl/Kaufland, povod je rovnaky..
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa juraj77 » 12 Dec 2015, 11:51

pravdepodobne je to len na meranie teploty ludského tela,napr. na letiskách či niekto nemá chrípku.... :thumbup:
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 12 Dec 2015, 12:09

Ale prd. Tieto merace meraju dobre, staci vziat ciernu fixu a zafarbit trosku povrchu kde chcete merat, a hned je vsetko ok. Kedze meranie je zalozene na ziareni tmaveho telesa, tak na lesklom povrchu to ukazuje bludy. Aj tepl. kamera za tisic eur ma s tym problem, ale zase sa to da nastavit. Za 13Eur nie je co riesit....
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa dxr » 13 Dec 2015, 07:01

enigma: Kludne si to kup ak mas vyuzitie.Je to za rovnaky peniaz ako na ebay-i otazne ci ti staci rozsah -50 380`C
Vseobecne leskle povrchy (hlinik antikora a pod) ako pise zdeno sa streknu a potom to zmera relativne presne.
Ak niekto meria s K-type cidlom a tymto je to cca rovnake. Len treba vedet ako sa stym ma merat a citat navod.
Pokial niekto nutne pozaduje certifikovany merac a kalibrovany tak nech si kupi. Ale 13e stat nebude!

Pouzivam podobny od leta na to aby som si neopalil prsty ked zvaras tak aj 15minut ma zvarenec 60-80`C
a tolko krat som si opalil prsty este aj cez rukavicu ze som si to kupil(ebay) a teraz velka pohodicka.
A tu mi da aj Dracik za pravdu ze maly kus zeliezka vie pokazit cely den aj ked vyzera nevinno a popali.
Vyhoda nakupu v Kauflande vs. Ebay je ze tu mas realne zaruku 3 roky.
Nepaci sa ti to si z toho silno znechuteny a mas blocek + 20V a reklamujes. KF ti vrati prachy bez dlhej debaty
Daleko lepsia hracka a investicia ako balicek cigariet. Otazne je, ci to budu mat aj v NR a za 13e. (Foto je BA)
(aj autobaterka na parkovisku pred obchodom by postacila a okamzita reklamacia je bezproblemova)

A treba stym vediet merat ale tu chce poslednej dobe kazdy pomaly presnost ako v atomovych hodinach.
A ano treba pri niektorych povrchoch nasobit teplotu nejakym koeficientom tusim hlinik 0.8-0.9 ci ako to bolo.
Mozem to najst bol tu typek co sa tomu venuje profi a rozpisal to. Niekomu staci porovnavacia metoda
aby vedel ze nieco nieje v poriadku (brzdy, rozne rotacne stroje kde nemozes len tak pchat prsty s cidlom)
Ale necha si poradit niekym co uznava len FLIR/FLUKE za 3000e thermokameru co uz... (na doma zbytocne)

Tento model z KF ma 9V baterku moj ma 2ks AA. Vydrzi to tam dlho. A co sa tyka tych farieb
tak napriklad ked mas ulicu plnu garazi a maju rovnake brany a kazda ma iny nater tak aj kazda ma inu teplotu.
Porovnaval som hnedu a sivu rozdiel(*) bol viac ako 20`C tu hnedu to rozpalilo takmer rovnako ako ciernu.
Potom este BIELA alebo SIVA zakladovka vytiahnuta slnkom mali vyrazne nizsie teploty ako pekna hneda brana.

*) Rozdiel nebol dany chybou merania povrchu ale bol aj vyrazne citelny rukou jedna palila ako svina
a vedlajsia nie. Obe boli vystavene zapadajucemu slnku. Ukazoval som majitelovi preco ma problemy s roztaznostou.
Proste sa mu rozpalila, kov sa roztiahol a nasledne mal problem hladko otvorit branu.Zmena farby v lete pomohla.
V zime sa zase kov zmrstuje ale tam uz taka lahka pomoc nieje jedine flexka co moze byt problem pri velkej brane.
Ale to je tak dnes mas luxus auto garaz a SmartFon a potom ludia nemyslia hlavou a potom sa cuduju.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 13 Dec 2015, 10:12

Ja som si to zadovazil z zdovodu merania teploty chladicov a suciastok apod. Porovnaval som to z FLIR kamerouu, rozdiel bol do 10°C, ak sa spravilo to co som pisal vyssie. Na orientacne meranie postacujuce.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Dec 2015, 10:31

Jasné, že treba rozlišovať, čo použijem na meranie čoho,ibaže v tom návode sa nič podobné nedozvieš,preto je dobre ,ked sa o tom podelíme s niekým iným.Nezatracujem ho úplne, ale ked by sa mal človek spolahnúť len na ten jeden teplomer a nemá hodnotu s čím porovnať,a nevie o tých korekciách, tak sa buď popáli, alebo sa bude čudovať, prečo sa z niečoho dymí,ked to má len 30°C. :wink:
To, čo píše DXR,s bránami je pravda, záleží od farby kolko tepelnej energie vyžiari,
ale čo s tým, ked na rovnakom povrchu je rozdiel teploty 3-5°C- len vo vzdialenosti 10 cm? A pritom je to na sto percent určite rovnako nahriate.Počítať priemer meraní, alebo- zahodiť za psom. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa dxr » 13 Dec 2015, 11:27

Este treba jednu vec povedat tych modelov je mozno aj 40 na trhu. Su malicke a velke
ale mam pocit ze sa pouzivaju 2 typy cidiel. a co treba vzdy pozret ake je rozlisko niektore maju
plus minus 1`C a nektore 5-10`C . Cim vacsi je interval napr -50-550`C tym nepresnejsi vs 0..250`C

Ale podobna situacia je aj pri teplotnych cidlach +-0.5`C alebo +-0.25`C a potom +-0.1`C....
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Dec 2015, 02:34

Netreba byť fajnový a treba používať kontaktný teplomer ;) Tomu je putna, akej farby je povrch. Ja som sa napr. nestretol s prípadom, kde som musel merať teplotu bezdotykovým teplomerom. Všade mi vystačil dotykový.
Na bezdotyk jedine termovíziu, informácia z nej je omnoho "použiteľnejšia".
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Kauflande?

Príspevok od používateľa dxr » 14 Dec 2015, 10:44

Tam si pozri to o spalenych palcoch a hento sa v rukaviciach dobre chyta ;) priznaj sa kolko krat si chytil
horuce zeliezko a nadaval. Nemyslim prskance v hlave a v topanke ale ze si si myslel ze uz je to studene.
No nic clovek ked chce nieco ukazat ze sa da kupit tak si musi spravit sukromny mailling list asi si spravim :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Napísať odpoveď