Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Moderátor: psichac

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Jan 2018, 22:04

Cavte,

mam v telefone (Samsung Galaxy A3) program Kodi cez ktory pozeram SK TV programy (IPTV) a starsi Smart TV, ktory nepodporuje screen mirroring. Chcel by som to pozerat na Smart TV, poslat to neako z mobilu do TV. Na google som vygooglil, ze da sa to cez screen mirroring, ale moj TV to nepodporuje. Tak som dalej vygooglil, ze by to slo cez take zariadenie co sa zastrci do HDMI a mobil to posle do toho zariadenia cez screen mirroring a to zariadenie to posle do HDMI portu. HDMI port moj TV ma. Samsung TV z roku 2012 (Samsung UE32ES5500).
Na google a amazon som nasiel take zariadenie, ale je tam vela druhov a znaciek a neviem ktoery si mam kupit.

https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_no ... lay+Dongle

https://www.ebay.ie/sch/i.html?_from=R4 ... I&_sacat=0

Tak sa vas tu chcem opytat, ci niekto z vas toto nahodou nema a ake ma s tym skusenosti, a ktore mam z toho velkeho vyberu kupit.
AnyCast, EZCas, ChromeCast, MiraScreen, a ine

Najviac sa mi pozdava EZCast,

https://www.youtube.com/watch?v=czn3DKQbb7g

ale potesil by som sa osobnym skusenostiam. Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Jan 2018, 22:15

Ak to chceš čisto len na pozeranie TV cez Kodi, radšej kúp tzv. Android HDMI Dongle, doňho nainštaluješ Kodi a prakticky čokoľvek z Google Play ako do Android tabletu. Cenovo nie sú veľké rozdiely a budeš to mať aj nezávislé od mobilu.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa elmoto » 02 Jan 2018, 22:50

Ako sa ovlada to hdmi android dongle? Klavesnica, myš? Som z toho jeleň.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa Kado » 02 Jan 2018, 23:17

0
Návrh zapojení s jednočipovými mikropočítačmi, tvorba programového vybavenia pre mikropočítače
http://www.jk-elektronika.info/index.html

predaj !!
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 54#p549154

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa lacog » 02 Jan 2018, 23:46

Môj návrh je LibreELEC - vygúgli si to. Osobne mám niečo s čipsetom S905 - original na tom šľape Android ale ja som si vytvoril mikroSD kartu a funguje mi na tom LibreELEC. Je to vlastne KODI na Linuxe. Ovláda sa to priloženým diaľkovým alebo cez HDMI CEC (alebo ako sa to volá) diaľkovým od telky. Ak by si to silou mocou chcel ovládať mobilom tak Yatse.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Jan 2018, 23:49

elmoto napísal:Ako sa ovlada to hdmi android dongle?
Môže sa tam pripojiť aj klasická USB myš a klávesnicá, ale najlepšia je podľa mňa takáto AirMouse myš s klávesnicou, ktorú ovládaš pohybom ruky vo vzduchu.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Jan 2018, 00:04

lacog napísal:Môj návrh je LibreELEC - vygúgli si to. Osobne mám niečo s čipsetom S905 - original na tom šľape Android ale ja som si vytvoril mikroSD kartu a funguje mi na tom LibreELEC. Je to vlastne KODI na Linuxe. Ovláda sa to priloženým diaľkovým alebo cez HDMI CEC (alebo ako sa to volá) diaľkovým od telky. Ak by si to silou mocou chcel ovládať mobilom tak Yatse.
Ale to je cisto iba Kodi.

https://www.youtube.com/watch?v=kkNKJCWV1YY (cas 1min 28sek)

Sice som spominal na zaciatku iba Kodi, ale ak je moznost "dostat" Android OS do TV (takto to oblbnut), tak preco nie?

Na Android HDMI Dongle si mozem hocico nainstalovat z playstore cez wifi. Tak to sa viac oplati, nakolko aj YouTube mi minuly rok zmizol z TV, takze aj ten sa zide. Dokonca sa tam da pripojit klavesnica s mysou a mozem aj surfoat na IT cez televizor a pouzivat ine aplikacie...
Mne osobne sa vidi ten Android HDMI Dongle vyhodnejsi.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Jan 2018, 00:45

Ja mám apple tv 4k a som spokojný, okrem youtube, čo teraz letí, a iných apiek sa na tom dajú zahrať aj hry, mirroring ide v pohode tiež, akurát je to iná platforma, čo Ti nebude asi vyhovovať.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Jan 2018, 07:59

Tieto dongle maju jednu nevyhodu, nedaju sa aktualizovat. Ja som prehravanie na klasickej telke riesil cez raspberry 3 a openelec. Ovladam to pekne cez dialkove od telky (HDMI-CEC). Vies si tam napojit aj externy disk a mas pekne multimedialne centrum.
Kedze externy disk nepotrebujem, tak to raspi mam priamo namontovane v krabicke za telkou a napajam ho usb z telky (mam 30 cm usb a hdmi kabel, takze mi prakticky nic netrci vzadu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Jan 2018, 12:08

Tieto dongle maju jednu nevyhodu, nedaju sa aktualizovat. 
No to je dobrá poznamka. Snad 2-3 roky to nebude treba altualizovat. Na druhej strane 20-30 € zase nie je až tak veľa. Dá sa to hodiť do koša a kúpiť nové dingle s novým androidom. Však aj telefóny stále meníme každé 2-3 roky.

Pozriem aj to raspbery3.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Jan 2018, 14:07

raspi 3 kupis tiez okolo 30 ecok, a ked ta prestane bavit, tak si tam vies nahrat linux a pouzivat na nieco ine - ako komp do dielne, pripadne web server, ma to kopec GPIO...
S tym telefonom to na mna neplati, ja mam tak v priemere telefon 5 rokov (vyuzivam na telefonovanie a obcas nieco pozriet na stranke, takze xx jadro fakt nepotrebujem).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa lacog » 03 Jan 2018, 20:50

To čo som ti ja radil (prípadne to čo radí pocitujlasku - ono je to vlastne to isté len na inom HW) je multimediálny prehrávač. Prehráva bez problémov aj H265. Bez problémov aj youtube - dokonca v kombinácii s Yatse veľmi veľmi pohodlne - v mobile si nájdem čo na youtube chcem pozerať a tam si vyberiem prehrať cez Yatse - a ono mi to začne prehrávať na telke. Na Kodi je kopec doplnkov - archív teliek, IPTV... Otázne čo vlastne chceš.
A hlavne bacha - na Androide neide to KODI tak dobre ako OpenElec (napr. priestorový zvuk...)

P.S. na tej krabičke je pôvodne Android a on tam aj zostáva. Dá sa nabootovať buď do Androidu alebo OpenElec. Môj názor je, že Android ovládať diaľkovým je reálne nepoužiteľný. To isté myšou a klávesnicou. Je to absolútne nepohodlné.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Jan 2018, 22:54

lacog napísal:Môj názor je, že Android ovládať diaľkovým je reálne nepoužiteľný. To isté myšou a klávesnicou. Je to absolútne nepohodlné.
Ja si to teda nemyslím, mal som dávnejšie ten Android HDMI Dongle a ovládalo sa to tak isto ako PC, SW klávesnica sa dá skryť v nastaveniach takže nezavadzala, kolečko na skrolovanie sa dá použiť aj na horizontálne skrolovanie a ešte sa aj dá nastaviť akcia po kliknutí na kolečko myši a akcia po kliknutí na pravé tlačidlo myši takže vývojári Androidu na toto mysleli. A ako bonus na Androide fungujú aj multimediálne klávesy na HW klávesnici, takže reguluješ zvuk, zamykáš/odomykáš a tlačítko pre domovskú stránku prehliadača Ťa vráti na domovskú stránku Launchera atď.. Za mňa má toto Android doriešené do detailov a bol som s tým spokojný.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Jan 2018, 02:56

Tak nakoniec som sa rozhodol pre ten Android HDMI Dongle. Cas ukaze ci to bolo spravne rozhodnutie.
Skusim tam napojit wireless klavesnicu s mysou a uvidim ci to zoberie. Ak nie postaci mi aj wireless mys.
Dakujem vsetkym za navrhy a komentare.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pozeranie Kodi z mobilu v TV

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Feb 2018, 22:55

Edgar napísal:Ak to chceš čisto len na pozeranie TV cez Kodi, radšej kúp tzv. Android HDMI Dongle
Oživuje túto tému ale už len ako feedback.

Pred týždňom mi prišiel ten HDMI Andriod Dongle. Je to parádna vec. Zo starého TV mi to urobilo tzv. Android Tablet. Chová sa to ako Android telefón alebo tablet. Všetko čo je na plastové sa tam môže nahrat, je tam internet, YouTube môžem opäť sledovať na Tv, našiel som tam aj YouTube Kids pre deti...... skrátka všetko čo je na Android zariadeni.

Parada. Odporucam.

Akurát neviem načo je ten vysúvacI cerveny plast (žiadny podrobný návod K nemu nebol).

Bohužiaľ môj TV ho nedokáže napajat, tak musí ísť Z telefónnej nabíjačky priamo zo zasuvky. Tak teraz rozmýšľam ako to vyriešiť aby sa mi to vypinalo keď sa vypne TV a zapínalo keď sa zapne TV poprípade manuálne cez DO pre TV niektorým tlacitkom...
Ale to už riešim V tejto téme:
https://svetelektro.com/modules.php?nam ... ead#unread
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď