Má niekto windows mobile a spustí exe?

Moderátor: psichac

popollar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 28 Mar 2012, 12:10

Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa popollar » 08 Feb 2016, 18:22

Dobrý deň!

Pracujem na jednom projekte, a potreboval by som poprosiť o pomoc niekoho kto má windows mobile v mobilnom telefóne, nakoľko ja nemám. Ide o to, že som v Microsoft Visual vytvoril exe súbor v programovacom jazyku c++, a všetko na počítači funguje. Potreboval by som sa ale ubezpečiť, či program funguje aj na windows mobile. Vedeli by ste mi prosím pomôcť? Pomoc by spočívala v tom, že by som Vám poslal program, a vy by ste mi dali vedeť, či program funguje.

Ďakujem.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6224
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Feb 2016, 18:26

skus trocha upresnit aky, lebo windows mobile sa bezne chape starsi, zalozeny na windows CE - windows mobile 6, 6.5, 7
alebo myslis novy windows phone, ktory maju nove Lumie?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa TomasNM » 08 Feb 2016, 18:44

Mam doma vela WM hraciek,od WM2003SE(SP) po WM6.1(PPC).
Sem s tym :)
0

popollar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 28 Mar 2012, 12:10

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa popollar » 08 Feb 2016, 21:55

Ďakujem za rýchle reakcie.

Snažím sa vytvoriť určité zariadenie na optimalizáciu dopravy. Viac teraz nemôžem povedať. Na to potrebujem spustiť mnou naprogramovaný jednoduchý softvér na čo najlacnejšom zariadení. Za čo najlacnejšie zariadenie považujem práve mobil, a aby sa na nom dalo spustiť exéčko, tak mobil s windowsom. Čiže mne je jedno aká verzia windows mobile by to bola, podstatné je aby na tom mobile išlo moje exéčko spustiť a aby bol v predaji :) To je asi v skratke to, o čo sa snažím.

Tak ak máte niekto windows mobile, veľmi by ste mi pomohli a vopred Vám ďakujem. Tu je link na stiahnutie programu:
https://www.dropbox.com/sh/s3wi7tgbnx9x ... 7FCBa?dl=0

Napíšte mi prosím reakcie, či išlo spustiť a čo to robilo:) Buď sem, alebo mi napíšte na mail: pali6520@gmail.com
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa TomasNM » 08 Feb 2016, 22:13

Vazne si nemylis Windows Mobile a Windows Phone?
WM masiny su neni v predaji uz tak 5 rokov.
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 35

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa ferguson » 08 Feb 2016, 22:18

Windows Mobile bol do verzie cca 6.5 (ci to pustalo exe-cka netusim), potom prisiel Windows Phone (verzie 7.0 az 8.1), ktory je ale absolutne nekompatibilny s predchadzajucim W Mobile. Len nazov je podobny, ale inak je to uplne iny OS. No a aktualne sa caka na verziu 10, ktora ma mat nazov Windows 10 Mobile, aby to bolo uz uplne jasne :finga:
Tak ci tak, pochybujem ze vobec akutalne predavany telefon dokaze spustit exe.
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa Axwell » 08 Feb 2016, 22:25

Windows Phone 10 je celkom slusne kompatibilne s appky pre windows 10 desktop, nie .exe myslim nezoberie Windows Phone 10 (nemam sice odskusane). Nizsie verzie windows phone ani appky nie su plne kompatibilne, muselo sa to oddelene vyvijat pre metro rozhranie.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6224
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Feb 2016, 22:38

Windows Mobile 6, 6.5 na 100% vedel spustat exe, ale museli byt kompilovane bud priamo pre windows mobile, alebo pre windows CE. Teda nefunguje to tak, ze urobim si program pre desktopovy windows, skopirujem do mobilu a spustim.
Nove lumie vedia spustat exe, ale samozrejme to musi byt kompilovane priamo pre ne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa jardo181 » 08 Feb 2016, 22:44

od Windows 10 je jedno ci je pc, tablet, alebo mobil, mobil by mal byt iba o kliesteny pri spusteny plochy.
8ka ako windows a phone nieje medzi sebou ako tak kompatibilna, ma ine jadro a teda exe nejde..
A windows mobile, jeho slava je uz daavno zasla, bol som fanda toho systemu ale trocha zaspali vyvoj. A win CE a win mobile do verzie 6.5 maju iny zaklad, existuje aj win 7 ce, ale to je verzia pre tzv embded zariadenia, cize klientov ktore sa pripajaju napr. cez RDP (vzdialenu plohu) na windows a tvarilo sa to ako pracovna stanica. Takze windows alebo mikrosoft spravil tolko zmatkov v tom ich systeme nakolko chceli fungovat aj hadam na ladnickach ale asi sa to nepodarilo. Inak fakt nema zmysel tvorit apky pre windows mobile (do 6.5) nakolko je takych fakt len minimum zariadeni. Jedine co sa udrzalo je windows embded ale ten sa pouziva na terminaloch, bankomatoch, atd.. ak pamatate na tu aferku ze bankomaty bezia na XP :D. takze exe vie pustit kazda verzia ale musi mat spravny framework pre dany os.

Inak keby si strasne chcel existuje emulator na windows mobile 6.5 staci len pogooglit.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6224
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Feb 2016, 06:26

windows mobile do 6.5 ma za zaklad CE. ce sa pouziva doteraz v roznych premyslenych zariadeniach - napr. rozne prenosne terminaly, citacky ciar. kodov... Ce donedavna pouzivali aj navigacie.
jardo181: neviem, ci len tak vies pustit dektop appku v mobile, je tam ina instrukcna sada.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Feb 2016, 17:17

No nebudem sa hadat, ale aj MS pise ze pre mobilne zariadenia vyzaduje minimalne arm procak, co na x86 nestaci. Ale win10 na cinskom tablete s x86 procakom (intel atom) funguje, a niektore maju aj normalne plochu, takze asi tak. Ale osobne som to nedrzal v ruke ten win10 v mobile, ale videl som v mobile plochu a spustal normalne exe zrejme x86 procak.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

popollar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 28 Mar 2012, 12:10

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa popollar » 12 Feb 2016, 19:53

Ďakujem. Rozhodol som sa využiť pre môj projekt tablet Lenovo Miix 59-404497 s OS Windows 8.1. Nemám skúsenosti s win 8, ale myslím, že tu by sa už to exe dalo spustiť.Aké sú prosím vaše názory?
0

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Má niekto windows mobile a spustí exe?

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Feb 2016, 20:56

No podla google je to tablet s x86 (64bit) procesorom takze je to ako kazde ine PC, notebook s win 8.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok