Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
JMD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 09:47
Bydlisko: Bratislava

Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa JMD » 07 Nov 2016, 10:42

Zdravím Vás,
stretli ste sa už niekto s podobným problémom pri nabíjaní tabletu nie originálnym náhradným zdrojom 5V/1A ale aj so zdrojmi do 4A?
Problém je, že aj keď na vstup tabletu privediem 5V bez obmedzenia prúdu napr. z laboratórneho zdroja, tak ten tablet len cykluje a nenabíja. T.j. na krátko nabehne cca na 1s prúd cca do 0,5A a potom zas na dlhšiu dobu do 3s spadne na 0A a takto sa to opakuje do nekonečna. Podobne sa to správa pri mäkkom zdroji - napr. nabíjačka k mobilom NOKIA 5V/350mA, ako aj s tvrdým laboratórnym zdrojom aj keď je posilnený kondenzátorom priamo na doske na vstupnom napájacom konektore.

Originál nabíjačka k tabletu ktorú mi už v Alze nevedia dodať, má poctivo regulovaný spínaný zdroj 5V/1A a to napätie drží. Iné nič nieje na tej Čínskej originálnej nabíjačke zvláštne. Normálne nabíja cez normálnu dvojlinku a súosí konektor (čiže žiadna autentifikácia či niečo iné neprichádza do úvahy). Akurát je škoda že sú dve nabíjačky k dvom tabletom niekde deťmi zapatrošené a tak ich nevieme používať.

Chcel som skúsiť nabíjať batériie aj priamo cez elektroniku čo je tam osadená. Pozeral som sa aj na oblasť, kde by mohla byť elektronika riadenia nabíjania Li-ion batérii tabletu 3,7V/7,8Ah viď. obrázok. Je tam nejaký 10 nožičkový šváb 8806 // 1Z9VC nič iné z toho švábu nevyčítam. Potom som na na vstupe v ceste medzi vstupným konektorom a nabíjacou elektronikou našiel ešte jeden viac pinový šváb 8555LN. Možno je ešte nejaká výkonová elektronika umiestnená tesne pri batériách. Cítim tam cez lepiacu pásku nejaké hrbolčeky pripomínajúce obrysmi súčiastky.

Prosím Vás, neviete mi s tým niekto poradiť, alebo máte niekto takúto skúsenosť s cyklovaním?

Ďakujem pekne
Prílohy
DSCN0007.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 07 Nov 2016, 11:31

Mne to skor pride ako by vypinala ten obvod nejaka ochrana a nie cyklovac, ako ked ti pri burke bybije samocinny deon a on sa po case nahodi sam. Ale ked skrat pretrvava....
0

Používateľov profilový obrázok
JMD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 09:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa JMD » 07 Nov 2016, 11:37

Tiež si myslím že to nemá cyklovať. Najskôr som sa domnieval, že na kábloch a zdroji mohol byť úbytok napätia v dôsledku štartujúcich obvodov elektroniky a nabíjania. Následne že by klesalo napätie pod limitnú úroveň a tak sa to opakovane vypínalo. To sa však nepotvrdilo, na vstupný konektor som dokonca pripojil aj kondenzátor a zmeral osciloskopom priebeh úbytku napätia na vstupe pri tom cyklovaní. Napätie bez kondenzátoru držalo 5,2V s prepadmi do 0,2V v ms. S kondenzátorom nenameriam žiaden prepad/úbytok napätia.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa rudko » 07 Nov 2016, 11:57

a nie je vadny akumulator v tablete? moze byt ze elektronika sa snazi ho nabijat, ale ked je vadny tak sa to moze spravat takto. alebo je vadna nabijacia elektronika...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
JMD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 09:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa JMD » 07 Nov 2016, 13:07

Bateria je v poriadku, oba tablety sa spravaju podobne. Prednedavnom nabijali bez problemov s originalnou nabijackou kym sa stratila aj druha nabijacka. Podobne sa to par krat spravalo, ked som nemal pri sebe nabijacky a chcel som pouzit alternativne nabitie. Nevenoval som vtedy tomu prilisnu pozornost. Skontroloval som si multimetrom napatia. Vymenil par zdrojov co mam ale nakoniec pomohla az obycajna origo nabijacka.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa rudko » 07 Nov 2016, 13:16

ahaaaa, tak uz je to jasnejsie. Ono je mozne, ze ta nabijacka nejako komunikovala s tym tabletom (podobne ako je to u novych laptopov, alebo u jablkovych zariadeni) a s inou to skratka nepojde
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
JMD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 09:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa JMD » 07 Nov 2016, 13:28

Práve to mi nejde do hlavy, keďže tento tablet sa nabíja len cez dvojlinku cez súosí konektor podobný starším NOKIA konektorom len o pár desatím mm väčším. Tadial snáď komunikácia nevedie, alebo myslíš že tam je niečo na tých 5V namodulované?
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa dan21 » 07 Nov 2016, 13:35

Jablkari mali tiez len malilinko vacsi konekor a bol tam nejaky svab !! :-) Tiez sa nedalo nabijat nicim inym len jablkovym nabijacom :-)
Pohladaj este tie nabijacky !
0

Používateľov profilový obrázok
JMD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 09:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Neobvyklý problém s nabíjaním tabletu 3Q q-pad RC9724C

Príspevok od používateľa JMD » 07 Nov 2016, 16:12

To by bolo mrzuté. To by som musel tlačiť na Alzu, ktorá mi najskôr odporúčala nejakú univerzálnu nabíjačku ale s micro USB konektorom na ktorom to vôbec nenabíja ani nikdy nenabíjalo. Potom ako ďalšiu alternatívu mi ponúkli ďalšiu univerzálnu nabíjačku tuším HAMMA s viacerými konektormi a prepínačom napätia. Toho sa však desím, lebo decká by mohli pretočiť polaritu a prepnúť na vyššie napätie a bolo by po zábave. Takže ak by som nepochodil v Alze, tak potom už len hľadať výrobcu a priamo ho kontaktovať. Avšak tablet už má cez 2 roky, tak neviem či už nezmenili filozofiu a prešli na nabíjačky s univerzálnejším micro USB konektorom.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok