Nákupná poradňa mobily a tablety

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 03 Nov 2010, 01:32

Můj telefon (Motorola V635) také svého času stál 14000Kč. Noa le to už je pár let zpět :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
duchna138
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 03 Apr 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa duchna138 » 03 Nov 2010, 06:35

Nahodou tie fotaky v mobile uz su na dost vysokej urovni na to ze to je mobil
Kamarat ma sony ericsson VIVAZ fotak je z toho najlepsi asi 8 Mpx aj pri makre to foti pekne. Ale zase nevyhoda je ze ten mobil mu strasne seka je pomaly ci to bude software alebo co neviem :cry:
Prílohy
sony-ericsson-vivaz-side.jpg
0
Nemáte niekto drátové prepojky ?? Kúpil som si stavebnicu ale takú súčiastku som nikde nenašiel ani v GME avelmaku ... Neviem si rady :-(

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 03 Nov 2010, 07:11

Nemal by mu sekať. Veď je tam S60v5 a 720MHz procesor! Možno by pomohlo preflashovať najnovším firmware.

//Kofa porazí, keď zbadá tento OT. :(
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Nov 2010, 07:34

@boraicho
Nemá zmysel snažiť sa používať akýkoľvek mobil ako foťák...[/quote]

Somarina, Nčo potom davaju do mobilov HD nahravanie filmov a najnovšie už aj nahravanie v 3D, dokonca aj Dyspleje su 3D nasadiš okuliare a kuskaš 3D v mobile? No načo?
To akože idem von tak si beriem:
Mobil, na telefonovianie
Zrkadlovnku na fotenie
A nejaku HD super kameru na vydea hej?
somarina.

Vyberať mobil podla názvu je drist kupovať mobil android lebo v televizore napsialy že to je dobra vec je to iste ako ked prišli na trh LCD s LED podsvietenim a predavali to ako LED televizory a predavalo sa to lebo ludia si myslely že su to robene z LED je tu aj tema o tom na fore.

Ja ked chcem mobil tak si vyberam tak aby ked si niečo sfotim aj som na tom niečo videl ked is niečo nahrajem tak aby som nevidel iba tmu a nie podla nazvu, stale nechpaem, pišete tu niečo ten je dobry ten je brutalita ten ma OS2, ale čo to znamena nemam šajn, to akoby som som vyberal počitač podla toho jaky ma win nainštalovany, a čim viac utilitiek tym večšia sranda? furt nechapem.

napišetu tu normalnu recenziu tak ako ja na začiatku ne len že som ho vydel vo vyklade alebo ho ma spolužiak a povedal že je dobry , to povie každy o svojom mobile,aute, notbuku, počitači, frajerke lebo na iny lepši mobil,.... nema

By som povedal že mobili už fotia pomaly lepšie jak niektore lacne foťaky digitalne.

tak pišeme chlapci.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
nero150
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 12 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Halenkov (CZ)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nero150 » 03 Nov 2010, 10:04

no toto vsetko je poravda ako pises ale tak ja niesom zase az tak narocny uzivatel ak mam pravdu povedat... jedna sa mi najme o to aby to nemalo uzavrety system (vlastny) a aby to malo wifi a do tej ceny rozumnej takze mne vychadza ako normalna volba ten SE Xperia X8
0

Používateľov profilový obrázok
Freeman
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Orawa
Vek: 35

Príspevok od používateľa Freeman » 03 Nov 2010, 10:04

0

Marekodzapadu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 25 Apr 2010, 00:00
Vek: 12

Príspevok od používateľa Marekodzapadu » 03 Nov 2010, 11:21

zober tu xperiu, update 2.1 by malo vyst do konca roka, ak by ti nieco neslo, vacisnou su na to app, a nemusis telefon rootovat(jailbreak). Ak by ti nieco neslo, tak telefon rootnes, ale myslim ze to nebude nutne. Fotak je dobry, ale aspon na X10 je problem, ze video nenataca so svetlom, a neda sa to ani zapnut alebo ja som na to neprisiel. Ak vydrzis do konca roka s polofunkcnym telefonom tak ber xperiu...

..alebo si ju chod niekde ohmatat (orange, t-mobile, o2, kamarati ...) , najllepsie s verziu 1.x a potom 2.x . HTC uz je davno na 2.x, len SE sa moc neponahla. Alebo, sa este da, ze si rootnes tu X8 a sam si tam nahras android(2.1, 2.2), a nebudes tam mat kopec somarin od SE.
0

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 03 Nov 2010, 14:32

@boraicho
Oni to tam pchajú z čistého marketingu. Je pravda, že tie drahšie mobily fotia už celkom slušne, ale len do určitej miery. Ak potrebuješ niečo cvaknúť on-the-go, tak prosím. Ale na seriózne fotenie rozhodne dedicated foťák. Je to proste hardwarovo limitované. To máš ako s repráčikmi v mobile. Má to stereo repro? Má. No tak hybáj s tým robiť diskotéku... :? No way.
...kupovať mobil android lebo v televizore napsialy že to je dobra vec...
To nikto nepovedal. Android je svyžný, optimalizovaný, pomerne otvorený mobilný OS, ktorý sa nasadzuje do zariadení s lepším HW vybavením. Veď si vyskúšaj niektorý Android phone a uvidíš... :wink:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Nov 2010, 17:45

recenzie su vzdy na figu, aj ja som čital recenzie o E52 aky suprovy dokonaly mobil, no zobral som do ruky fuj.

minule som čital recenziu na mafia 2 perfektna hra, autory nas zase prekvapili a zase vytovrili niečo užasne, no ako bola tema tu a ako som počul už od viacerych ludi nikto nepovedal že to je dajne, recenzie neverim, su len aby sa predavalo.

Andrew jaky maš osobne mobil, kameru a fotoaparat?

"ktorý sa nasadzuje do zariadení s lepším HW vybavením" s jakym lepšim HW vybavenim? podľa teba sa foťak kamera a zvuk do HW nepočita tak čo potom? robia tie gigove procaky a androidy len koli dotykovemu dyspleju aby stihal vsetko?
stare mobili ktore nemali foťaky všetko možne bez OS a procaky mali jake pomale a boli rychle a len preto, lebo nemali naroky na grafiku na system a to bolo vsetko kedze to skoro nič ine nemalo.

Stale sa mi nechce veriť žeby všade kam ty prideš behaš s mobilom vo vrecku s foťakom na ruke a s kamerou na krku.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 03 Nov 2010, 19:01

Samozrejme, aj to je HW ale ja som skôr mysel ten procesor, grafický čip, RAM...

Tie gigové procáky sa uplatnia napr. pri browsovaní webu, multitaskingu, hrách, prehrávaniu HD videa a v množstve iných prípadoch. Rýchly HW proste vylepšuje celkový response a feeling mobilu...

Ja mám 5800-ku za 110EUR z Bazoša :) . A keď niečo potrebujem cvaknúť tak s vedomím, že to nemusí byť super. Keby som potreboval niečo fotiť/natáčať kvalitne, mám jednoducho smolu. Foťák ani kameru nemám...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12412
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Nov 2010, 19:07

Ok spokojnosť, už :) teraz som zisitl že ten 5800 nema stopky, možeš mi to andrew čeknuť?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 03 Nov 2010, 19:22

No vyzerá to tak, že nemá ale za pár sek. som vygooglil StopWatch.
0
Obrázok

Split

Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Split » 18 Mar 2012, 21:19

Zdravim pani. Risim dilemu ze si urobim radost do zivota a kupim si novy mobil. Koniec koncov laka ma myslienka GPS pretoze poslednu dobu chodim po miestach a mestach, ktore velmi nepoznam a GPS mam dojem ze by mi pomohlo. Moj terajsi mobil je Nokia 6303 classic, 3.2 Mpx fotak s bleskom, a od toho horsie by som nechcel. Bol by som rad za mobil cca do 200 € s GPS, dobrou vydrzou , WiFi by potesilo a aby to nebola ozruta a daco spolahlive. Mate vy nejaky mobil s podobnymi parametrami v podobnej cenovej hladine, alebo ste v nedavnej dobe kupovali mobil s podobnymi parametrami? Ake mate skusenosti, resp. aky typ by ste mi odporucili? A ked uz sme pri tom, ako je to s GPS? Treba za to platit alebo ako to vlastne je? Dakujem Vam vopred za vsetky vase prispevky suvisiace s temou.

neznamy

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa neznamy » 18 Mar 2012, 21:25

HTC Desire alebo Samsung Galaxy S . do tej ceny sa zmestíš bez problémov . Lepšie asi nenájdeš

za navigačnú aplikáciu sa platí ak nepoznáš inú cestu :)

cibolm

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa cibolm » 18 Mar 2012, 21:26

Ja mám galaxy ace je to super mobil len mu nevidrží dlho baterka a stojí 200€ :D http://www.fony.sk/clanky/1289-samsung- ... sung-s5830

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Ond3x » 18 Mar 2012, 21:38

E52 z druhé ruky za 100€. Já koupil za 2000 v super stavu a jsem spokojený :)
0

Split

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Split » 18 Mar 2012, 21:42

nad E52 som uvazoval aj ja... ako je to s krytmi? Su naozaj take zle (pohyblive, vypadavajuce) ako prezentuju na testovacich strankach?

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 18 Mar 2012, 21:46

čo tak SE Xperia Neo ? alebo Samsung Monte ?
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Ond3x » 18 Mar 2012, 21:50

Split napísal:nad E52 som uvazoval aj ja... ako je to s krytmi? Su naozaj take zle (pohyblive, vypadavajuce) ako prezentuju na testovacich strankach?
Originální kryt co jsem měl (ten světlý), tak s tím vypadal mobil luxusně a kvalita byla podle mě bez problému. Pak sem tam dal čínský kryt z aukra a mobil vypadá jak čínské cosi v hodnotě svačiny. Origo kryt je dobrý. Ne dokonalý, ale můj byl v pohodě.
0

Používateľov profilový obrázok
nero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 12 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Radava
Vek: 34

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa nero » 18 Mar 2012, 22:21

ja mam SE vivaz pro dobry telefon ma vsetko co pozadujes novy uz od 180 € ale 2. krat by som si ho nekupil pretoze ma OS symbian ked mozem odporucit urcite si kup neaky android napr. vyssie spominany HTC alebo samsung ...
s navigaciuo to je jednoduche stiahnes napr. asi najlepsia a najpouzivanejsia je SYGIC hodis do mobilu a ides :)
0
Novelizovaný Ohmov zákon
Čím ľahšie dievča, tým menší odpor.

Napísať odpoveď