Hlásenie pomocov SMS

Moderátor: psichac

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 17 Mar 2013, 09:25

Zdravím
Nikde som tu nenašiel podobnú tému, tak dúfam že mi pomôžete.

Mám (pre mňa) neľahkú úlohu, a to:
Som členom DHZ (Dobrovolného Hasičského zboru) a riešime problém informovanosti keby sa niečo stalo. Našiel som na internete rôzne serveri kde sa zašle sms a ten ich rozpošle ostatným členom. Ale nieje to realizovateľné.
Mňa skôr očarilo zapojenie na mobil ktorý má napr v konceptoch uloženú SMS a iba ju odošle keď niekto stlačí tlačidlo požiaru (na hasičskej zbrojnici je toto tlačidlo pre sirénu). Podľa mňa by sa niečo dalo naprogramovať v assembleri a využiť starý mobil ktorý by bol stále na nabíjačke.
Ešte ma napadlo keby bola aj funkcia pre viac vstupov napr: pri stlačení požiaru odošle sms 1. z konceptov, a napr pri stlačení tlačidla cvičenie by odoslalo sms 2. ktorá je tiež v konceptom ale ako druhá. atď... bomba by bola keby sa to dalo zosynchronizovať s nejakým číselným panelom na ktorom by sa v prípade požiaru napísalo č.domu ktorý horí, alebo zaslaním SMS.

je to podla mňa náročná úloha. Zawin ty mi dúfam pomôžeš
PS: viem programovať v C ale iba mierne (1 semester na VS elektrotechnickej)
PSS: foto niečoho podobného: http://home.arcor.de/dirk.milewski/GSMA ... -Alarm.JPG


Ďakujem, dúfam že nejaká pozitívna odpoveď sa tu ukáže :)
0

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa MIRDAS » 17 Mar 2013, 10:13

Nešel by použít nějaký levný netbook z bazaru, který by byl stále propojený s mobilem SonyEricsson? V programu, který se k těmto mobilům dodává lze odesílat i z počítače sms. Nastavit v něm všechna čísla členů sboru, mít uložené sms v netbooku a jen kliknout na druh sms a odeslat? Automaticky by to dostali hned všichni a bez programování.
0

Mahel
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 770
Dátum registrácie: 13 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 38

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa Mahel » 17 Mar 2013, 10:16

0

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 17 Mar 2013, 10:19

MIRDAS:
No, šlo by to aj tak. Ale ja to chcem pre verejnosť a teda na budove hasičskej zbrojnice bude len tlačidlo. Pri notebooku treba presne na notebooku zadať odosielanie a presne sa k tomu preklikať. V dnešnej dobe a pri dnešnej mládeži by tam panel s displejom dlho nepožil :( ale ďakujem za názor
0

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 17 Mar 2013, 10:23

Mahel:
Je to zaujímavé no pri alarmoch som sa vždy stretol že ta SMS bola len pre cca 1-8 tel čísiel a ja by som potreboval cca 30-40. No ak by mi niekto vedel poradiť ako by sa dalo upraviť to odosielanie pre viac tel. čísel...

Ďakujem za odpoveď
0

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 17 Mar 2013, 11:08

toto ma zaujalo: http://pristroje.slovenskainzercia.sk/z ... a--ponuka/

je to formou termostatu ale princíp podobný : prezvonením na mobil, program automaticky zašle sms... nedalo by sa to "preprogramovať" aby nezískaval info z termostatu, ale aby hneť zaslal SMS no na viac tel čísel ( ako som už spomínal, zašle uloženú sms s tel. číslami z konceptov)

ale asi len vymýšľam :D
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa zawin » 17 Mar 2013, 12:22

Ahoj multiexp,
ja som sa istu dobu zapodiedaval GSM modulom SIM900 a ten by si mal na ten tvoj ucel vhodny. Len treba k tomu naprogramovat nejaky kus kodu ale ovladanie modulu je vcelku jednoduche cez AT-prikazy.
Je to podla mna najvhodnejsie riesenie pokial chces stand-alone zariadenie.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Simil
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 798
Dátum registrácie: 08 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 63

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa Simil » 17 Mar 2013, 13:01

Tu máš link,odkiaľ som čerpal info ja,ale všetko je to len na pár čísel,max 7. http://bramo.ic.cz/bramo30.htm
0

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 17 Mar 2013, 17:45

zawin napísal:Ahoj multiexp,
ja som sa istu dobu zapodiedaval GSM modulom SIM900 a ten by si mal na ten tvoj ucel vhodny. Len treba k tomu naprogramovat nejaky kus kodu ale ovladanie modulu je vcelku jednoduche cez AT-prikazy.
Je to podla mna najvhodnejsie riesenie pokial chces stand-alone zariadenie.

hmm to ma zaujalo. Vedel by si mi stým pomôcť? (pripadne zaplatím)
neviem si predstaviť schému a ani ako by som to naprogramoval (možno ma treba len nakopnúť :D )
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa Washu » 17 Mar 2013, 18:03

zawin napísal:Len treba k tomu naprogramovat nejaky kus kodu ale ovladanie modulu je vcelku jednoduche cez AT-prikazy.
Hej? :D Tie AT prikazy su uplne zlo, prave si uzivam neuveritelne radosti s GPRS a TCP-IP stackom tychto modulov a je to povedal by som skoro za trest.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 17 Mar 2013, 19:20

keď tak nad tým rozmýšľam a zisťujem aké sú možnosti, No na to by som potreboval oveľa väčšie vedomosti z programovania ako mám :D. Šlo by o to že by sa cele hlásenie spúšťalo pomocou SMS v ktorej by bolo napísané napr: "Požiar: dom 203" a program by rozoslal na všetky tel čísla uložené v kontaktoch (cca 30) SMS v tvare: "Požiar: dom 203".
čo mi na to poviete?
0

Simil
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 798
Dátum registrácie: 08 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 63

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa Simil » 17 Mar 2013, 22:54

A čo tak využiť na to priamo program od operátora? Napriklad toto.http://www.telekom.sk/biznis/m2m-riesen ... munikacia/ Nakonfiguruješ si to na hromadné SMS ako potrebuješ.
0

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 18 Mar 2013, 07:30

Simil napísal:A čo tak využiť na to priamo program od operátora? Napriklad toto.http://www.telekom.sk/biznis/m2m-riesen ... munikacia/ Nakonfiguruješ si to na hromadné SMS ako potrebuješ.

pokiaľ viem tak by za to boli mesačné poplatky, a predtým keď som niečo podobné pozeral u operátorov tak som skončil v tom že to ponúkajú len firmám.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa rudko » 18 Mar 2013, 09:12

Aky mas na to rozpocet? Kedze sa jedna o taketo pouzitie malo by podla mna ist o nieco spolahlive. Ja by som na tvojom mieste zvolil pouzitie PLC + GSM brana (cena okolo 600eur). Spolahlivost je velmi vysoka a moznosti nastavenia skoro neobmedzene.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa zawin » 18 Mar 2013, 09:30

Washu: ale on potrebuje ocividne implementovat len posielanie SMS a to je easy :-D
multiexp: musis si rozmysliet ci ma byt zariadenie stand-alone alebo mozno pouzit pocitac pripadne mobil. To znacne meni celu situaciu.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa MIRDAS » 18 Mar 2013, 09:31

rudko napísal:Aky mas na to rozpocet? Kedze sa jedna o taketo pouzitie malo by podla mna ist o nieco spolahlive. Ja by som na tvojom mieste zvolil pouzitie PLC + GSM brana (cena okolo 600eur). Spolahlivost je velmi vysoka a moznosti nastavenia skoro neobmedzene.
rudko, 600€ bude asi pro hasičský sbor v dnešní době hodně velký výdaj. Pokud je to u vás na Slovensku stejné jako v Čechách tak pro sbory dobrovolných hasičů je každá koruna (€) dobrá. V přepočtu na koruny je to přibližně 15000kč a to než od státu SDH dostane, tak to se hodně naprosí.
0

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 18 Mar 2013, 09:50

je to presne tak MIRDAS, 600€ je už dosť ono tých 100€ by sa dalo, no lepšie menej :)...

rudko: Spoľahlivosť je dobrá ale zas to netreba preháňať, ono to je celé len niečo ako nadštandard pre DHZ.

použitím mobilu by to podla mňa bolo ideálnejšie (financie a stavba) no ale ak by sa za dobru cenu dal zohnať, zostrojiť, naprogramovať nejaké to stand-alone.
Najlepšia predstava sa mi javí použitím mobilu na ktorý keď príde SMS tak ju iba prepošle na cca 40 tel. čísiel, ALE tu ma napáda čo so spamom od operátorov atď... Keby to bolo s tým SIM900 ako stand-alone odrušil by sa spam či?

prepáčte že vás takto otravujem, ale s využívaním GSM som nováčik.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa zawin » 18 Mar 2013, 10:21

Ahoj, jasne ved tam ti pride aj informacia od koho dana SMS prisla takze sa to da overit. Ak si teda na to netrufas mozem ti to spravit s tym modulom SIM900D. Len teda specifikuj ako sa to ma spravat.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

multiexp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17 Mar 2013, 08:57

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa multiexp » 18 Mar 2013, 10:50

zawin napísal:Ahoj, jasne ved tam ti pride aj informacia od koho dana SMS prisla takze sa to da overit. Ak si teda na to netrufas mozem ti to spravit s tym modulom SIM900D. Len teda specifikuj ako sa to ma spravat.
To si ma potešil :)
Takto chcel by som sa ťa teda spýtať či by bolo možné vytvoriť skupiny tel čísiel zo zoznamu pre viac funkcií?

takéto niečo:

funkcia 1: zaslaním SMS na modul v tvare: INFO: text -> tento "text" sa zašle na všetky tel.čísla zo zoznamu.
funkcia 2: zaslaním SMS na modul v tvare: VYBOR: text2 -> tento "text2" sa zašle na tel.čísla v skupine 2.
funkcia 3: zaslaním SMS na modul v tvare: TEAM: text3 -> tento "text3" sa zašle na tel.čísla v skupine 3.

Ochrana proti spamu: ignorovať SMS bez predlohy ( INFO:, VYBO:,TEAM,)


Čo myslíš, dalo by sa to dosiahnuť až do takejto dokonalosti? (samozrejme za všetko naviac sa priplatí :) )
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlásenie pomocov SMS

Príspevok od používateľa zawin » 18 Mar 2013, 10:52

Jasne, nieje problem :)
Napis mi mail na zawin@svetelektro.com, tam si dohodneme podrobnosti :wink:
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok