Nákupná poradňa mobily a tablety

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Okt 2020, 10:42

Prosím, vysvetlí mi niekto, načo sa rootuje mobil? Využívam ho teda dosť podrobne, okrem volaní aj na prácu, napr. čítanie dwg a úprava, výpočty a pod., ale rootnuť som žiadne zariadenie nrmusel. Díky.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa bobo87 » 12 Okt 2020, 10:56

Osobne som ho rootoval kvoli tomu (tiez starsi Xiaomi), aby som vedel zobrazit hesla v ulozenych WiFi sietach (starsie verzie androidu toto defaultne nevedia), kvoli odstraneniu bloatware a podobne.
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Radus » 12 Okt 2020, 11:02

Rootovanie hlavne preto aby mi nebehal na mobile kadejaký paskvíl ktorý mi len žere baterku a moje nervi. Napr. ako google street, reklamy a podobne... Na to som bol zvyknutý u starého mobilu, že tam toho kopu bežalo, naozaj neviem ako to je teraz ale pochybujem žeby sa situácia zlepšila...
Na svoje staré HTCčko som dával custom ROM Venom a rozdiel bol neporovnateľný, beží doteraz...
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 12 Okt 2020, 11:10

Tak neber Huawei ten sa rootnuť nedá.

Rootuje sa nato aby ti išli niektoré aplikácie ktoré bez rootu ísť nevedia. Napr. na zobrazenie tých hesiel, alebo aplikácia automate má s rootom viac možností. Plus si vieš odinštalovať ten balast čo ti tam dajú, aj keď v dnešnej dobe keď majú telefóny výkonu viac než dosť je to asi zbytočné, ale kedysi si potreboval každý mb :D + aj tie aplikácie čo som spomínal že bez rootu ísť nevedia veľa už upravili tak že vedia ísť aj bez neho. Nevýhoda nepôjdu ti niektoré bankové aplikácie.
Každý využíva niečo iné je to ako apple vs android tak by som povedal že je root vs neroot :D
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Radus » 12 Okt 2020, 11:25

Chápem, len proste by som chcel tú možnosť rootnutia mať, keby už k tomu došlo...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Okt 2020, 12:43

Čiže ak chápem správne, rootom sa z nefunkčného krámu stáva funkčné zariadenie?
Nie je tam bezpečnostné rizoto? V mobiloch máme heslá, platobné karty a iné.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa lacog » 12 Okt 2020, 12:49

Presne tak - rootnutím dnes skoro nič nezískaš ale veľa môžeš stratiť. Minimálne mobilbanking ti nepôjde.
Od HTC Sensation je každý mobil na svetelné roky vzdialený!
Skús upresniť požiadavky - napr. veľkosť, foťák, 3,5" jack, vodotesnosť... jednoducho na čom ti záleži na čom nie.
Len tak naslepo ti dám typ na bazarový LG G6, G7... Výborný pomer cena / výkon. Narozdiel od Samsungov sú bazarové kúsky za lepšie ceny a nie je to čínska značka.
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Radus » 12 Okt 2020, 13:08

Vďaka za rady, viem že od môjho momentálneho bude všetko na svetelné roky ďaleko...
Veľkosť, čo najmenší, ale som si vedomí toho, že to bude tehla. Najviac čo potrebujem je GPSko, lebo už ma pár krát vytiahol mobil z brindy keď som stratil turistickú značku. Vodeodolnosť by sa opatila, jack 3,5ťka. Foťák - do prírody ťahám zrkadlovku, takže tiež nepotrebujem nič extra.
Hry skoro vôbec nehrám. Sem tam pozriem na mobile počasie, plus nejaké bežné veci, napr. nejaké apky na sledovanie nočnej oblohy. Ak by sa mi na ňom podarilo rozbehnúť internet banking, bolo by to super.
Mám paušal na o2 z ich výberu sa mi pozdával tento:
https://www.o2.sk/e-shop/mobilne-zariad ... er-4s-sedy
ale dizajnovo je to pekný paškvil :)
//rootom vieš tiež spraviť z funkčného zariadenia, nefunkčné :)
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa mac26 » 12 Okt 2020, 13:32

lacog napísal:Minimálne mobilbanking ti nepôjde
Preco by nemal ist?
Magisk hide a fungujeme dalej...
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa misocko » 12 Okt 2020, 19:55

mal som firemne asi vsetky xcovery. aj po tom co som posledny stratil som si uz chcel kupit sukromne ten 4s , ale zamestnavatel sa na poslednu chvilu rozhybal , a tu v HC som na ziadnej predajni nenasiel (iba objednat) , takze mam firemny huawei :( (ale zas zadarmo).
Tie xcovery su do roboty alebo do prirody na nezaplatenie , nikdy som ziaden nerozbil (iba jeden , ale ten som chcel). Vzdy ked aj spadol a rozletel sa na telo , baterka, kryt , len som to poskladal , zapol a fical dalej. Jedno velke plus je asi ramik okolo displeja - dizajnovo , teraz ked vsetci vytrcaju a zaobuluju, je to skarede , ale ked ti spadne normalny mobil tak to vecsinou odnesie minimalne hrana displeja a prasklina sa ti rozlezie po celom. Tuto sa ti oklepene ram (trochu ohne) a ides dalej. Nikdy som na tychto telefonoch nepotreboval ochranne sklicko ani obal. Zato na HW , to bolo prve co som kupil predtym nez som ho zacal pouzivat , a spravat sa k tomu musis v rukavickach (ani to nie, v robote mame take tenke rukavice, bez pridavneho sklicka mobili vecsinou funguju na dotyk, s pridavnym sklickom a rukavice to uz nejde).
za mna teda jednoznacne xcover , az zabudnem HW v lise, kupim si ho :D
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa deepspace » 12 Okt 2020, 20:54

Xcover sme mali uz dve verzie v robote, je to leniva zastarana opacha.., novy hujwej proti tomu slape jak mlada srnka :)
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Radus » 12 Okt 2020, 21:55

...no, mi pomáhate, jedna radosť :) Pozeral som na tie LG G7, idú po cca 150 na bazoši, vyzerajú fajn....
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Wicker » 12 Okt 2020, 22:44

Mne sa podarilo pochovať Samsung Galaxy A7, najprv iba pavúk na displeji, nevadilo, šlapal. No potom mi drisol do vody a začal žiť vlastným životom.

Škoda ho, bol to najlepší mobil čo som zatiaľ mal. Keďže vždy telefón zomrie na nejaké to poškodenie, tak som si objednal odolný a to iGET Blackview GBV9600 Pro, tak som bohovo zvedavý čo to bude zač, dúfam, že nie nejaká píč..o..vina.
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Radus » 12 Okt 2020, 23:13

...vyzerá dobre, odkiaľ si ho objednával?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa misocko » 12 Okt 2020, 23:29

tak hlavne Ty Radus si musis urcit priority :D
ja mam mobil na telefonovanie a fotky v robote (ziadne profi , umelecke..., proste technika, niekomu poslat v nejakom subore)
na hry mam velky stolovy pocitac , ked to ma mat vykon , musi to byt tower , nie notas- ten mam na hranie s elektro
ja si nic ani neobjednam na nete cez mobil, proste vsetko to musim vidiet na normalnom monitore (asi to ma po mne aj dcera ked monitor č.1 ma asi 30 palcov a druhy "monitor" ma telku asi 40 palcov).
este aj maily zasadne riesim cez PC , aj ked si ich obcas precitam aj na mobile. Mobil pre mna proste musi zniest zemiakovu brigadu na vychode bez ujmy :D
iGET Blackview GBV9600 Pro - moj novy sen, daj potom vediet ako facha, mozno si spravim radost na vianoce (aj tak zatial neviem co mi ma moja kupit :D )
0
Naposledy upravil/-a misocko v 12 Okt 2020, 23:37, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Wicker » 12 Okt 2020, 23:35

Radus napísal:...vyzerá dobre, odkiaľ si ho objednával?

Gigastore, tam.bol najlacnejsi sa mi vidi. Zajtra, pripadne v stredu by mal dorazit. Kedze v praci su ruky spinave, voda, prach, to iste doma v garazi, tak som zvolil tuto cestu, som zvedavy no.
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Radus » 13 Okt 2020, 08:08

@misocko, asi presne tak to vidím a mobil používam ako ty. Najviac GPSko na ťahanie z bryndy v lese. Raz som hľadal v zime cestu z priečneho sedla na zbojníčku len pomocou GPSka, bola totálna hmla. A ak by mi mal mobil vydržať v prírode týždeň... tiež sa mi ten iGet pozdáva... počkáme na Wickera, ja si ešte zalepím kryt na HTCčku zatial, ešte vydrží :P
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa lacog » 13 Okt 2020, 09:00

Chalani a to ste aj guglili recenzie na ten iGET? Pobavilo hlavne
bez ochranich produktov sa v kratkej dobe doškrábe...odporučam zakupenie ochr.skla a gum.puzdra najlacnejšie z Číny..
Tak to musí byť kvalitný odolný mobil :lol:
Kamarát tiež kúpil nejaký odolný mobil pretože aká je to super vec... dva dni sa ho snažil rozchodiť a stále mu to blblo. Potom sa mi ho podarilo presvedčiť aby ho vrátil a kúpil si z bazošu ten čo som mu odporučil.
Samozrejme každý sa k mobilu chová inak ale ja používam len obyčajný "silikonový" obal a nič viac. Ani ochranné sklíčka, fólie... A nerozbil som ešte žiadny - samozrejme nejaký pád sem tam sa pritrafí ale bez poškodenia.

Na náročnejšiu turistiku nosím starý Garmin (mobil v batohu), na MTB maratóny v kapsičke stará Nokia ako núdzový mobil.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Wicker » 13 Okt 2020, 09:56

Ta A7 mi padla milion krat, no raz padla tak, ze praskol displej, takze tak. Recenzie som cital pozeral, vacsinou su kladne. Ten pan vobec nepise pri akom pouzivani ten mobil posleiabal, pri beznom, ako ja potrebujem, alebo tazkom niekde na stavbe alebo v kamenolome. Ked uz stale sa to da do 14 dni vratit.
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Nový mobil

Príspevok od používateľa Radus » 13 Okt 2020, 10:58

a tento?
https://mobil.bazos.sk/inzerat/11674628 ... te-nfc.php
čo je to vôbec za značku? Tá cena by až tak nebolela...
0

Napísať odpoveď